Puidust nikerdamise tööriistad: mida tuleb töö juures tähele panna?

Elektrilise hööveli või elektrilise hööveli hooletu käsitsemine võib põhjustada tõsiseid kehavigastusi. Mõned näpunäited, mis aitavad algajatel püsida ühes tükis.

Lihtsad vihjed

Keeruliste tagajärgede vastu. Kui olete algaja ja olete ostnud ((elektrilise höövelplaani või höövel )puidutöötlemismasina, tasub kõigepealt lugeda kasutusjuhendit, sealhulgas peatükki "Ohutusabinõud". Kuid tööks ei ole vaja mitte ainult teadmisi, vaid ka tähelepanu. Lihtsal keskendumisvõime kaotamisel võivad olla tõsised tagajärjed. Isegi kerge libisev kokkupuude noa võlliga võib põhjustada sügava haava ja märkimisväärse verejooksu. Ärge töötage purjus või väga väsinud.

Kindad ja riided

Tõsine oht. Pea meeles: kinnastega höövelitega töötamine on ohtlik. On oht väga tõsiste vigastuste tekkeks. Höövel on kuni 18 000 pööret minutis ja masina kiirus kuni 18 000 pööret minutis 8000 kuni 120 000 pööret minutis. Igal juhul on see palju. Pole vaja öelda, mis juhtub, kui nuga su kinda kätte saab ja välja tõmbab? Nii ka riiete rippumine ( terad võivad varrukasse kinni jääda ) pikad juuksed ja ehted.

Ühendage tööriist lahti

Pildil: Black and Decker Jigsaw KW712.

Parim kaitse õnnetuste vastu. Mis tahes manipuleerimiseks masinaga või hööveliga ( reguleerimine, hooldus, nugade reguleerimine ) tõmmake alati pistik pistikupesast välja. See on ainus võimalus olla kindel mootori juhusliku käivitamise ja selle võimalike tagajärgede vastu.

Ärge võtke mingeid riske!

Põhimõte "kui oled ettevaatlik, siis saad" vastuvõetamatu. Oluline on hoida sõrmed pöörlevast teravõllist eemal. Höövelpingid on varustatud kinnitusseadmete ja kaitsevahenditega. Ärge eemaldage neid – isegi kui nende kasutamine on ebamugav. Paljudel juhtudel kasutatakse spetsiaalset tooriku tõukurit.
Ärge kunagi püüdke töödeldes hoida ühes käes töödeldavat detaili ja teises käes höövelpinki. Kitsas laud tuleb asetada töölauale või muule stabiilsele pinnale, mis on eespoolt toetatud (nii ei "sõida" tööpind minna edasi tööriistaga ). Kui hööveldate rippuvas asendis, siis hoidke hööveldustrumlit jällegi riietest eemal. Teisisõnu, vältige töötamist ebamugavas või ebaloomulikus asendis.

Loe edasi  Valige sobivad tööriistad

Langemisoht

Töötamine stabiilses asendis. Elektrihöövel käes kukkumine ( samuti masinale kukkumine ) võib olla tõsiste tagajärgedega, seega ärge töötage kitsal või ebakindlal toel seistes. Ja veenduge ka, et jalge all ei ole komistamisohtu. Samuti peab masin olema nõuetekohaselt toetatud.

Sõlmed ja laastud lendavad välja

Eemaldage naelad laualt. Puidulõikamisvahendid ei ole mõeldud naelutatud laudade hööveldamiseks. Kokkupuude naelaga lükkab tera tõenäoliselt välja. Tarvikud tuleb välja vahetada.

Prillid, mis kaitsevad "mürskude" eest. Lahtine sõlm või lahtine materjal kujutab endast potentsiaalset ohtu hööveldamisel. Kui pöörleva võlli noad tabavad sõlme ( või killustikku ) see lendab suure kiirusega välja. Sama efekt tekib tühikäigul, kui mõni väike osa jääb võllile kinni. Kõik juhtub nii äkki, et kasutajal ei ole piisavalt aega sellest aru saada. Hea, kui "mürsk möödub. Kuid võib ka juhtuda, et see satub teile näkku, nii et parem on kanda kaitseprille. See kehtib rohkem masinaga hööveldamise kohta, kui te juhite toorikut teradega enda poole.Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: