Isoleerige oma rõdu enne ilmamuutusi: 5 lihtsat sammu

Selleks, et muuta rõdu suuskade ja kelkade "laost" soojaks ja kasulikuks ruumiks, tuleb see isoleerida. Me näitame teile, kuidas seda saab teha kiiresti ja taskukohaselt.

1. Lõpetage oma rõdukast

Enne rõdu soojustamise alustamist veenduge, et aluskonstruktsioon on piisavalt tugev, et toetada teie renoveeritud rõdu. Võimalik, et vanas majas tuleb isegi karkass lahti võtta ja selle asemele uus ehitada.

Rõdude kütmine on väga suhteline asi. Suuremal või vähemal määral soojendab see ikkagi väliskeskkonda. Seega sõltub see, kui soe on teie rõdu, eelkõige selle isolatsioonist.

Pildil: Cordivari STF radiaator teedel.

2. Väline isolatsioon

Väline soojusisolatsioon ei hoia teie kodu mitte ainult soojana, vaid aitab ka vältida kondenseerumist. Reeglina kasutatakse selleks tööks mahukaid ja odavaid materjale: klaasvilla, vahtklaasi, mineraal- ( kivivilla või ekstrudeeritud polüstüreenplaate.

Pange tähele, et lihtsaim võimalus on Styropor ei ole parim: see hoiab hästi soojust, kuid imab endasse niiskust ja on ka tuleohtlik. Niiskuse vastu võitlemiseks on parem kasutada vahtpolüstüreeni.

3. Sisemine isolatsioon

  • Soojusisolatsioon. Sisemise soojusisolatsiooni jaoks on vaja õhemat materjali: sama stürofoam või vahustatud polüetüleen koos alumiiniumfooliumiga. Harvemini kasutatakse selleks vahustatud polüuretaani või vahtpolüstüreeni. Sõltumata materjalist, ärge unustage vahuga täita lüngad!

\\\\\ Paneelid paigaldatakse spetsiaalse liimhermeetiku ja paisutatud polüstüreeni lehe abil mis tahes vertikaalsele tasapinnale. Paneelid on kergesti lõigatavad ja kerged.

Foto: Panbeton Coffrage bois vertikaalsed seinapaneelid LCDA poolt.

  • Pakkimine. Teine sisemine isolatsioonikiht GFB-, vineeri- või puitlaastplaat, mida kasutatakse seinte ja lagede viimistlemiseks. Põrand tuleb tihendada tsement-liivamördiga. Muide, kui te kavatsete rõdule põrandakütte teha, on parem selles etapis kaablid paigaldada.
  • Lõpetamine. Seina ülemine kiht peab olema kergesti töödeldav, see annab teile võimaluse luua oma rõdule soovitud sisekujundus. Ideaalis sobib see hästi kokku selle ruumi sisekujundusega, millele see on kinnitatud. Kipsplaat on selleks ideaalne – seda saab katta vee- või akrüülvärviga, tapeediga või dekoratiivkipsplaadiga. Rõdu kõige tuttavlikum interjöör seinad, mis on polsterdatud lattidega või plastikust liistudega.
Loe edasi  Teismeliste tuba: 13 anti-tippi hoolivatele vanematele

4. Windows

  • Topeltklaasid. Alumiiniumprofiilid ei kaitse külma eest, seega vajate nelja või viie kambriga klaasistikuid. Kui elate põhjapoolsetel laiuskraadidel, tasub kaaluda kuuekambrilist ( umbes 80 mm laiust ). Kahekordse klaaspaketiga aknad annavad teile ka rohkem kujundusvõimalusi, mis tähendab, et teie rõdude sisustus on ühtlasem.

Fotol: Rehau energiatõhus Geneo Rau-Fipro süsteem.

  • Energiasäästlikud klaasid. See salvestab soojust ja ei anna seda välja, mis aitab teie rõdu veelgi soojemaks muuta.
  • Aknarõdud ja tilgakraanid. Mõõtmisel ärge unustage aknapikendusi, mis on mõeldud paksema isolatsioonikihi jaoks. Ja kui teil on rõdule avanev aken, millel ei ole kvartaliosa, siis hoolitsege selle eest, et niiskus eemalduks läbilaskvast konstruktsioonist. Tavaliselt kasutatakse selleks spetsiaalset tilkumisliistu.

5. Küte

Rõdu kütmine tuleks eelnevalt läbi mõelda. Põrandaküte – väga mugav variant, see täidetakse tasandusse ja ei suurenda seinte mahtu.

Pilt: Spider infrapunakiirgur Italkerolt.

Kuid see nõuab mõningast tööd: tuleb teha aurutõkkeid ja paigaldada täiendav "peegeldav" isolatsioon ja soojuse säästmise materjal.

Sellise põranda lisaelemendiks võib olla infrapunane küttesüsteem: seda kasutatakse seintel ja laes. Pinnad ja mööbel on köetud, mis hoiab rõdu üldise soojustaseme kõrgemal.Vaata teisi loggia projekte

Loggia interjöör arhitekt Eugenia Mlynczycki projektist Loggia sisekujundus arhitektuuribüroo Archconcept projektist Loggia interjöör disainer-dekoraatori Irina Krasheninnikova projektist
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: