Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Hiljuti on paljude inimeste jaoks soojuse säilitamise küsimus olnud väga terav, kuna mitte ainult olmejäätmete hinnatõus, vaid ka nende kodude energiatõhususe parandamine, samuti soov päästa. Kuna enamik majade ehitati Nõukogude ajal, on selge, et nende energiatõhusus, nagu küttevõimsus, on väike. Eriti see küsimus on rõdu kontekstis oluline.

Paljud täna tahavad seda elamuks teha. Ja siin ilma sellise nähtuseta, nagu soe põrand, ei saa lihtsalt seda teha. Ilma selleta maksimaalne temperatuur, mida saab saada – 15 kraadi, mis ei vasta eluruumide kriteeriumidele. Kõik soojad põrandad rõdu tööl elektrilise kütte põhimõttel. Rõdu veesoojenduspõrandad on keelatud.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Plussid ja miinused

Selliste korruste loomine rõdul on oma eelised ja puudused. Soe põrand on seotud mugavusega. Kõndimine külma korrusel mitte ainult ebamugav, kuid see võib põhjustada külma. Aga soe põrandad võimaldavad teil ruumi täielikult soojendada.

Teine eelis on võimalus laiendada oma eluruumi elamurajooni lisamise tõttu. Niipea, kui omanik paigaldas rõdule sooja põranda, võib see stiilis selle privaatse uuringu, elutuba või söögitoolide all. Aga ilma sooja põrandata võib rõdu olla ainult hoiuruum või ladu.

Soe põrand rõdul

Teine eelis on väike elektrienergia kokkuhoid, kuna soojad põrandad tarbivad vähem energiat kui olemasolevaid küttekehad eri liiki. Ja talvel on väga oluline, arvestades üsna kõrged kommunaalteenuste tariifid ja on ka suur samm energiatõhususe parandamise suunas.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Nüüd räägime sellise kuumutamise miinused. Esimene puudus on pikk paigaldus. Termilise põrandaga rõdu varustamiseks peaks kulutama palju aega ja vaeva. Sõltumata sellest, kui ebaühtlane põrand rõdul, tuleb see puhastada, sile, paigaldada, kohandada ja isoleerida. Et valida kvaliteetne kate, mis on sooja põranda üle, on vaja ka palju aega kulutada.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Teine puudus on märkimisväärsed sularahakulud.

Soe põrand rõdul

Viimane märkimisväärne miinus on deformatsioon. See viga võib ilmuda, kui põrandaküttesüsteem on valesti paigaldatud või rikkumiste paigaldatud. Sellisel juhul saab põrandakate kiiresti ehitada ja deformeeruda teistes ruumivaldkondades. Seetõttu usaldate välitingimustes põrandate paigaldamist erakordselt kogenud spetsialistid.

Soe põrand rõdul

Soojade põrandate tüübid

Nagu juba mainitud, saab mitme tehnoloogia põhjal sooja korrused teha:

 • Elektriline;
 • Vesi.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Kui me räägime elektrilisest soojusväljast, siis võib see olla:

 • Kaabli süsteemiga;
 • Maatide põhjal;
 • Infrapuna.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Esimene kategooria on kõige lihtsam. Seda tüüpi küte on täiesti kombineeritud laminaadiga. Selles süsteemis on kütteseade traat. Sest mugav operatsioon, süsteem vajab pinge kusagil 150 vatti ruutmeetri kohta. Pärast seda, kui traat on virnastatud, viiakse läbi tsemendi kasutamine ja pärast külma pärast põrandale pannakse.

Soe põrand rõdul

Selline mehhanismil on ka puudused, mille peamine on vajadus tagada rõdu veekindluse. See toob kaasa põrandataseme suurenemise rõdul 12-15 sentimeetril. Ja ruumi sissepääsu juures võib see olla ebamugav.

Soe põrand rõdul

Puuduseks on see, et sidemed tekitavad täiendava stressi plaadile ise, mis võib olla vanade hoonete jaoks kriitiline. Lisaks on võimalik kasutada põrandat mitte varem kui 4 nädalat hiljem. On vaja, et tasanduskiht on täielikult külmutatud. Vastasel juhul hakkab kõik väga kiiresti halvenema ja üsna kiiresti kõik vajavad kõik vaja teha.

Loe edasi  Kokkupandav tabel rõdul

Soe põrand rõdul

Kui me räägime infrapunapõrandatest, on see tüüp suurepärane lahendus väikestele ruumidele. Eeliseks on see, et seda saab kasutada mis tahes põrandakatte kimpis, kaasa arvatud vaip ja laminaat. Toimingupõhimõte on infrapunalainete emissioon, mis on teatud vahemikus. Sellisel juhul on kütteelement sisse karbonteeritud pastaga, ühendatud Lavsan. Kleebi põhineb Grifli ja teatud lisaainete segul. Elektrijuht on vasktraat.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Kui me räägime küttemattidest, on need valmistatud fikseeritud kaabliga võrgusilma kujul, mille kaudu elektrit edastatakse. Tema elasid saab luua erinevatest materjalidest. Peamine kriteerium on selle materjali kõrge resistentsuse olemasolu. Kui soojendate mattidega põrandaid, siis ei ole veekindluse vaja. Võrk on kõige sagedamini suurus laiuse kusagil 50 sentimeetrit. See peate lihtsalt rullima ja paigaldama finiši katte. Kui plaat valitakse põrandakattega, saab matid spetsiaalsesse kompositsiooni investeerida. Siis ei ole vaja teha midagi rõdu põrandaga, kuid saate kasutada disaini päevade pärast 7. Sellise sooja põranda ärakasutamine on samuti väga lihtne.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Vees soojadel põrandatel esineb küte radiaatori olemasolu tõttu, mis asub betoonisülitus. Paljude spetsialistide sõnul on see valik rõdu jaoks parim. Ainult seaduslikult on see keelatud. Sellisel kujul on väikesed kulud, eristatakse universaalsuse ja lihtsuse tõttu.

Soe põrand rõdul

Isoleerimisseadmed

Ilma isoleerimiseta sooja põrandateta rõdule on lihtsalt võimatu. Aga mis on selleks kõige parem kasutada? Spetsialistid pakuvad kasutada selliseid materjale termilise isolatsiooni jaoks:

 • Penoplex;
 • Vaht ja materjalid sellest;
 • Penophol;
 • Mineraalse tüüpi villa.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Kui me räägime vahtist, siis eristatakse see teiste väga kõrgete maksumusega. Aga omadused tema hea piisavalt – ta ei jäta helide, paaride ja samuti täiesti vastu füüsilise ja keemilise kahju. Samuti on lihtne paigaldada. Ainus asi, mis hirmutab paljusid selle kasutamist, on väga kõrge hind.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Penofol on kompositsioon, mis on vahutatud polüetüleeni ja fooliumi kombinatsioon. Materjal mitte ainult ei hoia soojust, vaid ka hea soojuse isoleerivaid omadusi ja neelab ka müra. Penofol võib olla kahte tüüpi:

 • Ühepoolselt;
 • Kahepoolne.

Kõige sagedamini kasutatakse seda isolatsiooni materjali eramajades.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Polüfoam ja muud sarnased materjalid on ülaltoodud isolatsiooni odav asendaja. Ta viivitab suurepäraselt soojuse, mis muudab selle üsna tõhusaks lahenduseks.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Kui me räägime oma mineraalsest tüübist, peetakse seda ka tõhusat isolatsioonimaterjali, kuna seda on lihtne kasutada ja täielikult kaitseb külmast põrandat. See koosneb klaasmaterjalidest, mis sulasid kõigepealt, pärast mida nad tõmbasid, jahutatakse ja purustati. Materjali puuduseks on vee ja niiskuse halb resistentsus, mistõttu mineraalvilla saab kasutada ainult veekindlates kimpudel.

Soe põrand rõdul

Isolatsioonimaterjalid turul esitatud palju ja valik peab toimuma sõltuvalt iga konkreetse objekti tingimustest.

Soe põrand rõdul

Kuidas tõsta ja joondada põrandat?

Küsimus vastavusse viimine ja tõsta põranda – oluline ettevalmistav etapp sooja põranda loomisel. Ebaühtlasel korrusel on kogu disain väga kiiresti. Selle tõhusus on ka suur küsimus. Et seda ise teha, peate kõigepealt kontrollima plaate erinevate kahjustuste ja eeskirjade eiramiste eest, mis kõrvaldatakse tsemendi täitmisega ja järgneva joondamisega. See sai nimi tasanduskiht. Mõnikord on vaja rakendada ja liitmikke.

Loe edasi  Klaasimine Rõdu eemaldamine

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Teine võimalus on teha põrand kohalike tegevusrühmade. Sellisel juhul maksavad mõned üldiselt küttesüsteemideta. Tänu kohalike tegevusrühmade kasutamisele tõuseb põrand kümme või isegi kakskümmend sentimeetrit ja seda võrreldakse sageli künnise tasemega. Viimane aspekt ei ole asjaolu, et puu säilitab soojuse hästi.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Paigaldustappide etapid

Sooja põranda paigaldamine on üsna lihtne ja rakendada järgmiselt. Vajadusel libiseb rõduplaat liitmike ja tsemendi abil. Pärast seda tehakse tasanduskiht, mis võimaldab teil vähendada ruumi ja rõdul. Kui eluaseme omanik kavatseb ruumide kombineerida, siis ilma selleta. Nädala jooksul on rõdul võimalik midagi teha, kuna tasanduskiht peab kuivama.

Soe põrand rõdul

Seejärel kerkib see hüdroimeedi paigaldamiseks, samuti soojusisolatsiooni kiht. Nagu viimane, võib isegi tavaline termiline reflektor tulla. See jääb ainult elektrisüsteemi või torude paigaldamiseks. Siin sõltub kõik valitud kategooriast sooja põranda kategooriast.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Kui me räägime veesüsteemi paigaldamisest, peate kõigepealt mõistma, kuidas mehhanismi läbi viia – tõusuterast või akust. Kui soovite salvestada, siis on parem teha radiaatorist pakkumist. Pärast seda, kui kõik ettevalmistustööd on läbi viidud, algab torude paigaldamine. Need on fikseeritud spetsiaalsetele sulgudele või vaibadele. Kõigepealt peate panna MarkUp kuidas torud pannakse. Et päästa see on parem panna oma madu. Torude vaheline kaugus peaks olema veidi rohkem kui 20 sentimeetrit. Pärast märgi kohaldamist on vaja sulgeda sulgud, võttes arvesse painutusi. Sirgete torude kinnitusdetailide jaoks peaks asuma kusagil 60 sentimeetri kaugusel ja kus on paindused – vahemaa on väiksem. Pärast torude paigaldamist jääb lihtsalt lipsude valamine disaini üle.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Lisateavet selle kohta, kuidas vesi aluspesu paigaldamine toimub, saate vaadata järgmist videot:

Kui otsustati teha elektriline põrand, siis kõik on veelgi lihtsam. Soojusisolatsioonikiht asetatakse ettevalmistatud tasanduskihile, mille järel on paigaldamiseks paigaldatud lint paigaldatud. Pärast seda virnastatakse matid selle kihi või juhe, mis viib läbi voolu. Järgmine etapp – termostaadi paigaldamine. Parim paigaldada see seinale. See jääb täitmiseks tasanduskihi ja põrand on valmis.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Te saate õppida elektrilise sooja põranda videost mattide põhjal alltoodud videodest:

Mida sooja põranda salvestada?

Paljud mingil põhjusel ei pööra pööravat tähelepanu finišisse katte ja asjata. See sõltub sellest ka sellest, et teatud määral on sooja põranda tõhusus.

Soe põrand rõdul

Kui korteri omanik on huvitatud säästmisest, on kõige lihtsam võimalus lihtsalt tasanduskihi värvida. Tundub hea, kuid see on vajalik iga kahe või kolme aasta tagant. Teise võimalusena saate puidust põranda teha. Sellisel juhul on ahju koormus null, kuid puu peab vastama teatud parameetritele. Nii et see kestab pikka aega, vajab veekindlust. Kuigi kui soovite seda, saate lihtsalt katta.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Teine huvitav valik – PVC plaat. See koosneb moodulitest, mis on lihtne koguda ja lahti võtta. Seda on lihtne puhastada ja ta ei karda niiskuse mõju. Lisaks toodetakse see erinevates värvides.

Loe edasi  Loggia isolatsiooni valu

Soe põrand rõdul

Keegi kasutab juba tõestatud katvust – Bulk Sugu. See on esteetiline, üsna lihtne hooldus ja seda saab valada mistahes sooja põrandale. Jah, ja see säilitab selle terviklikkuse ja esialgse välimuse isegi väikese temperatuuriga langusega. Kuid siiski on parem hoida rõdu soojendada enne sellise väliskaitse rakendamist.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Paljud eelistavad vana traditsiooni linoleumi või laminaadi tühjendamiseks ja isegi üldiselt. Tõepoolest, mis võib olla lihtsam ja ökonoomsem kui materjali tükk ja tugevdada seda soklite abil? Kui otsite praktilist ja soovite salvestada, siis määratud võimalusi – teie jaoks.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Ja kui eluaseme omanik soovib tabada kõigile oma originaalsusega, siis on parim lahendus tema jaoks klaaspõrand. Sellisel juhul kasutatakse väga paksu mitmekihilist klaasi, mis kahju ajal ei jaga tükkideks. See on suurepärane lahendus selle soojusisoleva omaduste tõttu. Klaaspõrand annab võimaluse jagada ruumi külmadel ja soojadel aladel. Teine eelis on võimalus kombineerida erinevate katvusliikidega.

Soe põrand rõdul

Ideed interjööris

On ideid interjööri rõdu disaini, võite rääkida palju ja kaua. Kuid on oluline mõista, et huvitavad ja edukad lahendused on iga juhtumi puhul üksikisikud sõltuvalt rõdu parameetritest. Esiteks tuleb meeles pidada, et see kujutab endast piiratud ruumi ja sageli liiga piiratud ja seetõttu peaks selle disain olema võimalikult funktsionaalne. Võite kasutada järgmisi disaini tehnikaid:

 • Tehnikat tuleks kergesti sisseehitatud ja kohandada;
 • Kui te otsustate teha mõned kastid ja tööriistade osakonnad, siis tehke need ülemmäära alla;
 • Kapid on paremad peatatud ja lauad ja riiulid – võimalikult kompaktne;
 • Valgustid on parem paigaldada kogu rõdu ala;
 • Parem on kasutada rulood ja kardinad kui kardinad ja kardinad.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Rõdu stiil võib olla ükskõik, kui ainult ta meeldis omanik ja ei paista liiga palju üldisest disaini kontseptsioonist.

Soe põrand rõdul

Näiteks, kui otsustate rõdu plaatide panna, on parem kasutada klassikalisi disaini stiile. Näiteks tumedad pruunid mööbel näha parimad pastellvärvid plaadid. Sellisel juhul ei ole rõdu nurkades üleliigne paigaldada potid taimede või samade värvidega või nendega samade värvidega.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Kui otsustate eelistada puidust põrandale, siis rõdu näeb välja suurepärase Provence’i või riigi stiilis. Samuti näivad parketi tavaliste lilledega roosade õrnad roosade toonid mitte vähem huvitavaid, sest tema ebatavaline kombinatsioon.

Soe põrand rõdul

Kui te olete kõrgtehnoloogilise stiili toetaja, siis võib sel juhul olla nagu plaat ja laminaat. Hea valgustuse tähistatud sisetüübiga, saate teha taustvalgustuse kogu põrandapinna üle või ära kasutada valgusallikate paigutamise vastuvõtmist nurkades. Samuti annab see võimalus luua optilise mõju rõdu pindala suurendamisele.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Huvitav lahendus võib olla ka kummiruumi korrusel. Kate on kõik vajalikud omadused ja neil ei ole ka libisemist. Selle oluline eelis on erinevaid värvilahendusi. Jah, ja sellise välitingimuste originaalsus – ei ole.

Soe põrand rõdul

Soe põrand rõdul

Ka fondidega saate teha põrandaklaasi. Neid võib jagada ka temperatuuri sektoriteks, mis näeb välja tahke ja ilus.

Soe põrand rõdul

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: