Tavalisest ühetoalisest korterist – kõrgelennulise seinaga korterist

Vaadates fotosid interjöörist, ei saa uskuda, et tegemist on tavalise ühe magamistoaga korteriga. Kuidas ristkülikukujulisest korterist sai ümmargune? Kuidas seina laest välja kukub? Kuidas see kõik siia sobib? Alles siis, kui vaatad korterit plaanil, mõistad, et Meiržan Žusupbekov on tõeline originaal ja et projekti käigus ei ole kaotatud ühtegi ruutmeetrit.

Kuidas sisustada stuudiokorterit originaalselt ja maitsekalt – mõned julged ideed "lihtsa vabaduse" disainiprojektist.

On arvamus, et disaineril ei ole ühe magamistoaga korteris ruumi, et end vabalt välja elada. Avatud planeering, hommikusöögibaar, diivan, TV, sisseehitatud garderoobikapp.. Ükskõik, kuidas te seda ümber korraldate, ei ole palju võimalusi. Meirzhan Zhusupbekov otsustas mitte lihtsalt sisustada ühetoalist korterit, vaid muuta see futuristlikuks eluruumiks. Disain põhineb ringil, ilma ergonoomiliste kadudeta. Lõigatud nurgad täidab disainer funktsionaalsusega- korraldab kabineti, garderoobi, duširuumi. Autori käekiri on läbivalt näha klaasist köögipõrandal, rippuva seina, kunstikülmiku jne..

Korteri paigutus.

Ruum on jagatud kaheks peamiseks tsooniks – köök-söögituba ja magamistuba-elutuba. Vahesein ei ole baar, nagu tavaliselt, vaid vaheseina sisse ehitatud ekraan, mis ripub laest. Ebatavaline omapära on tugevdatud ülemise valgustusega – seina ja lae vaheline ühendus näeb välja, nagu "langeks" vahesein tuppa. Originaalkujundust altpoolt täiendab kapi koos varustuse ja dekoratiivsete kujudega.
Baar on ka siin olemas; see sulgeb köögi ala. Tavaliselt paigutatakse söögitoa kohal lisavalgustid, mis rõhutavad selle rolli ruumis. Ka siin on disainer eemaldumas järeleproovitud meetodist. Baari kohal on tal hiiglaslik "hiina kell", mis meenutab vihma.

Teine pool rippuvat seina on suunatud magamistoa-elutoa poole ja seal on samuti sisseehitatud televiisor – seekord töötab diivaniala jaoks. Diivanvoodi on varustatud futuristlike laudadega mõlemal küljel ning paigutatud puidu ja türkiissinise tapeediga kaetud nišši sisse. Tavalise lühtri asemel soovitab disainer elutoas kasutada kumeratel jalgadel asuvate kohtvalgustite kompositsiooni. Diivanipinna taga on näha garderoobi uks – lisaruum on loodud ruumi "ümardamisega".

Loe edasi  Maamaja segatud stiilis: Anna Belokoni kujundus

Valge ja türkiissinine värviskeem on värske ja tagasihoidlik. Loodusliku heleda puidu sooja värviga täiendatuna annab see ruumi heledale, kuid jahedale atmosfäärile hubasuse.
Köögi piirkonda rõhutab ebatavaline klaaspõrand. Tugev karastatud klaas, mis on paigutatud paksule puidust võrega, mille sees on valged kivid. Sisseehitatud kohtvalgustid valgustavad põrandat seestpoolt, jättes jällegi mulje, et valgus voolab sisse väljastpoolt. Köögi tööruum on kompaktselt integreeritud nišši sisse ja ei sega ruumi "ringikujulist" dünaamikat.

disainer kombineeris loggia pearuumiga, luues suured põrandast laeni ulatuvad aknad. Nurgas on lugemis- ja hommikukohviala, kus on väike, hele tugitool ja kerge laud, kust avaneb vaade pargile.

Teises nurgas, mis ei mahu keskse ringi sisse, asub väike kontor. Ruumi kokkuhoiu eesmärgil toetub laud ühel küljel seinale ja nišši sisse on paigutatud väikesed riiulid. Puitpaneel muudab nurga hubaseks, aken avaraks ja valgusküllaseks. Lame ümmargune lamp, mis ripub tänu oma värvile laua kohal.

põrandatase on koridoris madalam kui põhiruumis, mis on praktiline, sest mustus ei pääse tuppa sisse. Pikad kitsad riiulid võimaldavad teil siin erinevaid pisiasju korraldada ja arvukad must-valged fotod raamides muudavad selle ala elavaks. Erilist tähelepanu väärib lagi – see on sama kujundusega nagu köögi põrand, ainult vastupidiselt. Tulemuseks on huvitav visuaalne efekt, mis avardab ruumi ja dekoratiivne riimitus.

Türkiissinine külmkapp on koridori ja toa vaheliseks eraldajaks. Selle asemel, et varjata mahukat seadet nurkadesse ja niššidesse, on disainer selle paigutanud otse läbikäiku ning muutnud selle värvi ja lakoonilise kirjaga kunstiobjektiks. Kompositsiooni täiendab hobuse pea..

Ruumikas, loomuliku valgusega vannitoas pöördub disainer tagasi interjööri keskse teema juurde. Akna kõrval asuvasse poolringikujulisse süvendisse on integreeritud poodiumil olev ümmargune vann, mis on kerge ja elegantne lahendus. Romantilisust lisavad fusioonlühter ja kerge tüll.

Loe edasi  Ruum ja Provence: klassikaline kodu Pavlovos paarile

WC ja kraanikauss on samuti ümarad. Tualettruumi plaadid on paigaldatud ebatavalisel viisil: jooned ei ole enam paralleelsed ja kogu piirkonnas puuduvad sirged nurgad. Trapetsikujulisse võrega on integreeritud riiulitega nišš ja peegel. Joonte mängimine deformeerib ruumi visuaalselt, kuid disainer läks veelgi kaugemale ja paigaldas seinale veel ühe peegli, nii et need moodustavad nurga.

Teine vannitoasein, mis on türkiissiniste plaatidega, näeb välja nagu pragunenud jääpind. Raske on mõista, miks see massiivne konstruktsioon ilmus vannituppa, kui ei tea, et üleulatuv on kööginishi tagumine külg, mida disainer mängis.
Türkiissinise ploki ja vanniala ümarate nurkade vahele loodi ruum, millest sai dušikabiin – see oli eraldatud klaasist vaheseinaga. Põrandal on plaatide asemel sama peen kruus. See on ka väga praktiline lahendus – te ei libise duši all ja see on väga kasulik jalgade massaažiks. Lagi

See foto näitab: ilu ei ole funktsionaalsuse takistuseks. Originaalse seinakujunduse taga peitub praktiline täidis – sisseehitatud garderoobid.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: