Veevarustustoru

Toitetorustik on viimane osa keerulisest teekonnast, mille vesi läbib enne, kui see jõuab sanitaarseadmetesse ja seadmetesse. Mida on vaja teada selle pealtnäha tähtsusetu, kuid tegelikult olulise veevarustussüsteemi elemendi kohta??

esmapilgul on veevarustusliinid peaaegu identsed: need on erineva pikkusega voolikud, mis on siniste ja punaste triipudega kalasuuruses metallist punutud.

Veevarustustorustiku ehitus ja funktsioon

Veesöötmine aetakse mõnikord segamini jaotamisega, kuid need on kaks erinevat asja. Viimane on püsivalt paigaldatud ja seda ei saa enamasti painutada. Torud on valmistatud painduvatest voolikutest, mille otstes on pistikud. See võib olla ( ) keermestatud voolik, mis on otse kraaniga ühendatav, või liitmik, mille keerate teise keermestatud toru külge. Mõlemal juhul on ühenduskoht varustatud kummitihendiga, et tagada ühenduskoha õhukindlus.

Voolikut kasutatakse kõige sagedamini koos segisti kraaniga, sest otse segisti kraani on praktiliselt võimatu paigaldada fikseeritud kraani. Vajaduse korral saab painduvvoolikut kasutada WC-kausi, bidee, pissuaari, samuti nõudepesumasina, pesumasina jne ühendamiseks..

Toruliitmikke saab osta kas komplektina koos seadmega või sellest eraldi – kaubandus- ja ehitusturgudelt või kauplustest.

Metallpunutisega kummist voolikud

See on kõige tavalisem vee sissevoolu tüüp: lihtne toota, odav. Esmapilgul on veevarustusliin väga sarnane: see on erineva pikkusega voolik, mis on punutud kalaseljakujuliselt siniste ja punaste triipudega.

Ostmisel – pöörake tähelepanu sellele, kui korralikult ja kindlalt pressitud on muhvid, mis hoiavad ühendust või ühendusmutrit. Uuri välja, millisest metallist nad on valmistatud ( parim – ) nikeldatud messingist või roostevabast terasest;.

Uurige ka, millisest kummist voolik on valmistatud ( kaasaegsed standardid- Etüleen-propüleenkummi ) ja millist materjali- Tupp ( see kestab kauem, kui see on valmistatud roostevabast terasest või alumiiniumtraadist ).
Mainida tuleks ka nn vibratsioonivastast joont. Voolik on suurema läbimõõduga kui tavaline. See aitab summutada vibratsiooni ja müra veejaotusvõrgus, kui majapidamisveepumbad on ühendatud.

Loe edasi  Elektripliidid

Näide metallist punutud hooldustorustiku kohta.

Veeühendus lõõtspillide abil

Mõõtmed. Torude pikkus ja läbimõõt on nii mitmekesine kui soovite. Selle välisläbimõõt võib olla 12,5-34 mm ( kummist vibratsioonivastane on kuni 64 mm ) siseläbimõõt on 8-25 mm. Viimane peaks ideaalis kattuma jaotustorude siseläbimõõduga: väiksem siseläbimõõt jaotustorus vähendab olemasolevat veevoolu, suurem siseläbimõõt toob kaasa väiksema rõhu. Vooliku pikkus on vahemikus 20-500 cm. Siiski ei ole soovitatav kasutada ( liiga pikka ( üle 150-200 cm ) eriti kummist ) see kehtib punutud kaabli kohta. Kui kaugus fikseeritud torust on üle 2 meetri, on kõige parem toru pikendada või vähemalt paigaldada lõõtspillide sifoon.

See toru on täielikult valmistatud metallist ( tavaliselt on see roostevaba teras ) see näeb välja nagu laineline muhv.

On olemas kahte tüüpi lõõtspillide läbiviigud: lihtne paindlik läbiviik ja kokkupandav läbiviik. Viimane on atraktiivne, sest seda müüakse "kokkuvoldituna" nagu – lainetuse koormus puudub. Seda saab paigaldamisel venitada õigesse pikkusesse ja selle tulemusena ei võta voolik tarbetut ruumi. Voolikud on kummist torudega võrreldes soodsad – neil on pikem kasutusiga, lai kasutustemperatuuride vahemik, vastupidavus veesurvele, füüsilisele rünnakule ( kokkusurumisele, purunemisele ) põlemisele. Aga see on ka väärt, vastavalt kallimalt.

Voolikute kasutamine on tungivalt soovitatav veesoojendite, radiaatorite, käterätikuhoidjate ja muude seadmete ühendamiseks, mille töö on seotud kõrge rõhu ja kõrgete temperatuuridega.

Näide lõõtspappide trimmist on laineline ( vajadusel venitatud ).

Veevarustus: paigaldus

Enne paigaldamise jätkamist veenduge, et toiteliinid ei ole mingil viisil kahjustatud. Isegi kui olete ostnud kvaliteetse toote, võivad veo ja ladustamise käigus tekkida defektid. Samuti on mõistlik kontrollida tihendeid ja nende terviklikkust. Läbiviigu pikkuse arvutamisel tuleb silmas pidada, et see ei tohi olla venitatud ega väänatud. Lisaks tuleb meeles pidada, et voolikute minimaalne painderaadius on piiratud ( see on märgitud toote andmelehel ). Reeglina ei saa painutada rohkem kui 5-6 välisläbimõõtu. Ärge tehke mittevajalikke pingutusi, kui pingutate kõrvasid. Voolik keeratakse käsitsi nii kaugele kui võimalik ja keeratakse seejärel reguleeritava mutrivõtmega umbes pooleks Kolm neljandikku pööret. Vastasel juhul võib tihend kahjustada.

Loe edasi  Veeldatud naftagaasi kütteseadmed

Paigaldamine on lihtsam, kui põrandal seisva paigaldussüsteemi kõrgus segistuskraani ja dušši jaoks on.


Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: