Nähtamatu ülevoolujäätmete süsteem: kuidas see toimib?

Enamikul kraanikaussidel on ülevoolukanal, mis kaitseb üleujutuste eest. Kuid mõnel kausil ei ole nähtavaid märke sellisest süsteemist. Kuhu läheb vesi?

Tavapärane ülevoolusüsteem

Väike avaus pesemisaluse peal. Kui unustate kraani kinni keerata või kui rõhk on liiga kõrge, on meie varjatud ülevoolutoru peidetud. See süsteem on välja töötatud Lääne-Euroopas ja on eriti populaarne Inglismaal, kus on tavaline, et vett kasutatakse säästlikult ja nägu pestakse varjatud ülevooluga kausis, mis suurendab üleujutusohtu. Kui veetase tõuseb üle maksimaalse piiri, voolab ülevooluauk üle kanalisatsiooni, mitte põrandale. Meie riigis on kombeks pesta joa all, vajadus "ülevoolukanalisatsiooni" järele esineb harvemini, kuid enamik pesemisalasid on siiski varustatud ülevoolu- ja äravoolusüsteemiga. See ei ole lisavõimalus, vaid pesemisaluse konstruktsiooni lahutamatu osa: kas see on olemas või ei ole.

Kas selline süsteem päästab teid üleujutuste eest?? Teatud tingimustel. Kui tegemist on "ülevoolu ja jäätmete süsteemiga" isegi kui see on veidi ummistunud või kui kanalisatsiooni on sattunud võõrkeha, on üleujutus vältimatu, nagu suletud jalaventiili puhul. Aga ülevool tuleb hiljem.

  • Kraanikauss K-2258-1 / K-2258-4 / K-2258-8 Kohler
  • Pesemisnõu 410668 Villeroy & Boch
  • PS39LM pesemisnõu Flaminia
  • Agape pesemisnõu CER720M

Kohleri valamu K-2258-1 / K-2258-4 / K-2258-8 valamu K-2258-1 / K-2258-4 / K-2258-8.

Varjatud ülevoolu- ja jäätmekäitlussüsteem

Kaasaegne alternatiiv tavapärasele süsteemile. Selle välimus on märkamatu ja praktiliselt välistab üleujutused. Täiendava augu puudumine valamus muudab selle esteetilisemaks ja pind jääb vähem määrduma. Varjatud "ülevoolu- ja jäätmekäitlussüsteem üsna keeruline ja komplekt sellega lisab valamu maksumust, kuid see on väga mugav ja esteetiliselt meeldiv variant.

Kujundus . mõned tootjad kasutavad CLOU-tehnoloogiat: ülevool on basseini tagaseina taga asuv varjatud sifoon, mis on kahe kanali kaudu ühendatud äravoolutoruga. Kui äravool on peatatud ( spetsiaalse konstruktsiooniga põhjaventiiliga ) ülevoolus olev vesi tõuseb koos üldise veetasemega ja kui see saavutab ettenähtud maksimaalse kõrguse, voolab üleliigne maht üle lõksu vaheseina ja läheb põhjaventiili all olevasse äravoolutorusse. On veel üks tehnoloogia: kui vesi jõuab teatud tasemeni, tuvastab süsteem selle automaatselt ja avab ise äravooluklapi.

Loe edasi  12 parimat retro pesuvannisegajat

Kaussid ilma "ülevoolutäiteta"

Kui te ostate tavalise valamu ilma liitmiketa, ei ole sifooni raske osta. Kui valite disainermudeli, on soovitav osta komplekti osana lõksu.

Fotol: Daniel Cronainetterie trap A750114CR.

Kaussid tööpinnal. Kausi disaini võib takistada ebavajalik avaus või selle unikaalse kuju tõttu ei ole kuhugi mahutada äravoolukanalit ja kõiki valamuid ei saa paigaldada integreeritud süsteemiga. Kõige tavalisem "ülevoolu äravool" Mitte näiteks tööpinnale asetatud, igalt poolt nähtavate valamute või värvilisest klaasist või looduslikust kivist valamute puhul.

Alternatiivi. Need kausid ( see on norm ) nad on varustatud tavalise jäätmesüsteemiga, mida ei saa välja lülitada kuigi sellel on "kork", ainult dekoratiivsetel eesmärkidel. Sellise äravoolu jaoks liitmiku valimisel arvestage valamu, tööpinna, kuhu äravool paigaldatakse, minimaalset ja maksimaalset paksust ( ).

Nähtamatu äravool

Ei ole avamisi. Vesi läheb üle lameda valamupõhja ja kaob servades ära. Kuhu see läheb? väikestesse soonetesse ümber kausi ümberringi, mida on võimalik lähemal vaatlusel märgata, ja seejärel äravoolu. Kõige sagedamini paigaldatakse need ristkülikukujulisele keraamilisest, kunst- ja looduskivist, puidust, klaasist, sirge või kallutatud põhjaga valamule. Sõltumata panni kujust, võib selle ebatavalise jäätmesüsteemi ühendada jäätmesüsteemiga nagu tavaliselt. Vee ülevooluga ei ole probleeme, sest äravoolumaht ei ole väiksem ja sageli on see suurem kui tavaliste kausside puhul, sest sellel on suurem äravoolupindala.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: