Kuidas säästa elektrit?

Leia võimsad ja energiatõhusad viisid raha ja energia säästmiseks. Cronalite ja kilovattide lugemine.

Valgus

Energiasäästupirnid. Kõige kindlam viis elektrienergia kokkuhoiuks Üleminek energiasäästulampidele, kompaktluminofoorlampidele või LEDidele. Luminofoorlampide eluiga on pikem ja need on energiatõhusamad kui traditsioonilised lambid.

On teada, et lambid põlevad välja, kui neid sisse- ja väljalülitatakse. Energiasäästulampe saab kombineerida dimmeritega. See tähendab, et nad saavad delikaatselt reguleerida lambi heledust: hämardada valgust, mitte kustutada seda täielikult, kui see ei ole vajalik. LED-lambid pakuvad suuremat valgustugevust kui luminofoorlampide puhul. peetakse vastupidavamaks. Ja kergemini kui ükski teine lambipirn talub sagedast sisse- ja väljalülitamist. Teisisõnu, need kestavad aastaid, mitte kuid.

LED- ja luminofoorlampide energiasäästulambid.

  • Bulled Modular alates bulled LEDO LED Technologie
  • Pildil: Plumen 001 tehasest Plumen
  • Fotol: Bulled Classic by bulled LEDO LED Technologie
  • Fotol: Bulled Star by bulled LEDO LED Technologie

Bulled Modular by bulled LEDO LED Technologie.

«The Right Stuff" valgustid. Säästab ka elektrit, kui valgusti on nutikalt varustatud. Kui te ei kasuta korraga 5-6 lühtrivarre, hankige lüliti eraldi ( 3 lampi / kõik ). Või keerake sisse madala võimsusega lambid.

Lühterit on mõistlik täiendada mitme kohaliku valgusallikaga Piisab ka ühe lambiga põrandavalgustitest ja põrandalampidest. Madala laega ruumis tuleks valgusti suunata ülespoole või vastu seina Valguse väljund "avaneb" kosmos.

Dimmerfunktsiooniga laua- ja põrandavalgustid võivad vastavalt vajadusele asendada või täiendada põhivalgustust.

Sisustus

Rohkem läiget, rohkem valget. Sobiva mööbli ja viimistluse valimisega saab ruumi muuta heledamaks. Heledad materjalid peegeldavad kuni 70-80% lampide valgusest. Ideaalne – valged pinnad. Lisage interjööri tasakaalu saavutamiseks heledaid detaile või heledamaid, erilise tekstuuriga elemente flokeeritud tapeet, vaibad, kootud kattega padjad. Kui valge ei meeldi, valige suurte pindade jaoks mõni heledam toon. Läikivad pinnad üle mattpindade. See kehtib ka mööbli ja kaunistuste kohta.

Loe edasi  Olla või mitte olla: täisvoodi ühetoalises korteris

Heledad pinnakatted peegeldavad kuni 70-80% valgusest siseruumides. Valged laed ja seinad, läikivad pinnad töötavad laitmatult. Nad säästavad energiat.

Tehnika

«Nutikas kodu. Nutikad kodujuhtimissüsteemid tunduvad paljudele meist kättesaamatu luksusena, mis kindlasti ei tähenda mingit kokkuhoidu, vaid toob pigem kaasa kolossaalsed kulud. Hinnanguliselt säästavad sellised süsteemid aga kuni 30-50% energiat. Ja Euroopa riikides, kus riik soodustab ressursisäästlike tehnoloogiate kasutamist rahaliselt, tasuvad sellised süsteemid end mõne aastaga ära. Mõtle.

Energiasääst algab kõigi teie koduühenduste juhtpaneeliga, mis võimaldab teil seadmeid ja valgusteid ajastada ja käivitada. Spetsiaalne tarkvara aitab seadmete tööaega eemalt jälgida. Kui te ei saa endale lubada täielikku süsteemi, võite lisada oma koju üksikuid funktsioone, näiteks veekraanide automaatne sulgemine või valgusandurid, mis reageerivad inimese kohalolekule. Lisage põrandaküttele öine programm Ja "nädal" ( ärgu olgu soe, kui sa magad või oled ära ). Samuti saate pesu- ja nõudepesumasinat öösel käivitada hilistatud käivitusega. Loomulikult on enne seda hea mõte minna üle kahefaasilisele mõõtmisele.

Energiasäästlikud kompaktsed juhtseadmed valgustusele ja muudele kodustele energiat tarbivatele süsteemidele ja seadmetele. Saate valida sobiva funktsioonikomplektiga mooduli.

Kodumasinad. Muide, energiasääst on paljude kaasaegsete seadmete lahutamatu osa. Neid eristab teistest erimärgistus. Kodumasinad ( külmikud, pesumasinad, televiisorid, elektripliidid ja -ahjud, kliimaseadmed, nõudepesumasinad, mikrolaineahjud, elektriboilerid ja veesoojendid ) peavad olema energiamärgistatud. Märgisel passi või seadme korpusel on energiatõhususe klass märgitud tähtedega A kuni F ja värvidega rohelisest punaseni. Kõige tõhusamat tehnikat tähistab täht A ( A+, A++ ) rohelisel taustal.

Paljud kodumasinad on mõeldud eelkõige energiatõhususe tagamiseks. Sellised üksused on vastavalt märgistatud.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: