Memphis Group on 30 aastat vana

Sel aastal tähistab legendaarne Memphis Group, mis on andnud olulise panuse kaasaegse disaini ajalukku, 30. aastapäeva. Vitra disainimuuseumis korraldati selle sündmuse tähistamiseks kontserni installatsioon ja Ettore Sottsassi tööde näitus.

Täpselt 30 aastat tagasi.. 1981. aasta kevadel – ( Ettore Sottsass ) oli arhitekt ja disainer Memphis algatusel ( Memphis ). Selles osalesid ka Andrea Branzi ( Andrea Branzi ) Michele de Lucchi ( Michele de Lucchi ) Aldo Cibic ( Aldo Cibic ) Michael Graves ( Michael Graves ) Matteo Thun ( Matteo Thun ) Shiro Kuramata ( Shiro Kuramata ) George Sowden ( George Sowden ) jt.

Loovmeeskond püüdis eemalduda tollases disainis valitsevast funktsionalismist, katsetades julgelt materjalide, vormide ja värvidega ning luues ebatavalisi, mõnikord isegi šokeerivaid esemeid. Viidates Euroopas populaarsetele mustadele ja pruunidele mööblivärvidele, kasutas ta puhtaid ja eredaid värve.
Vaatamata sellele, et Memphise rühm 1988. aastal laiali, tema looming jättis jälje disaini ajalukku, mida tugevalt mõjutasid tema ajastu mood ja popkultuur. Rühma poolt välja töötatud objekte jäljendatakse nüüd ja tuuakse eeskujuks.

Vitra ja Vitra Disainimuuseum tähistavad kontserni aastapäeva spetsiaalse installatsiooniga "Hommage", mida saab näha Vitra ülikoolilinnakus Buckminster Fuller Dome'is. See koosneb grupi disainerite poolt aastatel 1981-1987 projekteeritud esemetest, mis on nüüd muuseumi kollektsioonis.
Lisaks on juunist septembrini 2011 avatud Disainimuuseumi galeriis Ettore Sottsassi loodud emailide näitus.

Vaadake kõiki Vitra tooteid.


Fotograaf – Bettina Matthiessen ( Bettina Matthiessen ).


Loe edasi  Bosch Green muudab saagimise tarbetuks
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: