Karjala kask

Puit ( burlap ) kaskpuu.

Karjala kask kasvab Kesk- ja Ida-Soomes ning Loode-Eestil.

Karjala kasepuit on nĂ”tke ja kĂ”va, tihedusega 750-770 kg/kuupmeetri kohta. m, lihtne tisleritöö. Tekstuuri peetakse ĂŒheks kĂ”ige ilusamaks heledast lehtpuust.

Karjala kasepuidu parkaine on vastutav lambrequin'i kvaliteedi eest ja vÔimaldab seda vÀrvida erinevates vÀrvides. TÀnu ( lainelisele struktuurile ) ja puidukiudude pÔimumisele on karjalane kask peaaegu hÀvimatu, mistÔttu kasutatakse seda mÔnikord pillide löökpillide osade valmistamiseks.

Karjala kasepuit on kÔrgelt hinnatud. Kasutatakse peamiselt hööveldatud ja rotatsioonilÔigatud spooni, peene tisleritööde, mosaiiktööde ja dekoratiivkivi valmistamiseks. Karjala kaseplankude ja -plokkide pikkus on tavaliselt 50-150 cm, samas kui karjala kaske kasutatakse puidu töötlemiseks harva 200-300 cm laius, 10-15 cm paksus 4-5 cm.

Loe edasi  Nikerdamine, lame
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kÔigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen pÔnevil vÔimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mÔista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: