...

5 Rootsi Lindbergh’i ornamenti, mis on endiselt kasutusel kogu maailmas

Stig Lindberghi poolesaja aasta vanuseid kaunistusi meenutades. Need tÀhistavad Rootsi disaini saavutusi ning nende kordused ja variatsioonid on tÀnapÀevalgi vÀga elujÔulised.

Stig Lindberg ( 1916-1982 ) ĂŒks Rootsi populaarsemaid disainereid. Tema töö oli vĂ€ga mitmekĂŒlgne – ta oli keraamikakunstnik, nĂ”udekunstnik ja tekstiilidisainer, illustraator. TĂ€napĂ€eval on selle keraamika kogu maailma muuseumide uhkus. Lindberghi kunstipĂ€rand on saanud Rootsi kultuuri lahutamatuks osaks. Tema kujundused – mitmevĂ€rvilised, mĂ€ngulised – ei olnud tĂŒĂŒpiliselt skandinaaviapĂ€rased, kuid nad on siiski sinna sisse kasvanud ja Lindberg ise kuulub klassikute hulka. Lindberghi tekstiilidisaini jaoks vĂ€lja töötatud mustrid inspireerivad nĂŒĂŒd tapeetide kujundajaid.

Kaunistuste girlandid. MÔelge oja mustritele, metsamustritele vÔi langenud lehtedele. Tihedalt mustrilised mustrid moodustavad vertikaalsed jooned, mis pikendavad peenelt teema loomulikku vÀlimust seinad ja "tÔsta" laed.

Ring, kolmnurk, triip. PealtnĂ€ha vaevata: kahevĂ€rvilised vĂ”rgusilmad identsetest geomeetrilistest kujunditest, Ă”hukestest ribadest. Elementaarsed mustrid on aktiivsed, kuid mitte pealetĂŒkkivad ning sobivad hĂ€sti taustaks mis tahes interjöörivĂ€rvi ja -stiiliga.

Aias
 PolĂŒkroomne vĂ”i kahetooniline "Eedeni aed", Maagiline heinamaa, kus "Ă”itsevad" vapustavad lilled, puud, loomad ja inimesed vĂ€rvilisel/valgel taustal ja kĂ”rvaldab teiste osalejate valimise probleemi sisekujulises stseenis. Mööbel, valgustid, tekstiilid on parem valida vĂ€ga lihtsad ja ĂŒhevĂ€rvilised Tuba nĂ€eks niimoodi nutikas vĂ€lja.

Lilled tĂ€ies Ă”itsengus. Stiliseeritud kujutised avanevatest krĂŒsanteemidest "kuldsed pallid" ja metsalilled on nagu peeneid hiina graafikaid. Need naiselikud mustrid sobivad elutuppa ja magamistuppa.

  • mudel 5656 tehasest Eco Wallpaper
  • Poppy Viola JWP-1004 Jocelyn Warneri poolt
  • mudel Flora Red tehasest Graham & Brown
  • Ceres by Sanderson, kujundanud Levien Maggie

Eco Wallpaper 5656.

Joonised ja mikrokiibid. Sellised mustrid, kuigi tihedad, loovad huvitavate mööbliesemete, aksessuaaride ja fotode jaoks ĂŒhtlase tausta. Need sobivad suurepĂ€raselt nii eluruumidesse kui ka lĂ€bikĂ€idavatesse ruumidesse koridorid ja koridorid.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kÔigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen pÔnevil vÔimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mÔista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Ehita-maja.info - ehitus ja remont, eeslinnades, korter ja maamaja, kasulikke nÀpunÀiteid ja pilte
Comments: 1
  1. Sander Toom

    Kas te teate, mis on nende Rootsi Lindbergh’i ornamentide tĂ€hendus ja miks neid ikka veel kogu maailmas kasutatakse?

    Vasta
Lisage kommentaare