Svetlana Potapova inglise sisustustekstiili eripäradest

Kuidas Briti kangad erinevad Saksa ja Prantsuse kangastest? Millised teemad on Inglismaal kõige populaarsemad? Ampir Décori kangaste brändijuht Svetlana Potapova räägib meile, mida uut on selle riigi viimastes tekstiilikollektsioonides.

Briti tekstiilisektor on üks Ampir Décor kangasvaliku liidritest. Näiteks disainerite majas aadressil ul. Seal on spetsiaalne saal, kus on kõigi kuulsate inglise kaubamärkide kangad.

Erimudelid. Briti kangad on äratuntavad nende iseloomulike trükiste ja mustrite järgi. Sajandeid on Inglismaa vallutanud kolooniaid ja "absorbeerinud" erinevate rahvaste kultuurid. Paisley muster esineb peaaegu kõigi Briti disainerite kollektsioonides ( Indiast ) pastoraalmustrid ( tuiles ) või chinoiserie, mis on võetud kuulsast Hiina portselanist ( oopiumisõjad Hiinaga ) troopilised lehed ja lilled ( Kagu-Aasia loodus ).

Kolm populaarset teemat

Veel 20 pilti lillemustritega tekstiilidest.

1. Lilleline motiiv. See on "kõige brittidest dekoratiivne teema. Tekstiilikaunistustes võib leida mis tahes taimi: alates õrnadest metsalilledest kuni laiuvate aiakimpudeni, lilledest vaasides, lillepeenradest. Ja lilled võivad olla tehtud pastelsetes värvides nagu Sanderson, ekstsentrilistes värvides nagu Designers Guild või klassikalises versioonis nagu Morris & Co. "Elupuu" kujundus on väga populaarne ja äratuntav: ülespoole ulatuvad puuoksad, millel on "õied" lilled "kasvavad" lehed ja väikesed linnud istuvad. Need disainilahendused on sageli vanimates ja kuulsaimates Briti ettevõtetes Sanderson, GP& J Baker, Mulberry, Colefax & Fowler.

Veel 5 fotot tekstiilidest koos kaartide ja maastikega.

2. Kaardid ja linnapildid – Teine kõige populaarsem disain on inglise keel. Vanad pildid Eestietsia tänavatest ( Tespi ) või Londoni vanaaegne kaart ( Intaglio ) Sandersoni kollektsioonis Voyage of Discovery on Galapogose saarte kaart.

Veel 22 fotot loomamotiividega tekstiilidest.

3. Loomad. Mitte vähem on see brittide lemmikteema Loomad ja kõik nendega seonduv. Paabusuled, näiteks, ilmuvad ühes uudises – Sandersoni Aegean, Kariibi mere loomad leiab Voyage of Discovery kollektsioonidest ning Voyage Decoration kaubamärgist leiab mitmeid kalu, hobuseid, koeri, metsalinde, põrsakesi jne. Kuulus Lewis & Woodi kaubamärk pakub meile klassikalisi jahi- või kalamehe stseene, millel on ka loomad. Mulberry kangal piilub lillekimpude vahelt välja armas rebane.

Loe edasi  Fantaasia portselanist

Kui võrrelda britid sakslaste ja prantslastega. Ülemeremaades kasutatakse sageli tüüpilisi Briti teemasid, kuid alati teistsuguse värvilahendusega… Näiteks Nya Nordiska või Zimmer + Rohde kollektsioonides on enamasti lilled tüüpilistes saksa šokolaadi, baklažaani või beeži toonides. Prantsuse tehased Nobilis või Manuel Canovas kasutavad tüüpilist inglise floristikat, kuid püüavad kasutada eredaid värve. Ja lilleteema on pigem rafineeritud klassika. Puhtalt inglise klassikalise stiili parim näide on kuulus kaubamärk The Royal Collection. Kuulus disainer Tricia Guild on Tema Majesteedi kuninganna loal reprodutseerinud kuninglike interjööride arhiivimustreid, stiili ja värve.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: