Kuidas valida rulood oma koju

Enne ostmist on oluline, et teil oleks selge ettekujutus sellest, kuhu te kavatsete oma rulood riputada ja kuidas te neid kasutama hakkate. Püüdke kaupluses välja selgitada komponentide päritoluriik.

Mõned tootjad pakuvad aknaga ühtset üksust moodustavaid lamellid. Sellisel juhul ei tekita rulood akna avamisel mingeid ebamugavusi. Need paigaldatakse võimalikult lähedale klaasile, säästes seega ruumi aknaava juures ja vältides labade otste paindumist akna töötamise ajal.

Fotol: Kaleva valmistatud rulood.

Mida vaadata?

Komponentide kvaliteet. Väikseimgi roostetamine lamelli jooksurajal võib olla suureks probleemiks lamelli sujuvale liikumisele. Squeak- Samuti punane lipp. See tähendab, et mehhanism jääb kinni ja see puruneb lühikese aja jooksul.

Päritoluriik. Teie ruloode kõrge hind ei ole kvaliteedi näitaja. Oluline on, kus komponendid on valmistatud. Hollandi ja Iisraeli ettevõtete toodete hea maine.

Kuidas toimida?

Kepp ja trummel. Standardne "trepp" Kasutatakse peaaegu kõigis horisontaalsete ruloode juhtimissüsteemides. ( standardne laius 25 mm ) liistud liiguvad ülespoole koos kepi ja ühendusnööridega, mis vastutavad liistude samaaegse pöörlemise eest. Aknaava saab avada ja sulgeda pöörleva trummi abil, mis kerib või vabastab nööri.

Isolite ruloode tõstmine ja langetamine ning lamellide kiikumine toimub üheainsa keti abil, mida hoiab kinni spetsiaalne sulgur, kui aknaluugi avaneb.

Pildil: Isolite aknaluugid Isotra.

Kett. Tõstmine ja langetamine keti abil, lukustades selle soovitud kõrgusel Nii paigaldatakse 16 mm laiuste lamellide ( lamellide laius on 16 mm ( need paigaldatakse isolatsiooniklaasi lähedale ).

Nöör ja kett. Seda juhtimissüsteemi kasutatakse vertikaalsetes ruloodes. Lamellid võivad liikuda mõlemas suunas, jaguneda või koonduda ümber keskuse.

Loe edasi  Crackle lillepott

Vertikaalseid lamelle liigutatakse raskendatud nööri abil ja neid juhivad operaatorite ahelad.

Käsitsi. Jaapani paneelidel ei ole pöörlemismehhanismi, seega liiguvad need käsitsi või spetsiaalse nööri abil. Igal paneelil on oma suund, neid saab rivistada, virnastada Või üks teise taga.

Akna sisemusse ( plast- ja alumiiniumluukide ( vahele ) paigaldatud luugid on välistele mõjudele, sealhulgas tolmule ( t ligipääsmatu.. Need on hooldusvabad ). Sellise kinnitusviisi puhul kestavad need tunduvalt kauem kui tavalise kinnitusviisi puhul.

Pildil: Kaleva Titan Plus'i fassaad.

Automaatselt. Kasutage seinalülitit, kaugjuhtimispulti või arvutit. Loomulikult on automaatse juhtimissüsteemiga ruloode hind kõrgem, kuid paljud on valmis maksma lisatasu nöörivabaduse ja ilmselge mugavuse eest, eriti kui juurdepääs aknale on piiratud.

Kuhu riputada?

Akna kohal olev aken. Kui rulood on kinnitatud liistuga, on lilledele piisavalt ruumi aknalaual, kuid aknaava on täielikult suletud. Need rulood saab kinnitada kas lakke või seinale.

Akna avanemisel. Selline riputamisviis ( raamile ) suurendab visuaalselt ruumi. Nad ei jäta aknalaual ruumi taimepottidele: lamellid peaksid saama vabalt pöörelda. Mõnel juhul saab rulood kinnitada klaaside vahele – seda meetodit nimetatakse "raamkinnituseks".

Minimalistlike interjööride puhul on rulood üks stiilseimaid võimalusi, et kaitsta ereda päikese ja uudishimulike silmade eest.

Kuidas arvutada mõõtmeid?

Mõelge nurkadele. Otsustage aegsasti, millises suunas lamellid liigutatakse ja kas need takistavad juurdepääsu rõdule? Veenduge ka, et kokkupandud lamellid ei takistaks akna avanemist.

Tants kohapeal. Horisontaalsed rulood ei tohi puudutada aknalauda ja vertikaalsed rulood ei tohi puudutada sammast põrandal. Kui teie rulood kinnitatakse aknaava sisemusse, võtke selle kõrgusest paar sentimeetrit maha. Kui kavatsete rulood kinnitada akna kohal asuvale seinale, veenduge, et need on veidi laiemad kui aknaava ja umbes 15 cm kaugemale aknaraamist. Kaugus põrandast ja ruloodest peab olema vähemalt 5 cm.

Loe edasi  Kuningate luksus

Kui soovite kasutada ruloosid keerulises erkeris, võtke ühendust firmaga, kes neid tellimusena valmistab. Peate arvestama, et mittestandardsete akende ruloode hind on tavalisest kõrgem.


Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: