Minikorter tüdrukule ja tema emale

Miniatuurne korter võib hõlpsasti häirida ruumilise korteri omanikku. Kujutage ette, mida ta tunneb, kui ta mõistab, et kogu tema mõisa funktsionaalsus mahub hõlpsasti nendele 29 ruutmeetrile? Ruumi venitamise õppimine disainerilt Elena Tupikova.

Selle väga väikese stuudiokorteri kujundus on mõeldud mugavaks elamiseks kahele naisele – täiskasvanud tüdrukule ja tema emale. Siit leiad ka oma tütre õppetöö.

Korteri üksikasjad: 28 ruutmeetri suurune stuudio..

Omanike kohta: noor tüdruk Rõivadisainer ja tema ema.

Kliendi soovid: Mugav ruum kahele, eraldi tööruum disainerile suur laud ja riidekapp.

Väga väikesed korterid ette tähendavad tõsiseid mööndusi ilu ja mugavuse osas. Disainer Jelena Tupikova on aga suutnud 28 ruutmeetril kujundada korraliku elamispinna kahele naisele tema sõbra ja tema ema. Vannituba, köök, elutuba, suur garderoob, kaks magamistuba- ja samal ajal on see kerge, avar ja naiselik. Seal on ruumi isegi suurele kirjutuslauale, mis on disainerile hädavajalik.

Võti peitub õiges kujunduses. Peale tualeti on korter jagatud kolmeks tsooniks: magamistuba; tööruum, mis võib olla söögituba; köök, mis võib olla ka elutuba ja teine magamistuba. Nagu näete, ühendab iga korteriosa mitu funktsiooni ja võib sõltuvalt olukorrast täita erinevaid eesmärke.

Kohe sissepääsu ees on stuudio koos suure laua ja seinale ehitatud kapiga. Garderoobis ei ole mitte ainult omanike riided, vaid ka moelooja tütre tööd. Peegelpind kahekordistab nii ruumi mahtu kui ka valgustust.
Magamistuba, kus suur voodi on tõstetud poodiumile: põrandataseme muutmine on hea viis ruumi tsoneerimiseks. Sahtlid ja kirstud vaheseinadena on samuti ergonoomiline lahendus. Nad piiritlevad tsoonid ja töötavad samal ajal nii, nagu on ette nähtud. Seinakatted on teine võimalus erinevate ruumide eristamiseks. Te võite osa ruumist tapeetida või lihtsalt värvida selle teise värviga. Tagantjärele valgustatud karniisid tõmbavad piirid üle pea ja muudavad ruumi suuremaks, tõstes visuaalselt lage.

Loe edasi  Ühe magamistoaga korter, kus on eraldatud magamistuba ja köök-lounge: Jekaterina Kazhkenova disain: Ekaterina Kazhkenova

Köögiala ehk elutuba ehk lisamagamistuba, kui diivan välja voltida. Siin on seinad värvitud türkiissiniseks, mis on soe, heledat värvi ja loob kerge, päikesepaistelise atmosfääri. Suureformaadilised pildiraamid seinal – lihtne viis tühja seina kaunistada ja sellele ka mahtu lisada. Köögikapid valiti teadlikult minimalistlikult – lihtsad valged ristkülikud ei tõmba tähelepanu ega võta visuaalselt kasulikku ruumi. Peenikese kujuga diivan ja klaasist laud eemalduvad "köögi" formaadist, toetades selle ala multifunktsionaalsust.

Disainiprojekti peamine ülesanne on eraldada tsoonid väikeses ruumis, jagada harmooniliselt magamistoa ja köögi tsoon, mis on neil õnnestunud isegi nii väikesel pinnal.

Korterprojekti kataloog

Arhitekt Oleksandr Mihhailiku projekti korteri interjöör Korteri interjöör tootmisfirma IP Architects projektist Miss Green ökodisaini stuudio projekt
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
  1. Reijo

    Kas teil on mõni minikorteri soovituseks sobiv koht Tallinnas või Tartus, mis oleks sobilik tüdrukule ja tema emale?

    Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: