Kõik puidutiheduse kohta

Puidu tihedus on materjali kõige olulisem omadus, mis võimaldab teil arvutada koormuse transpordi, töötlemise ja puiuste toorainete või esemete kasutamise ajal. Seda indikaatorit mõõdetakse grammides kuupmeetri kohta kuupmeetri kohta kuupmeetri kohta, kuid hõõguvad peitub asjaolu, et neid näitajaid ei saa pidada stabiilseks.

Kõik puidutiheduse kohta

Mis see on ja sellest sõltub?

Puidust tihedus, kui me räägime kuiva määratluse keelt, on Materjali massi suhe selle mahuni. Esmapilgul ei ole indikaatorit raske kindlaks määrata, kuid tihedus sõltub suuresti suurepäraselt pooride hulgast puidu puu ja selle võime säilitamine niiskuse säilitamiseks. Kuna vesi on tihedam aine kui paljude kuivpuidust ja loomulikult tihedamata kui kiudude tühjus, mõjutab selle sisu protsent tugevalt lõplik näitaja.

Kõik puidutiheduse kohta

Eeltoodut silmas pidades eristatakse kaks puidutiheduse näitajat, mis on kõige levinum määratluse lähedal, kuid on täpsemad.

  • Spetsiifiline gravitatsioon. Seda kriteeriumi tuntakse ka põhi- või tingimusliku tihedusena. Mõõtmiste puhul võtavad nn puidu aine – see ei ole enam looduslik materjal algvormis, kuid kuiv plokk, mida vajutatakse suure rõhu all, et kõrvaldada isegi tühjus. Tegelikult iseloomustab see arv puitkiudude tõelist tihedust, kuid looduses, ilma esialgse kuivatamiseta ja pressimiseta ei vasta selline materjal. Seega on puidu tihedus enamikul juhtudel samasugune konkreetse kaaluga.

Kõik puidutiheduse kohta

  • Mahu kaal. See näitaja on juba reaalsuse lähedal, sest mass on hinnanguliselt mitte kuivatatud ja toores puit. See meetod on piisavalt piisav, sest meie riigis võib põhimõtteliselt olla ideaalne kuiva puit – kuivatatud materjalil on vara valides puuduva niiskuse atmosfääriõhu, see muutub raskemaks. Seda mahukaalust silmas pidades on tavaline, et puit oleks kindel, selgelt määratud niiskuse tase, mis on teatud sordi jaoks normaalne. Sellisele riigile tuleks värsket ainet veel kuivatada, kuid see ei sea ülesanne saavutada niiskuse nulltaseme saavutamine – peatuge sellel indikaatoril, mis tagab endiselt füüsika seadustega.

Kõik puidutiheduse kohta

Puidumaterjali tihedus on ühendatud mõne muu füüsikaliste omadustega. Näiteks on pooride olemasolu gaasimullide olemasolu puu paksemil – on selge, et nad kaaluvad vähem, sama mahu järgi. Seetõttu on poorse struktuuriga puit alati tihedus madalam kui see klass, mille jaoks suur hulk poorid ei ole tüüpiline.

Samamoodi on tiheduse suhe niiskuse ja temperatuuriga. Kui materjali poorid täidab rasket vett, muutub baar ise raskem ja vastupidi – kuivatamisel annab materjal ainult väiksema kokkutõmbumise mahuga, kuid oluliselt kaotab massi poolest oluliselt. Temperatuur siin segatakse veelgi keerulisem skeem – kui see on tõstetud ühelt poolt, sunnib vett laiendama, suurendades tooriku mahtu, teisel – provotseerib kiirem aurustumise. Sellisel juhul väheneb temperatuur alla nulli alla niiskuse jääle, mis ilma kaalu lisamata, veidi suureneb mahust. Ja aurustamine ja külmutatud niiskus puidu struktuuris on täis baari mehaanilise deformatsiooni.

Loe edasi  Kõik failide kohta

Kõik puidutiheduse kohta

Üks kord tuli niiskuse kohta, on vaja seda selgitada Selle taseme kohaselt eristatakse kolme merekategooriat merevesi. Sel juhul on värskelt süvendatud materjal, niiskusesisaldus on tavaliselt vähemalt 50%. Näitajate osas peetakse rohkem kui 35% puust tooraineks, indikaator 25-35% jooksul võimaldab teil kaaluda materjali poolkujulist, absoluutse kuivuse kontseptsioon algab 25% veesisaldusega ja vähem.

Kuni absoluutse kuivusega saab tooraineid tuua isegi loomuliku kuivatamisega varikatuse all, kuid isegi madalama veesisalduse saavutamiseks peavad kasutama spetsiaalseid kuivatusjumbreid. Samal ajal tuleks mõõtmised läbi viia puiduga, Kelle niiskus ei ületa 12%.

Kõik puidutiheduse kohta

Tihedus on ka tihedalt seotud Imendumine, See tähendab, et konkreetse sordi puidu võimet absorbeerida niiskust atmosfääriõhust. A priori suure imendumisega materjal on tihedam – lihtsalt sellepärast, et See võtab pidevalt vee atmosfäärist ja normaalsetes tingimustes ei saa olla vähe kuiva kuiva kuiva.

Teades tiheduse parameetreid puidust, saate umbes hinnata seda oma termilise juhtivuse. Loogika on väga lihtne: kui puit ei ole tihe, siis on selles palju õhu tühjuse ja puidust toode on head soojusisolatsiooniomadused. Kui õhk on madal soojusjuhtivus, siis vesi on lihtsalt vastupidine. Seega soovitab suur tihedus (ja seetõttu niiskusesisaldus), et termilise isolatsiooni puhul ei ole betoonpuude sort täiesti sobiv!

Süttivuse osas täheldatakse üldiselt sellist tendentsi. Õhuga täidetud poorid ei saa iseenesest põletada, kuid protsess ei häiri, mistõttu põlevad puidust lahtised sordid päris head. Kõrge tihedus märkimisväärse vee sisu tõttu – see on otsene takistus tule levikule.

Kõik puidutiheduse kohta

Natuke paradoksaalselt, kuid vähem tihedad puidust sordid eristatakse suurenenud resistentsusega deformatsiooniga. Põhjus asub selles, et selline materjal on lihtsam pigistada suure hulga tühjade sisetoonide tõttu. Tihe puuga ei tööta see nii – raskete kiudude nihkumine järgib, sest kõige sagedamini on suur puhumise kapten.

Lõpuks on tihe puit enamikul juhtudel mädanenud vähem vastuvõtlik. Sellise materjali paksuses ei ole lihtsalt vaba ruumi ja kiudude märg seisund on tema jaoks norm. Seda silmas pidades kasutatakse puidu töötlemisel isegi tavalise destilleeritud vees leotamist, kasutades seda kaitsemeetodit mõjukate bioloogiliste tegurite vastu.

Kõik puidutiheduse kohta

Nagu defineeritud?

Kui me kaalume puidu tiheduse määramist puhtalt matemaatilise valemi seisukohast, siis Toote mass, mis on korrutatud niiskuse parameetriga jaguneb mahuni, korrutatuna sama parameetriga. Niiskuse parameeter on lisatud valemis, kuna see on absorbeeriv vesi, kuiva puit on loll vara, see tähendab, et see suureneb mahus. See ei pruugi palja silmaga märgatav, vaid enamate ülesannete lahendamiseks on oluline võtta arvesse iga liigset millimeeter ja kilogrammi.

Arvestades mõõtmiste praktilist külge, tõrjuda sellest, et Enne mõõtmisi peate kõigepealt saavutama niiskuse tasakaalu – Kui liigne vesi puidust kuivatamisel eemaldatakse, kuid materjal ei ole liiga kuiv ja ei tõmba niiskust õhust. Iga tõu jaoks on soovitatav niiskus parameeter, Kuid üldiselt ei tohiks indikaator langeda alla 11%.

Loe edasi  Kuidas valida manuaalse elektrilise ringikujulise saag?

Kõik puidutiheduse kohta

Pärast seda tehakse vajalikud esmased mõõtmised – mõõtmed töödeldakse ja maht arvutatakse selle andmete põhjal, siis töödeldakse kogenud puit.

Seejärel tooriku dumpingu destilleeritud vees kolm päeva, kuigi seal on veel üks kriteerium peatamise seepey – see on vaja saavutada paksus tükk kanad vähemalt 0,1 mm. Olles saavutanud soovitud tulemuse, mõõdetakse paisunud fragment uuesti ja kaalutakse maksimaalse mahu saamise.

Kõik puidutiheduse kohta

Järgmine samm on puidu pikk kuivatamine, mis lõpeb järgmise kaaluga.

Kuivatatud trükkide mass jaguneb maksimaalseks mahuks, mis oli sama iseloomulik, kuid ärkvelolev töö niiskusest. Selle tulemusena saadakse kõige põhilisem tihedus (kg / m³) või osakaal.

Kirjeldatud toimingud on Venemaal tunnustatud juhised riigi tasandil – Toimingute ja arvutuste korra registreeriti GOST 16483.1-84.

Kõik puidutiheduse kohta

Kuna iga grammi ja millimeeter on olulised, reguleerib standard isegi tööteldade nõudeid – see on saematerjal ristküliku kujul, mille pikkus ja 2 cm lai kõrgus 3 cm. Samal ajal, maksimaalse mõõtmise täpsuse, tooriku suhtes kohustuslik hoolikas töötlemine enne katsete käivitamist. Enteerivad ja karedus ei tohiks mõjutada tunnistust.

Erinevate tõugude tihedus

Eespool öelalt oli võimalik ette näha prognoositav järeldus, et puidu tiheduse mõõtmise ja hindamise kord – ülesanne on üsna keeruline ja nõuavad väga täpseid mõõtmisi. Enamikul juhtudel teostavad terviklik töö ja tarnijad kõik keerulised tööd – sama teraga või parkettlaua pakenditel tuleb märkida kõik materjali põhilised omadused.

Kõik puidutiheduse kohta

See on keerulisem, kui inimene on isegi mitmesuguste sortide puidu tühi, sest siis ei ole informatiivseid pakendeid, kuid siis leiate iga puude sordi näitliku tiheduse indikaatorid, millest kogu tabelid on koostatud. See on oluline ainult seda meeles pidada Iga üksiku riba niiskusesisaldust mõjutavad paljud tegurid, eraldi kirjeldatud ja seetõttu teatud juhtumi puhul on massilised kõikumised väga tõenäoline.

Mõnel juhul on võimalik teine ​​olukord olla võimalik: kui ainult ülesanne on kaptenile toimetatakse, kuid selle rakendamiseks ei ole puitu. Toorained tuleb osta iseseisvalt, kuid see on vaja välja selgitada, milline tõug on kõige tõhusam.

Kõik puidutiheduse kohta

Arvestades, et tihedus mõjutab palju muid puidu praktilisi omadusi, saate koheselt lagundada sobimatute taotlejate valdava osa, mis on suunatud konkreetsele materjali kategooriale. Eriti selle eraldamise jaoks Kolm peamist tüüpi puidu sorte tihedus.

Malaja

Madal tihedus on praktiline vähemalt seisukohast seisukohast, et kerge puit on kergem koristada ja transportida ja transportida ning liikujad on tarbijale tänulikud täpselt sellise puu valimiseks. Vastavalt ühise klassifikatsioonile, Väikese tiheduse puu ülemise tiheduse piirmäär on 540, harvem 530 kg / m³.

Loe edasi  Turquoise taustapildid interjööri

Sellesse kategooriasse kuuluvad suurema osa tööstuslikest okaspuudest, näiteks kuuskust ja mändidest, haavadest ja mitmesugustest pähkel, kastani- ja cedar, IVA ja lipa tüübid. Kirss ja lepp, sõltuvalt konkreetsetest sortidest ja tingimustest, võivad olla seotud väikeste ja keskmise tihedusega kividega ja kirsiga – sagedamini keskele. Tänu võrdleva transpordi lihtsuse tõttu on selline puit odavam. Teine ilmne argument selle odavuse ja nõudluse kasuks on see Märkimisväärne osa kodumetsadest koosneb täpselt need tõud.

Kõik puidutiheduse kohta

Kõik puidutiheduse kohta

Spetsialistid Pange tähele seda Puud, millel on põhjapoolsetes piirkondades kõige sagedamini väikese tihedusega puud. See on tingitud asjaolust, et piirkonnad, kus vastavate kivide metsad kasvavad, ei saa alati pakkuda suurt hulka niiskust taimemaailmale.

Olemasolevate seisundite kohandamine, taimede madala tihedusega taimede madal tihedus, mis on suhteliselt madala õhuniiskusega, mis lõppkokkuvõttes mõjutab massi.

Keskmine

Keskmise tihedusega puit on materjali valimisel “kuldne keskel”, millel ei ole selgesõnalisi eeliseid, välja arvatud selle olulise hetke, et tal ei ole ilmseid vigu. Mitte liiga raske, selline materjal näitab head survetugevust, kellel ei ole tihedate tõugude selgeid vigu, nagu hea soojusjuhtivus.

Keskmise tiheduse kategooria hõlmab saematerjali lehise ja kase, õuna ja pirnide, Rowani ja vaher, vilgub ja pähkel, tuhk ja pappel, kirss, pöök ja elm. Cherry ja OLHA-l on tiheduse indikaatoril märkimisväärne joone, mis ei võimalda teil kindlalt panna kõik tõugu esindajad ühes kategoorias – mõlemad kõikuvad väikeste ja keskmise vahel ning OLHA osutub madalale tihedusele lähemale. Näitajad, mis võimaldavad kasvatada tõugu keskmise tiheduse kategoorias, on 540-740 kg / m³.

Kõik puidutiheduse kohta

Kõik puidutiheduse kohta

Nagu näete, on see ka väga tavaline puude puu servades, mis naudivad märgatavat nõudlust erinevates tööstuse valdkonnas ja võivad kiidelda kõrgete omadustega mitte ainult praktilises, vaid ka dekoratiivvaldkonnas.

Kõrge

Suurenenud puidutihedus võib tunduda puudused, pidades silmas asjaolu, et selle esemed osutuvad väga rasketeks ja tohututeks ja ei saa kiidelda heade soojusisolatsiooni näitajatega ja need jagavad ka mõjust.

Sellisel juhul on materjal võimeline taluma olulisi konstantseid koormusi ilma deformatsioonita, ja ka erinevad Suhteliselt madal süttivus ja hämmastav vastupidavus. Muuhulgas on selline puit suhteliselt vastuvõtlik mädanemisele.

Et tabada tihe kivid, tihedus puidust vaja vähemalt 740 kg / m³. Puidu ühiste sortide, tamme ja akaatsia esmakordselt mäletatakse, samuti haarata ja samshat. See peaks hõlmama ka mõningaid tõugu, mis ei kasva meie laiuskraadis, näiteks pistaatsia- ja rauapuud.

Kõik puidutiheduse kohta

Kõik puidutiheduse kohta

Pange tähele: Peaaegu kõik loetletud tõugud viitavad kallite ja maineka kategooriale. Isegi nende väga oluline kaal ei takista materjali materjali teisest poolkerast kanda, mis mõjutab ainult kulusid.

Väljund siit ainult üks: Kõigi oma puuduste puhul on sellisel puidul mitmeid eeliseid, mis on suuresti tasutud.

Kõik puidutiheduse kohta

Hinnake artiklit
( 1 assessment, average 2 from 5 )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: