Kirbuturud: kus ja mida osta oma interjööri jaoks?

Kirbuturud – banaalne "kirbuturg" või koht, kust võib leida ainulaadse eseme? Kõik on lubatud! Mõlemal juhul on seiklusrikas nädalavahetus garanteeritud.

Foto: Alexander Ginzburg.

«Kirp: ajalugu ja modernsus

Suhharevka turgu nimetati "sõja tütreks". See võeti kasutusele 1812. aastal ja seda kasutati kuni 1930. aastateni.

Fotol: Suhharevski turg, foto 20. sajandi algusest.

Varem. Kirbuturud on tekkinud Eestil ja Euroopas rasketel aegadel. Tallinns loodi esimene selline turg pärast 1812. aasta sõda. Prantsusmaal – 1860. aastatel, kui pealinna kesklinnas lammutati massiliselt vaeste maju ja lõhuti kuulsaid puiesteesid. See oli siis, kui pariislased leiutasid nime kirbuturud- nii nimetatakse praegu kohti, kus müüakse kasutatud asju üle kogu maailma.

Nüüd. Läänes jõuavad asjad enamasti kirbuturule pärast estatesales- kodu müük pärast omaniku surma, omaniku väljamineku korral, enne suuremat renoveerimist. Meie riigis võivad kirbuturud olla vürtsitatud laialipillatud ja mahajäetud majadest või isegi rämpsust pärit tükkidega. Harva, kuid on väärtuslikke esemeid, mis kuuluvad antiigipoodi, kuid millegipärast müüakse neid siin.

Näitlejad

Müüjad. Tänapäeval on enamik müüjaid tänapäeva kirbuturgudel- spetsialistid. Nad teavad, mis on kliendi jaoks oluline omandada "leid" või ese, millel on ajalugu ja nad tulevad välja igasuguste trikkidega, et. Tavaline, kuid hästi säilinud ese on tahtlikult maetud rämpsimäe sisse, et ostja selle "leiaks". Või nad mõtlevad välja perekonnalegendi oma aadlike esivanemate asjadest.

Tõelised harulduste jahimehed tulevad kirbuturgudele, kui need avatakse.

Foto: Kirbuturg Udelnaja tänaval, Peterburis.

Ostjad. See ei ole ainult asjatundjatele, antiikarmastajatele või turistidele. Viimasel ajal on kirbuturud muutunud moes olevaks kohaks, mida külastada kas muuseumi või lihtsalt lõbutsemise eesmärgil.

Loe edasi  Aastavahetuse meeleolu

Eesti pealinnad

Tallinn

  • «Vasakukäeline". Turg asub Novopodrezkovo jaama perrooni lähedal, töötab nädalavahetustel alates kella 7-st, kuid asjatundjad kinnitavad, et pärast kella 10 ei leia te enam midagi huvitavat. Raske on üldse midagi leida: kahe või kolme tosina professionaalse antiigikaupmehe jaoks ( ja nende hinnad on asjakohased ) – Sajad amatöörid. Enamik siin müüdavatest esemetest on nõukogude aja lõpust: raadio- ja fototehnika, mänguasjad, suveniirid, ajalehed ja ajakirjad, majapidamistarbed ( kõige populaarsemad on samovarid ja teekannud igast ajastust ). Palju on otsest antiikmaterjali, mida ei saa esitada vintage'ina.
  • Izmaylovsky. Siin on kaup valitud ja seetõttu kallis. Kõikide ajastute kellad, autentsed sõjatrofeed, kogu 20. sajandi moodi esindavad kleidid, grammofonid, triikrauad, kirjutusmasinad… Müüjad – peaaegu eranditult professionaalide poolt ja kogu Kesk-Eestilt.

Kirbuturg Izmailovos algas perestroika aastatel. Tallinnlased toovad siia kõike, mida neil ei ole vaja, ja müüvad seda otse maapinnale laiali laotatud mattidel. Tänapäeval on need tsiviliseeritud kaubanduskäigud, mis on kohustuslik osa Tallinn turismireisist.

  • Museoni pargis. Juba paar aastat korraldavad nad seal igal laupäeval ja pühapäeval vintage- ja käsitööturgu. Valik on siiani väike, vanaaegseid esemeid on vaevalt, vaatame, mis edasi saab.
  • Metroojaama Preobraženskaja Ploštšad lähedal. Tüüpiline turg "vaesusest": punaste täppidega tassid, kudumid, postkaardid, videokassetid- kõik korras kõnniteel. Müüjaid ahistab sageli politsei.
  • Tehnilised kirbuturud. Raadiotehnika, esimesed elektroonikaseadmed ja muud sarnased esemed võib leida Mitino turu lähedalt. Vanaautode osad- Juzhnõi sadamas ( Kozhukhovskaja metroo ).

Peterburi ( Udelka ). Peamine kirbuturg Peterburis asub Udelnaja jaamas. See on tõenäoliselt Eesti suurim turg. Üks selle eripäradest — Sisustus, sealhulgas vanaaegsed ja väärtuslikud esemed. Kuid see müüakse kiiresti välja: kui sa ei saa seda õigeaegselt kätte, siis ei saa seda Udelikast osta leiate neid kesklinna antiigipoodides ülemääraste hindadega.

Loe edasi  Meisseni portselan 300 aastat vana

Udelka turg Peterburis on avatud nädalavahetustel hommikul. Tõeline muuseum linnaelust mitmest ajastust. Siit leiate kõike, alates rämpsust kuni antiikuni. Kauplemine on hea, kuid see ei ole kiire ja lihtne, kui see on midagi väärt.

Inglismaa

London. Portobello Road- paradiis antiigi ja originaalse sisekujunduse austajatele. Leia kõike: maale, seinavaipu, mööblit, riideid, koloniaalajastu eksootikat. Turul tegutsevad professionaalid, kes teavad oma kauba tegelikku hinda, mistõttu on allahindlused tagasihoidlikud, kui üldse. Teisest küljest võivad nad veenda kergeusklikku ostjat maksma palju raha rämpsu eest.

Portobellos leiate viktoriaanliku ajastu esemeid. Klassikaliste kirbuturgude – iganädalane või igakuine – leidmiseks ei ole vaja kaugemale vaadata kui Inglismaa väikelinnadesse. Siiski on ebatõenäoline, et sealt saab osta tõelist antiikmööblit – pigem on tegemist kahekümnenda sajandi keskpaigast kuni lõpust pärit asjadega.

Itaalia

Bologna. Igakuine ( teine pühapäev ) kirbuturg, mida peetakse üheks Euroopa suurimaks ja mitmekesisemaks. Siin võib leida nii professionaalseid antiigikaupmehi kui ka vanemaid omanikke või pärandajaid. Ja "trofeed" Kõige ettearvamatumad.. kõigi aegade ja kultuuride kohta.

Prantsusmaa

Pariis

  • Clignancourt. Saint-Oueni teine nimi ( Marche aux Puces de Saint-Ouen ). Suurim harulduste turg on Montmartre'i lähedal ( metroo Porte de Clignancourt ). Turg on jagatud eri valdkondadesse: antiik, portselan, disainerite esemed, kasutatud raamatud, muusika, kodutarbed ja etnilised esemed.
  • Vanves. Marche aux Puces de Vanves asub Pariisist lõuna pool. Siin on vähem turiste ja palju rõivakollektsioone ja muid moeajaloo esemeid. Sa võid kõvasti kaubelda.

Pariisis on rohkem kui 15 erineva spetsialiseerumisega kirbuturgu. St Wan on linna suurim ja kõige täielikum linn. See hõlmab umbes 7 hektarit ja teil on vaja kaarti, et seal orienteeruda.

Loe edasi  Briti trio


Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: