Bambusest kardinad

Need kardinad võivad lisada igale ruumile vürtsika puudutuse. Võib riputada aknale või kasutada ukseava katmiseks. Ja need eksootilised kardinad on valmistatud tavalistest kokteiliõledest.

Etnilise interjööri jaoks tuleb valida sobiva esteetikaga sisustus ja aksessuaarid. Bambusist rulood võivad olla hea asendus šifoonist ruloodele. Ehtsad bambusekardinad sobiksid suurepäraselt akende ja uste juurde. Bambus – materjal on väga haruldane ja raskesti töödeldav, kuid seda saab hõlpsasti asendada "bambuseks" värvitud kokteiliõledega. Meie "bambus" Trepikoja kardinad ja helmed, näevad välja, nagu oleks need kujundanud tõeline disainer. Vahepeal on õlgkardinate valmistamine nii lihtne kui kaks korda neli.

Kõigepealt peame aga valima õige liistu. Liistu suurus vastab akna- või ukseava laiusele. Selle läbimõõt sõltub otseselt õlgede kaalust. Kerged kardinad, mis on valmistatud niidist või õlgedest, kinnitatakse liistu külge 6-10 mm läbimõõduga. Raskete kardinate jaoks tuleks valida 15 mm pikkused kardinavarred. Keerake rõngakujulised kruvid seina sisse ja riputage liistud konksude külge. Siis valime õige niidi. Õlgede nöörimine on kõige parem villase või puuvillase niidiga. See peab olema piisavalt mahukas, et täita tühjad ruumid torude sees, ja mitte väändunud, et mitte kahjustada kõrre.

Kuidas kinnitada niidid liistu külge? Kõige lihtsam viis nööride kinnitamiseks koos nööridega on puurida liistule augud, keerata need läbi ja kinnitada helmedega.

Sa pead:

 • joonlaud; mõõdulint; käärid;
 • puur; 2 ja 3 mm läbimõõduga puurpuur;
 • liivapaber ( 180 tera );
 • 2 keeratavat silmust läbimõõduga 12 mm ja pikkusega 25 mm;
 • Oranžikas matt akrüülvärv; pintsel;
 • liimi "moment";
 • 1 meetri pikkune puidust kardinavarras, mille läbimõõt on 10 mm;
 • 600 kokteilipulka, igaüks 22 cm pikk;
 • Oranž siidivärv;
 • 1 villane või puuvillane niit;
 • pruunid puuhelmed: 56 × 8-10 mm läbimõõduga, 164 tk. 6 mm läbimõõduga;
 • äädika essents; pann;
 • Hambapulgad.
 1. 1.

  Puurige liistu augud järgmiste intervallidega: 1,5 cm, 5 cm, 1,5 cm, 2,5 cm, 11 x 1,5 cm, 2,5 cm, 12 x 1,5 cm, 5 cm, 12 x 1,5 cm, 2,5 cm, 11 x 1,5 cm, 2,5 cm, 1,5 cm, 5 cm. Lihvige liistu, värvige see oranži akrüülvärviga ja kruvige aasad 1 cm kaugusele otstest.

 2. 2.

  Täitke kastrulisse viis liitrit vett, lisage 10 ml siidivärvi ja 10 ml äädikhappe essentsi. Keeda kõrred ja lase neil 1 tund aega leotada. Tunni möödudes asetage kõrred rätikule. Kui me lõikame torusid, peavad need olema niisked.

 3. 3.

  Meie kardinat kaunistab "trepp". Lõikasime need 378-st 22 cm pikkusest kõrrest. Siduge torud kimpudeks ja lõigake need tükkideks: 360 õlga 5 cm kaupa ja 960- 2,5 cm kumbki.

 4. 4.

  Lõikame niidi ära 42 tükki, igaüks 2,5 meetri pikkune. Keerake niit hambaotsaga läbi liistu augu ja keerake veel üks helmeke peale. Sõlme niidi lõppu sõlm, kinnita liimiga, keera läbi helmest. Paelake 9 õlgedest, väike ja suur hõõg, keerake läbi väikese pärli, kinnitage liimiga.

 5. 5.

  teeme nööri otsa sõlme, et redel saaks olla paigas 2,5 cm pikkune. Paelake väike helmeke, kinnitage see liimiga, seejärel paelake suur helmeke. Suur redel teeme 40 kõrre, igaüks 5 cm pikkune, ja väike kõrre 80-st 2,5 cm pikkusest kõrrest. Ärge unustage, et torude vahele jääksid väikesed vahed.

 6. 6.

  Kinnitame iga "redeli" jaoks ühe rea neist liistu külge Kaks võrdse pikkusega niiti koos õlgedega. Paelake suur helmeke niidile, kinnitage see liimiga, seejärel keerake see horisontaalselt ja viige see läbi kõrvaloleva niidi kõrre. Keerake lõng läbi redeli teise külje. Lõpetage "trepp" lõpetada.

Loe edasi  11 aastavahetuse filmi neile, kes on väsinud saatuse irooniast

Idee raamatust: Pieper A., Fisher A. Dekoratiivsed kardinad ustele, akendele, koridoridele: praktiline juhend / r. sellega., _ .: Niola-Press Kirjastus, 2007

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: