Viktoriaanlik stiil

Stiil on nime saanud kuninganna Victoria järgi, kes valitses aastatel 1837-1901.

Aeg ja koht. Viktoriaanlik stiil interjööris kujunes välja XIX sajandi teisel poolel Inglismaal. Viktoriaanlikul perioodil on kolm etappi: varane viktoriaanlik ( 1835-1855 a. ) Viktoriaani aja keskpaik ( 1855-1870. ) ja hilja ehk "renessansiaegne taaselustamine" ( 1870-1901. ).

Omadused. Pragmaatilisuse võidukäik, erinevate stiilide eklektiline segu, sageli.. uutes kombinatsioonides. Dekonstruktivism: maja iga tuba oli sisustatud ja möbleeritud oma stiilis. Odavad vintage-kopiad Mida rohkem asju, seda parem.

Arhitektuur. Viktoriaanlik stiil arhitektides laenas sageli elemente erinevatest stiilidest, luues unikaalseid, mõnikord- fantaasiarikkad konstruktsioonid. Neogooti vormid olid kasutusel kirikute, ülikoolide ja valitsusasutuste puhul. Enamik viktoriaanlikke elamuid oli inspireeritud klassitsismist, kus segunesid bütsantsi, renessansi ja baroki motiivid. Traditsiooniliste materjalide kõrval kasutati ka uusi materjale, näiteks rauda ja klaasi, kuid metallitööd olid sageli kaunistustega varjatud.

Sisustus. Viktoriaanlik stiil interjööris – puitu on ohtralt, ja alati on see kõige peenemat sorti: mahagon, pähkelpuu, värvitud tamm… Puidust seinapaneelid, trepid koos balustraadiga, põrandakell, puitmööbel jne. Ruum täideti vastavalt põhimõttele- Mida rohkem asju, seda parem. Mida rikkalikum on sisustus ja mööbel, seda esinduslikumad olete ühiskonna silmis. Kõige olulisem element, mis iseloomustab seda stiili interjööris Looduslikust kivist kamin.

Näiteid viktoriaanlikus stiilis sisekujundustest.

 • Arriaga mudel Pisa
 • Cornice komplekt ( peegel ) tehasest Ciulli
 • Modenese Gastone mudel 3221
 • Mudel 31362 tehasest KARE

Arriaga Pisa mudel.

Eklektika oli viktoriaanlikus kodus domineeriv teema. Iga tuba oli sisustatud erinevalt: magamistuba oli kaunistatud rokokoo stiilis, raamatukogu jaoks oli teine interjööristiil ( gooti stiilis, näiteks ). Ja koridor oli sisustatud neoklassitsistlikus vaimus.

Erinevad stiilid said isegi samas ruumis hästi läbi, kus olid tugevalt raamitud maalid ja tume mööbel idamaised kaunistused: hiina lillepotid, eksootilised figuurid ja läbipaistvad sepistatud laudad.

Loe edasi  Kaasaegne stiil interjööris

Viktoriaanlikku sisekujundust toetab värvivalik alates kahvaturoosast, mandli- ja lillakast kuni naturaalsemate värvideni terrakota, roheline ja punane. Kuldamist kasutati laialdaselt.

Mööbel. Viktoriaanlik mööbel oli esimene masstoodanguna toodetud mööbel.

See oli massiivne ja rikkalikult kaunistatud. Polsterdatud mööblit iseloomustasid mugavus ja mugavus: kõrge seljatoega tugitoolid ja dekoratiivsete padjadega diivanid. Pehmetel tugitoolidel ja diivanitel on vedrustatud seljatoed ja istmed. Voodi on kaotanud oma kardinad, varikatuse ja voodiplaadi. Esemete väljapanekuks osteti spetsiaalsed klaasitud riiulitega kapid.

Näiteid viktoriaanlikest tugitoolidest.

 • Collinet Siegesi mudel 5075, mille on projekteerinud Wekerle Gilbert
 • Mudel 6416 WING CHAIR tehasest Baker
 • Siluett Collection Pierre'i poolt
 • Grange'i mudel OS006

Mudel 5075 Collinet Sieges, projekteeris Wekerle Gilbert.

Peamised motiivid:

 • Geomeetriline: kõige sagedamini- vertikaalsed triibud;
 • lillelised: akantuse lehed, sõnajalad;
 • Heraldika;
 • lilleline: metslilled ja marjad.
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
 1. Aigar

  Kas saaksite rääkida natuke rohkem viktoriaanlikust stiilist? Millised on selle stiili peamised omadused ja millised on selle ajastu olulisemad mõjutused kunstis ning arhitektuuris?

  Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: