Söögitoapinna arvutus

Kui suur peaks söögituba olema?? Kuidas te teate, kas valitud laud ja toolid sobivad teie ruumi?? Kui palju vaba ruumi on söögigrupile vaja, et külalised ei istuksid kitsastes tingimustes? Meil on erinevaid võimalusi: kui teil on söögituba, ja kui te kavatsete seda teha ja soovite hinnata optimaalset suurust.

Järgmine üldine valem on järgmine. Kui laua ja toolide sügavus on 0,5 m ja ümbritsev pindala 0,3 m, saab järgmise universaalse valemi abil välja arvutada, kas valitud laud ja toolid mahuvad ruumi sisse laiuse ja pikkuse poolest. Laua külje pikkus + 1,6 m. ( Eeldades, et toolid on mõlemal pool lauda ). Ümmarguste laudade puhul: laua läbimõõt +1,6 m. Seejärel võrrelge tulemust toas oleva seina pikkusega.

Kui teil on juba ruum

Väljakutse: õige lauasuuruse valimine. Et teada saada laua ja toolide suurust ruumis, teame &#40 laua laiust ja pikkust; ümmarguste laudade puhul mõõdetakse läbimõõt, ovaalsete laudade puhul pikkus ja lühike telg ) toolide sügavus ( tavaliselt 50 cm ) ja "walk around" ala suurus ( vähemalt 30 cm ). Loomulikult kasutame ruumi pikkust ja laiust.

Näide: Oletame, et meil on ruum, mille pikkus on 5,5 m ja laius 3 m. Oleme valinud laua kaheksale inimesele, mille pikkus on 1,8 m ja laius 1 m. On selge, et see sobib pikkuse poolest, kuid me kontrollime, kas ruumi laius on piisav. Laua laius 1 m + toolide sügavus 0,5×2 ( toolid on mõlemal pool ) + 0,3×2 ( toolid mõlemal pool ) = 2,6 m. See on ruumi minimaalne lubatud laius, kuid meil on 3 m, nii et laud mahub sisse.

Loe edasi  Valged uksed siseruumides

Kui tahate panna laua üle toa, siis ei saa: 1,8 + 0,5×2 + 0,3×2 = 3,4. Teil on puudu vähemalt 40 cm. Ideaalis peaks olema rohkem ruumi söögikohti.

Kui ruumi on vähe

Osta ümmargune laud. Meie arvutused näitavad, et ümmargune laud võtab sama arvu inimeste puhul vähem ruumi kui ruudu- või ristkülikukujuline laud. Teisisõnu: ümmargune laud mahutab rohkem külalisi kui ristkülikukujuline laud sama lauapinnaga.

Mitmele inimesele on ümarlaud mõeldud? Leidke välja laua ümbermõõdu pikkus ( arvutatakse valemiga: 3,14 x läbimõõt, kus 3,14− on arv pi ). Me jagame tulemuse ( cm ) 60 cm ( see on iga istuva inimese kohta ) − saada inimeste arv. Siin on kõige levinumad lauasuurused: laud läbimõõduga 110 cm− 5 inimesele; läbimõõduga 115-130 cm− 6 inimesele; läbimõõt 135-150 7 inimesele; läbimõõt 155-170 cm− 8 inimesele.

Pildil: laud TU-2100 Tudor Oak'i tehasest.

Kui söögituba on planeerimisjärgus

Eesmärk: Optimaalsete mõõtmete kindlaksmääramine. Tänapäeval on isegi enamikus isetegevuskorterites ja üksikelamutes võimalik luua mis tahes suurusega söögituba.

1. samm: Otsustage, kui palju külalisi me tahame laua ümber istuda. Psühholoogid ei soovita koguda rohkem kui 12 inimest koduses söögitoas, sest see takistab head suhtlemist.

2. samm: Otsustades ( söögilaud ja toolid ) kuju ja ligikaudse suuruse üle;. Peame eeldama, et laud peaks olema 60 cm pikk ja 40 cm sügav inimese kohta. Ja 60 cm-le tuleks lisada veel 10-20 cm.

Näiteks 6 inimesele mõeldud ristkülikukujuline laud peaks olema vähemalt 120 cm pikk ja 80 cm lai. Ruudukujulise laua küljepikkus peaks olema 120 cm.

Lisateavet söögilaua õige suuruse ja kuju valimise kohta leiate köögis olevast lauast. siin.

3. samm: Arvutage söögitoa minimaalne pikkus ja laius.

Loe edasi  26 fotot: lilla interjööris

Üks näide: Ütleme, et valisime laua 6 inimesele & miinus; 1,5 m pikk ja 0,9 m lai ning toolid 0,5 m sügavad. Arvutage ruumi pikima seina minimaalne pikkus: 1, 5 + kahe tooli sügavus ( üks tool mõlemas otsas ) 0,5 m x 2 + 0,3 m x 2, et minna mõlemast otsast ringi. Tulemus: vajame ruumi, mille minimaalne pikkus on 3,1 m. ( Ideaalis peaks söögituba olema suurem, nii et võite julgelt minna 3,5m ).

Arvutame ruumi lühikese seina minimaalse pikkuse: 0,9 + kahe tooli sügavus ( toolid seisavad laua pikkadel külgedel ) 0,5×2 + 0,3 m x 2 laua kummagi pika külje ümbermõõdul. Tulemus: vajame vähemalt 2,5 meetri pikkuse lühikese seinaga ruumi.

Oluline: Ärge unustage jätta ruumi kapimööblile: küljepakid, kapid, sahtlid, riiulid koos nõudega.

Kuidas teada saada, kui palju vaba ruumi jääb alles?

Arvutage söögitoa pindala suurus. Seejärel lahutage see söögitoa pindalast ja teil on ülejäänud vaba ruum.

Näiteks kui laud on ümmargune, siis on ka söögigrupi poolt hõivatud ala vastavalt ümmargune. Selle ringi läbimõõt on laua läbimõõt pluss 160 cm ( tooli sügavus 50 cm pluss 30 cm ümbermõõdu pindala, korrutatud kahega ). Arvutame ringi pindala, kasutades valemit 2-pi er-ruut ( 2×3,14 x &#41 ringi raadius;.

Kuidas arvutada ristkülikukujulise lauaga söögitoa kogupindala, vt kataloogi 33.1. siin.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: