Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Rõdu laienemine on õigustatud ja üsna lihtne viis korteri pindala suurendamiseks. Loomulikult suurendab see 5-10 ruutmeetrit, vaid piisavalt, et peatada vana suusatamine rõdul ja kampsunitel ja mõelda töölauale, mänguväljakule või maja kasvuhoonele.

Rõdu laiendamine

Meetodid

Valik meetod suurenemise ruumi rõdul sõltub rõdu tüübist ja selle suurusest, põranda kõrgusest, praegusest operatiivseisundi, lõpliku ümberehitamise eesmärgi.

Rõdud eristuvad ehituse tüübi järgi:

 • Ratsigeeri talade kohta. Kandjaplaati toetavad terasest talad, mis on häguses hoone fassaadi seinas 40-50 cm. Kasutatakse peamiselt vanade fondi kodudes. .

Seda tüüpi rõduga on võimalik seda igal kõrgusel laiendada, kui parapet on piisavalt tugev

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

 • Konsooli plaadil. Tugevdatud betooni kandjaplaat, kuna fassaadi ülemise ja alumise osa vahel oli “pigistamine”. Seda disaini saab muuta ainult tellistes kodudes. Kaasaegsed hooned gaseeritud betoonist ja keramblokidest ei pruugi taluda täiendavaid koormusi, siis kujundus toimub.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

 • Väliste toetuste kohta. Rõduplaat all, mida toetavad sulgud või veerud. See meetod on mugav, sest see võimaldab teil rõdu ala oluliselt suurendada, kuid on tõenäoline, et veeru või fassaadi alus hakkab ebaühtlaselt lahendama, mis toob kaasa ehitamise hävitamise. Ja teine ​​puudus – veergude paigaldamine võib olla võimalik ainult 1-2 korruse kõrgusel.

Rõdu laiendamine

 • Potted, kinnitatud, paigaldatud.See on kaasaegne rõdud tüüp, mis suudab “lisada” valmis hoonesse toetuste ja näo-riiulitega.

Sageli nende jaoks on see vajalik vaba ruum allpool paigaldada kinnitusvahendid, konsoolid ja riiulid.

Rõdu laiendamine

 • Rõdud lodžia. Sellised rõdud on pooled siseruumides ja pool väljaulatuvad fassaadi serva serva. Samuti on võimalik neid suurendada mitmel viisil, kuid selliseid projekte on raskem kokku leppida ja rakendada, kuna rõdu-lodgi rekonstrueerimine võib mõjutada laagri seinu ja on väga erinev täieliku rõdu või lodža rekonstrueerimisest.

Rõdu laiendamine

Lubatud muutused määratakse konkreetse rõdu tüüpi või selle asukoha võimete abil. Samamoodi on oluline hinnata, milline on ruumi paikne tehniline seisukord ja kas ahi talub väsivate struktuuride lisakaalu.

Saate neid reguleerida mitmel viisil: aknalauda ja plaadi alusele.

Laiendamine aknalauda

Laienemine vastavalt “Kosyanka” tehnoloogiale, mis on toodetud rõdu klaasimise ajal eemaldamisega. See meetod nõuab väiksemaid aega ja sularahakulusid ning seda saab teha ilma muutmiseta. Selle olemus seisneb selles, et metallprofiilid (kujundused kanalitest ja nurkadest) on keevitatud olemasolevatele piiridesse), milles asub kaugklaasi laius 10 kuni 35 cm.

Põranda pindala jääb samaks, kuid visuaalselt ruumi maht suureneb ja koht vabastatakse funktsionaalsele aknalauale ja selle kohal.

Rõdu laiendamine

Võite kasutada aknalauda oma äranägemisel, see on piisavalt tugev ja leevendada ja talub manipulatsioone. Üheosalise kujunduse kaal sõltub klaasimiseks kasutatavate materjalide liigist. Kui see on PVC raami ja kahekordse klaasiga akendega, sobib meetod ainult rõdu jaoks täiuslikus tehnilises seisukorras. Alumiiniumprofiil võib isegi vana fondi majas olla klaasitud rõdu.

Sellisel raamil ei ole suurt kaalu ja ei kanna kokkuvarisemise ohtu.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Kuna alumiinium ja duraur profiil kuulub külma tüüpi klaaside (see tähendab, et nad säilitavad väikese erinevuse miinus temperatuuri tänaval), rõdu kasutatakse hooajalise ruumi. Suvel on võimalik varustada kohapealse tee joomise, spordi väljale või külaliste magamiskohale ning talvel on see ideaalne säilitamise ja aretusseadmete säilitamiseks.

Loe edasi  Prantsuse rõdu

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Ahju baasi laiendamine

Rohkem aeganõudev ja kulukas protsess, enamikul juhtudel nõuavad õiguslike küsimuste otsused.

On kolm võimalust:

 • Tehnoloogia “Butterfly”. Tagab piirkonna suurenemise, mis on tingitud klaasi rõdu külgedel 45 kraadi nurga all. Kasulik ala on praktiliselt ei suurenda, kuid rohkem valgus hakkab korteri tungima ja aknalauda saab laiendada vasakule ja paremale. On võimalik laiendada nii ühe ja mõlema poole, kuid sümmeetriline võimalus on rohkem esteetiline.

Ühepoolne laienemine, mis sobib nurga rõivastele.

Rõdu laiendamine

 • Tehnoloogia “Takea”. Optimaalne võimalus suurendada tõelist rõdu ala kolmandiku võrra. Seadistamine kaugkonstruktsioonide on võimalik nii kõige laiem pool parapet ja kõik kolm.

Rõdu laiendamine

 • Kombineeritud tehnoloogia. See tundub ilus ja annab suurema suurendamise ruudu, kombinatsioon “liblikad” ja “eemaldamine”. Sellisel juhul suureneb plaadi kõige laiem osa kolmandiku võrra ja külgede külgede paigaldatakse kalduste külgedele, mis moodustavad trapetsi.

Rõdu laiendamine

Slaadi aluse kapitali laiendamise protsess koosneb järgmistest sammudest:

 1. Puhastamine rõdul. Esiteks on vaja tööruumi vabastada rõdu tehnilise seisundi nõuetekohaseks hindamiseks, et taluda asju, kõrvaldada maja ehitamise ajal lubatud defektid.
 2. Kui remont tehakse ilma spetsialistide kaasamiseta, tuleb enne tööle esitada turvameetmed;
 3. Lammutamine klaaside ja parapet, kui need on;
 4. Valitud meetodi aluse laiendamine. Samal etapil on viimase korrusel rõdud rõdude jaoks paigaldatud visor;
 5. Lonely tara paigaldamine;
 6. Paigaldusraam;
 7. Klaasimine rõdu;
 8. Viimistlus töid rõdu sisemise ja välimise poolel;
 9. Puhastamise prügikasti puhastamine.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Üldiselt ei ole rõdu laiendamise protsess raske. Peamised etapid saab vaadelda järgmises video:

Kas on võimalik suurendada ilma loata?

Planeerimise muutus – delikaatne asi. See nõuab probleemi õigusliku külje tõsist lähenemisviisi ja uurimist. Sageli tekib kahtlused ja kas on võimalik suurendada rõdu pindala ilma asjaomaste juhtumite loata? Vastus sellele küsimusele sõltub kardinaalsete muudatuste planeerimisest. Näiteks, et laiendada 30cm ruumi ja vähem sellist luba ei ole vaja, ja kõik muud muutused viiakse läbi rangelt õiguslikel põhjustel, nagu ümberkorraldus korteri peetakse.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Kui ei ole aega ja soovi, saate piirata kolme tosin sentimeetrit ruumi visuaalset kasvu, kuid see võib olla kahjumlik. Enne idee rakendamise alustamist peaksime mõlemal juhul võimalikud kulud põhjalikult kaaluma nii võimalikud kulud kui võimalik. Sageli selgub, et võidab pikaajalise protseduuri rekonstrueeritud eluruumi kujundamisel kõigi dokumentide kujundamisega.

Paberitöö

Kui otsustada ümberkorraldamise tehakse, vajadust valmistada ette dokumentide paketi, mis võimaldab haldus “hea” remontida.

Rõdu laiendamine

Kuidas see juhtub?

 • Esiteks on vaja deklareerida arhitektuuri linnaosakonna linnaosas oma soovist läbi vaadata. Selleks on vaja väljastada loataotluse värskendava projekti väljatöötamiseks ja selle edastamiseks erikomisjonile. Komisjon otsustab õigeaegselt 30-90 tööpäeva jooksul. See skeem kehtib 2. korrusel asuvatel korterite puhul. Esimese korruse tasandil vara jaoks, kus ümberehitamise eeldab fondi ehitamist, kinnitatakse projekt koos elamumajanduse all hallatavate organisatsioonidega.

Rõdu laiendamine

 • Kui jaatav vastus on vastu võetud ja kinnitatud kirjaliku loaga, tuleb järgmine etapp. Ta eeldab kaebust projekteerimisorganisatsioonile, mis on spetsialiseerunud projektide arendamisele, et muuta elamute paigutuse muutmiseks.

Projekti, mis vastab kõigile GOST nõuetele on valmis kuu jooksul.

Rõdu laiendamine

 • Valmisprojekti tuleb kooskõlastada tuletõrjuja, sanitaar- ja epidemioloogilise teenistuse, hädaolukordade ministeeriumiga. Kui see on heaks kiitnud kõik juhtumid, omanik korteri väljastatakse tellimuse alustada remont ja ehitustööd.
Loe edasi  Rõdu kärpimine

Rõdu laiendamine

 • Tööde teostatakse rangelt vastavalt plaani. Igasugune kõrvalekalle sellest nõuab tehnilise järelduse täitmist projekti vastuvõetavuse ja turvalisuse ja uue läbivaatamise kohta, mis võtab mitu kuud ja seda ei saa heaks kiita. Kui ümberkorraldamine on lõpetatud, kutsuge erilist komisjoni, mis koosneb linnavolikogu töötajatest, ühiskondliku teenistuse liikmetest, projekti organisatsiooni esindajatest, kes osalesid projekti arendamisel.

Rõdu laiendamine

Pärast seda salvestab BTI kinnisvaradokumentides uus paigutus ja Metrar. Kehtivad muudatused kantakse korteriplaani. Kui te selle etapi vahele jätte, müüa kinnisvara pärast ümberkorraldamist üsna problemaatiline.

Mis juhtub, kui alustate ümberkorraldamist ilma loata?

Seadus ja eluaseme koodeks sisaldab ebaseaduslike hoonete ehitamise juhtumeid reguleerivaid eeskirju. Reeglina tuvastatakse need muudatused või üritades kinnisvara müüa või naabrite administratsiooni kaebuste vastuvõtmisel, mis ühel või teisel viisil häirib ümberkorraldamist.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Vähe kahest vihane on vaja muuta muudatusi. See on pikaajaline protsess 3 kuud kuni kuue kuu jooksul, mille jooksul varaomanikud riskuvad mitte ühe trahvi ja päris närve.

Sündmuste halvema arenguga tuleb ehitamist demonteerida, tagastades rõdu esialgse liikide. Samal ajal, demonteerimine saab teha korda rohkem kui remont ise.

Lõplik nimekiri koosneb järgmistest lõigetest:

 • Vara omaniku avaldus kavandatavate teoste ja nende rakendamise eeskirjade märkimisega;
 • Dokumendid, mis kinnitavad, et eluase kuulub (peab olema notari ametis sertifitseeritud);
 • Samuti kinnitas kinnisvaraomanike ja selles püsivalt elavate isikute piisavusega;
 • Ümberehitamine projekti koopia litsentsi organisatsioon, mis seda läbi viidud;
 • Järeldus rahuldava tehnilise seisundi kohta, mida toetab organisatsiooni litsents, kinnitas muutuse;
 • Mitmed dokumendid BTI-st, mis hõlmab elamuehituse paketti ja arhitektuuriprojekti selgitusi. Kui planeerimismuutused on juba varem tehtud, peaksid need kajastuma ka viiteid;
 • Volitatud organisatsioonide sertifikaadid: APU, SES, MES, dezh, Hoa, Gosexpertizi.

Rõdu laiendamine

Looge projekti

Protsessis luua see on oluline võtta arvesse, et igasugune muutus varjus elamuehitus on rekonstrueerimine, mis viiakse läbi, et parandada eluasemetingimusi. Enamik muudatusi tehtud konfiguratsiooni eluruumide ja selle arhitektuurilise välimuse on kohustuslik järjepidev ja see tuleb heaks kõik juhtudel.

Rõdu laiendamine

On oht, et kapitali muudatusi ei kinnitata, nii et mõned üksikasjad tuleb arvesse võtta:

 • Mida raskem muudatused on ette nähtud, seda raskusi tekivad nende nõusolekul;
 • Rõdu rekonstrueerimist ei tohiks kajastada naaberruumis. Kui konstruktsioon toob kaasa korteri seintele pragude välimuse alumisest põrandast, peab see lammutama. Kui ahi on pärast plaadi laiendamist liiga väljaulatuvat, äratab see külgneva rõdu valguse – see peab lahti võtma. Rõdu saatus on ka täiesti ilmne, mis takistab ikka veel naaberkorterite elanikke;
 • Lihtsa paigutuse kinnitamiseks, SKTIC, mis peegeldub BTI põrandaplaanis ja keeruline nõuab kogu projekti;
 • Keelatud täieliku lammutamise lennuettevõtjate ja toetavad elemendid;
 • Rõdu soojendamine on keelatud, paigaldades radiaatori või muude kütteseadmete paigaldamine naaberpiirkondade kõrval asuvatele seintele;
 • Ei ole mõtet ehitada järgmise kolme aasta jooksul lammutamisse rekonstrueerimise kava;
 • Projekt ei saa heakskiidu, mis mõjutab negatiivselt fassaadi välimust või rikub tuleohutust;
 • On peaaegu võimatu saada “hea” maja rekonstrueerimiseks majas, mida peetakse ajaloolisele monumendiks;
 • Õiguslik jõud on ümberehitamise projekt, mis koostati disainiorganisatsiooni (tarkvara), mis kannab litsentseeritud tegevust. Vastasel juhul ei saa seda kaaluda ja kokkulepitud;
 • Planeerimistöö alguseks on kohustatud andma omaniku omanikule kirjaliku järelduse hetkeseisu tööseisundi kohta rõdu;
 • Vedajate terviklikkuse ja võrdlusliideste terviklikkuse rikkumise rikkumise korral on koordineerimine vajalik elamuehitusprojekti autoriga (uurimisinstituudid);
 • Kooskõlastamise kestus ja eelarve määratakse muudatuste laad, ruumi paigutamine, põranda kõrgus ja muud tegurid.
Loe edasi  Rõdu disain Hruštšovis: huvitavad ideed

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Teie enda käte laiendamise järjekord

Rõdu pindala suurenemine ilma spetsialistide kaasamiseta on keeruline, kuid teostatav. Selle täitmiseks vaja: võime töötada keevitusseadmega, teadmised materjalide põhilistest omadustest (eelkõige metallkonstruktsioonide tugevus ja omadused), teadmised tööohutuse alustaste kohta töö tegemiseks esimene korrus.

Kõik teosed teostatakse vähemalt ühe partneriga range ohutuse korral.

Alusta igal juhul projekti tuleneb. Sõltumata sellest, millised muudatused – lai aknalauda lillepottide jaoks või keerates rõdu elutoas, tuleks neid teha õiguslikel põhjustel. Kui ei ole aega ja soovi haamrida eluaseme- ja kommunaal- ja haldusorganisatsioonide künniseid, võib see piirduda rõdu suurendamisega 30 cm võrra.

Rõdu laiendamine

Järgmisena on järjekord standardse rõdu ettevalmistamise protseduuride ümberkorraldamiseks. See algab elementaarse puhastamisega ja lõpeb vana parapi demonteerimisega.

Parapet lõikab peaaegu täielikult. Võite jätta 30-40 sentimeetri pikkuse kanderaami, mis on vajalikud keevitamiseks uue raami. Seejärel kinnitab hoone hoone fassaadi seinal ristkülikukujulise kuju raam – rõdu uue laagribaasi.

Rõdu laiendamine

Kõigepealt paigaldatakse ülemine ja alumine metalli torud paralleelselt üksteise kohal. Nad panevad pikkus laiendatud põranda. Kõige sagedamini vältida raskusi projekti koordineerimisel, eemaldamise pikkus ei ületa poolmeetrit.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Järgmine samm on vertikaalsete torude paigaldamine. Need on paigaldatud positsioonil samamoodi nagu kaks esimest ja kinnitatud ankrupoldiga. Siis keevitatakse metallraam nelja nurga all. Tuleb välja üheosaline, monoliitne, usaldusväärne disain, mis annab uue rõduraami.

Rõdu laiendamine

Raami puhul saate paigaldatud rõdu paigaldada. Menetlus algab alumise kasti moodustumisega, st esimene põrand on ehitatud. Moodustavad oma profileeritud torud, mis on sillutatud risti hoone fassaadi vertikaalseks ja keevitada raamile.

Viimane riba selles tööploki – fassaaditoru paigaldamine.

Tavaliselt määratud, teine ​​etapp viiakse läbi vertikaaltasapinnal. Paigaldatakse ja keevitatakse paari vertikaalsed riiulid, millele lõikamisraami kontuur jääb hiljem. Kui ta keevitatakse, peaks kogu disain meenutama seina paralleelse. Hoidke oma vastupidavast ankrupolde ja ohutusribade vahekaugust allpool diagonaali all.

Kõige raskem taga. Lõplik etapis on paigaldatud horisontaalne ristlõige uue parapetiga, mis hoiavad aknaid klaasiga. Intervallide vahel ristlõiked, vertikaalsed juhendid, mis on vajalikud sisemise ja välise külje ja isolatsiooni kinnitusklaadi jaoks vajalikud vertikaalsed juhendid keevitada. Diide vaheline kaugus – 50-100 cm.

Rõdu laiendamine

Kui fassaad uue rõdu on varustatud, seal on järjekorda teise aeganõudev protseduur – Rõdu klaasimine. Kuidas see (külm või soe) ja sellest materjalidest (alumiinium, puit, PVC) sõltub heitgaaside tüübist ja kaalist. Kui see on massiline iseenesest, ei ole vaja suurendada talade ja pliidi koormust, piirates alumiiniumprofiili. Kui jõudlus olek võimaldab teil kasutada raskem materjale, mis annavad “sooja” klaasimise, saate püsida PVC-raam kahekordse klaasiga erinevate paksustega paigaldatud erinevate vahemaade.

Rõdu laiendamine

Selline võimalus on kõige esteetikam ja võimaldab maksimaalselt soojuse hooaja säilitada.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Korteri laiendamine rõdu arvelt “Hruštšov”

Vana fondi ruumide rekonstrueerimine väärib eraldi tähelepanu. Väikese suurusega “Hruštššov” ehitati viimase sajandi kuuekümnendatel aastatel, nii et mõned neist on seotud eluasemega, mida ei eristata usaldusväärsusega. Kehtetu arvutused ja halva kvaliteediga teostamine võib põhjustada tõsiseid tagajärgi, nii et töötavad vanas majas pärit rõdupinna laiendamisega ja peavad tegema spetsialistid.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Kui eraldusvõime saadakse, tekib rõdu laienemine samades etappides nagu uues hoones: vana parapeti demonteerimine, rümba paigaldamine, isolatsioon, klaasimine, sisemine ja väline rõdu.

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Rõdu laiendamine

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: