magamistoa ergonoomika

Magamistoa mugavus ei seisne selle suures pindalas, vaid mööbli nutikas paigutuses. Ergonoomika aitab meil leida voodi, garderoobi ja garderoobilaua ideaalse asendi.

Mööbli paigutamise reeglid magamistoas on kõikide stiilide puhul samad.

Kas kõigi stiilide reeglid on samad?? Reeglid ei sõltu stiilist, vaid on peamiselt tingitud mugavusest ja funktsionaalsusest. Mööbli paigutamine on ju üks olulisemaid sisekujunduse komponente. Ja me võime julgelt öelda, et hea interjöör saadakse ainult siis, kui see on pädeva ja läbimõeldud kujundusega. Ruumi suurus ja kuju, ruumi kujundus ja funktsioon – kust on sissepääs, kuhu langeb valgus jne – on kõik elemendid, mida tuleb mööbli kujundamisel arvesse võtta.

Kas mööbli paigutamise eeskirjad on kõikide stiilide puhul samad?? Korraldusreeglid ei sõltu stiilist, vaid on peamiselt tingitud mugavusest ja funktsionaalsusest. Mööbli paigutus on üks interjööri olulisemaid elemente. Ja võib kindlalt väita, et hea interjöör on võimalik saavutada ainult siis, kui see on mõistlikult ja läbimõeldult kujundatud. Mööbli paigutamisel võetakse arvesse kõike: ruumi kuju, kõiki struktuurilisi ja funktsionaalseid omadusi – millisel pool on sissepääs, kust tuleb valgus ja palju muud.

Peida

Liikumisvabadus

Reeglid on jäänud samaks. Magamistuba võib kujundada mis tahes stiilis, seega on siin reeglid mööbli paigutamiseks mis tahes stiilis üksi. Näiteks peaks peamiste käikude laius toas olema vähemalt 70 cm, vanurite magamistoas vähemalt 100 cm.

Teed uksest aknani, voodisse ja muud püsiteed peaksid olema võimalikult otsesed ja võimalikult väheste kurvidega. Kui peate igapäevaselt manööverdama tugitooli, fiksaatori ja voodi vahel teel riidekapist peegli juurde, on muljumised vältimatud.

Loe edasi  Art deco magamistuba: LINE8 arhitektuuribüroo kujundus

Samal põhjusel, kui teil on väike ruum, peaksite valima mööbli ilma väljaulatuvate esemeteta. Eelistatud on ümarate nurkadega esemed ( nende vastu ei ole pimedas nii valus põrkuda ).

Magamistoamööbel: Minimaalne vahekäigu laius.

Voodi

Ruumi otsimine. Magamistoa kujundamine algab voodist. Ideaalne koht selle jaoks akna lähedal, kuid mitte tuuletõmbes.

 • Te ei taha, et teie voodi oleks vastu seina, kus on ( aken ja radiaator selle all ) see muudab teie naha kuivaks. Akendega välisseina ja voodi otsa vaheline kaugus peaks olema vähemalt 50 cm! Kui voodi on paralleelselt aknaga, siis peab see olema vähemalt 80 cm.
 • Üheinimesevoodi võib paigutada vastu seina ja kaheinimesevoodi peaks olema mõlemal küljel vahekäikudega. Voodi peaosa on parem teha vastu seina, mudelid on kõrgete või laiade seljatugedega suure toa keskel ja ümmargune – toa keskel nurgas. Psühholoogid soovitavad mitte magada jalgadega ukse poole, kuid voodi diagonaalne paigutus on võimalik.

Sõltuvalt voodi otstarbest, suurusest ja konfiguratsioonist varieerub selle asukoht magamistoas.

 • Parem, kui voodi ei ole uksest täielikult nähtav. Kõik, millel pole midagi pistmist hea ööunega, peaks olema voodis oleva inimese jaoks silmapiirilt väljas. Peegli peegeldused võivad kergesti "hirmutada" poolpimeduses ja garderoobi uksed.. ei ole ilus vaatepilt, kui sa ärkad.
 • Kliimaseade on parem paigutada voodipeatsist eemale, et õhk voolaks voodiga paralleelselt, mitte üle voodi. Vastasel juhul on teil kindlasti külmetushaigus.

Garderoob

Väljaspool silmapiiri. Garderoobid on magamistoa sisustuses asendamatud, kuid need on mahukad. Asetage see magamistoa kõige pimedamasse või kaugemasse nurka, et see ei "valutaks" silmad – See muudab ruumi suuremaks. Esimene silmapiiril peaks olema võimalikult madal, "kerge" mööbel.

Pange mahukas magamistoamööbel kõige pimedamasse või kaugemasse nurka.

 • Jätke ukseava serva ja kõrvaloleva mööbli vahele vähemalt 10 cm. Vastasel juhul tuleb uks "ära võtta" korpused ja ehitatakse kapi kompositsioon otse ukse sissepääsu ümber: inimene siseneb omamoodi kaarega.
 • Kui riidekapi uksed on peegeluksed, paigaldage need nii, et ükski teine peegel ei peegelduks neis. Vastasel juhul tekib lõputu peegelduste koridor. Lisage taustavalgustus, kui uks on avatud. Nii on teil palju lihtsam ringi sirvida.
Loe edasi  Magamistuba magamistoas 13 meetri peal: 5 mehelikku viisi ruumi korraldamiseks

Parem on sisseehitatud valgusallikas, et lihtsustada riietusruumi kasutamist.

 • Pildil: Interluebke mudel S07, disain Kraeling Peter, Heide Rolf
 • Pildil: Elumo garderoob Huelsta
 • Pildil: MARTI DESIGN GROUPi Manhattan
 • Fotol: Comp.42, autor Julia Arredamenti

Pildil: Interluebke mudel S07, disain Kraeling Peter, Heide Rolf.

 • Ärge ostke liiga suurt garderoobi. Selle riiulitel on raske korda hoida, seega tuleks kõik esemed, mis ei ole seotud une ja enesehooldusega, hoida teises ruumis. Siis on magamistoas vähem tolmu ja rohkem värsket õhku.
 • Hingedega riidekapi ees on vaja vähemalt 80 cm ruumi, et seda avada. Mudel Breeze / MaxiBeautyBox on umbes 50 sentimeetri laiune Avatud aknalaud, veel 30 sentimeetrit vahekäik mööda seda.

Voodi saab paigutada peaaegu kõrvuti riidekapi kõrvale, jättes 30-40 cm ruumi vahekäiku.

Riietuslaud

Selle koht.. akna juures. Kui peegel peegeldab voodi pealauda, asetage garderoobilaud kergelt nurga alla. Mida istuda garderoobi ees igaüks otsustab ise. Magamistoa interjöör ütleb teile, mida hankida: pouffe või tool või ehk tugitool.

Magamistoas on garderoobilaud paigutatud akna lähedale.

 • Pildil: Reflex Angelo Avantgarde laud
 • Pildil: Beauty by Porada, kujundanud Opera Work in Progress
 • Pildil: SINIA mudel Smania tehase poolt
 • Pildil: Serenissima garderoobilaud Polar

Pildil: mudel Avantgarde Desk by Reflex Angelo.

Puff ei sega tuba. Seda on lihtsam laua alla libistada ja seda saab kasutada ka rullitud ruudukese kohana. Samas kui tooli seljatugi muutub kiiresti "ülekasvanuks" Magamistuba on muudetud rõivapoeks.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: