Vee- ja kanalisatsiooniseadmete võrdlemine

Linnarahvas mõtleb veevarustusprobleemidele ainult sulgemise ajal. Ja maamajade omanikud peavad ise hoolitsema veevarustuse korraldamise eest, valides ühe või teise skeemi. Kui suur on nende valikuvõimalus?? Valige autonoomne veevarustus või tsentraliseeritud veevarustussüsteem?

See on pikk tee, enne kui vesi tuleb kraanist teie klaasi.

Tsentraliseeritud ja autonoomne – põhilised veevarustusmeetmed. Esimese skeemi kohaselt on ette nähtud põhitorustik, kuhu vesi juhitakse keskpiirkonna või linna pumbajaamast. Teise skeemi kohaselt peavad majaomanikud korraldama veevõtu ja -töötluse kohapeal, samuti veevarustuse veevõtukohtadesse.

Tsentraliseeritud veevarustus

Teatud tingimustel on ühendus veevarustusega kasulikum kui eraldi ühendus. Ideaaljuhul ei vaja keerukat veepuhastussüsteemi, võimenduspumpasid ega muid autonoomses süsteemis vajalikke seadmeid.

Teie veevõrk vastab kõigile eeskirjadele; kõik, mida peate tegema, on selle ühendamine.

Kõik, mida on vaja teha Kõige tähtsam on veeühenduse ( ühendus magistraaltorustikuga ) hankimine ning seejärel töövõtja palkamine ja tööde eest tasumine torude paigaldamiseks. Pärast süsteemi kontrollimist ja survekatset, mida tavaliselt teeb sama töövõtja, võib asja lugeda lõpetatuks.

+ Süsteemi ei ole vaja jälgida, hooldada ega remontida Koduomanik vastutab veesüsteemi hoolduse eest, ( välja arvatud koduomaniku vastutusalas olev osa, st.. jämedalt öeldes, veekraanist kuni peavõrgu ühenduskohani ). Õige paigalduse ja kvaliteetsete komponentide korral on torustik peaaegu purunematu.

+ Ideaalne vesi. Asjaomased asutused kontrollivad perioodiliselt süsteemi toimimise ja vee keemilisi parameetreid.

– Sulgemine. Sagedased ja mõnikord isegi pikad katkestused veevarustuses on võimalikud majaomanikust mitteolenevatel põhjustel.

Sõltumatu veevarustus

Tehniliselt keerulisem süsteem. Selle korraldamiseks peab maja vahetus läheduses olema looduslik veeallikas. Kuid isegi selle olemasolu ei taga täielikku veevarustust.

Starter Water System varustab teie kodu puhta veega, kui puudub tsentraalne veevarustus.

Loe edasi  5 küsimust soojusisolatsiooni kohta

Ei saa ilma filtriteta hakkama. Autonoomse veevarustussüsteemi korralikuks veepuhastuseks on vaja keerulisi ja kalleid seadmeid, filtreid, septikuid ja pumplaid.e Nad vajavad ka perioodilist hooldust. Pumba seade töötab elektriga, seega jääb maja elektrikatkestuse korral ilma veeta.

Fotol: mehaaniline filter

Sageli ei vasta vedeliku keemiline koostis kehtivatele standarditele. Sellisel juhul tuleb paigaldada keerukas veepuhastussüsteem, mille toimimine suurendab mitmekordselt kulusid ühe liitri vee kohta.

Autonoomse veevarustussüsteemi eeliseid tsentraliseeritud süsteemi ees ei ole. Enamasti ei ole koduomanikul lihtsalt muud alternatiivi.

  • Tuleb korraldada kogu veevarustussüsteemi ja selle komponentide rajamise, hoolduse, kontrolli ja remondi meetmete kompleks.
  • Mõnel juhul ei võimalda allika madal potentsiaal, mis sunnib järgima ranget veesäästurežiimi, seda pidada täieõiguslikuks veevarustussüsteemiks.


Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: