Üleujutatud naaber – mida teha??

Üleujutus on kurb sündmus: uued remonditööd on hävinud, kallid seadmed on katki, juhtmestik on häiritud. Kui soovite nõuda hüvitist oma naabritelt, kindlustusseltsilt või elamuühistult, peate järgima õiget tegutsemisviisi.

Esimesed asjad kõigepealt

Lekke parandamine. Võite seda ise teha ( näiteks paluda naabritel kraan ära keerata ). Kas või hädaabiteenuse töötaja abiga ( ütleme, sulgege vesi sissekäigul või kontrollige lekke põhjust maja katusel ).

Koguda tõendeid. Et vältida vaidlusi hooldustöötajatega ( Ehitusinspektsiooni inspektsioon või elamumajanduse inspektsioon ) pildistada või videolindile võtta kõik kahjustused. On hea, kui pildil on ka tunnistajad ( naabrid, kes ei ole õnnetuses osalenud ).

Kutsuge komisjon inspekteerimisele. Järgmine samm Kutsuda HMO või DEZ töötaja ja väidetavad üleujutuse toimepanijad õnnetuspaika inspekteerima. Seda saate teha, kui kirjutate organisatsiooni juhile avalduse, milles märgite juhtumi toimumise kuupäeva ja koha. Veenduge, et see on kantud püügipäevikusse.

Kindlasti helistage oma naabritele, kes on üleujutatud. Kui neid ei ole kodus, saatke telegramm koos tagastuskviitungiga ( vähemalt 3 tööpäeva enne kontrollimist ). Võtke aega, et määrata kontrolli kuupäev.. )- Seinaplekid ja muud üleujutuse jäljed on pärast kuivamist paremini nähtavad.

Dokumenteerige kogu paberimajandus. Komitee, mis koosneb hooldustöölistest ( tavaliselt kaks töödejuhatajat ja üks puhastusteenindaja ) koostab aruande ) selles märgitakse vahejuhtumi koht ja aeg. Kahjuaruandesse kirjutatakse õnnetuse põhjus ja loetelu sellest, mis on kahjustatud. Veenduge, et selles kirjeldatakse kõiki kahjustusi ( seinad, lagi, mööbel, seadmed jne.. )- Hiljem on raske tõestada midagi muud.

Lisage aruandele fotod nende ja komisjoni. Paberile peaksid alla kirjutama hoone haldus- või hooldusosakonna juhataja ja kõik komisjoni liikmed ning ümmargune tempel. Tehke dokumendist endale koopia Teil on midagi, mida näidata üleujutuse eest vastutavale osapoolele.

Loe edasi  Interjööri fotograafia

Hüvitis

Kes on süüdi? Kui naabrid on süüdi, püüdke saada teadlik ja vabatahtlik nõusolek hüvitise maksmiseks. Mõnikord on üleujutuse põhjuseks lagunenud torud või tehnoloogilised probleemid. Järgmine samm on taimede laialilaotamine korruste kaupa, et väikesed, kuid huvitavad "näitlejad" oleksid silmapaistvalt esindatud. Ülemise korruse korterite üleujutuste tavaline põhjus – Halvasti renoveeritud katused ja avatud juurdepääs pööningule. Sellistel juhtudel peaks hooldusettevõte hüvitama kahju.

Naabrid keelduvad maksmast? Kui naabrid eitavad oma süüd või ei nõustu kahju suurusega, tehke sõltumatu ekspertiis vara kohta. Töötajad kontrollivad veel kord kahjustatud korpust, pildistavad kahjustusi ja teevad üksikasjaliku kirjelduse kahjustuste kohta.

Ära unusta kutsuda süüdi olevat osapoolt kontrollile.. seekord telegrammiga ( kolm tööpäeva enne protseduuri ). Hoidke kindlasti alles telegrammi kviitung, ettemaksukviitung ja teksti koopia.

Saadud aruannet kahju turuväärtuse kohta saab otse kohtusse viia. Tavaliselt on argumendid siiski piisavalt kaalukad, et jõuda selles etapis kokkuleppele.

Kui kindlustusselts maksab. Kui soovite kindlustusseltsilt hüvitist nõuda, peaksite kõigepealt helistama mehaanikule ja panema kirja tema nime, ametikoha ja kvalifikatsiooni. Nii on teil midagi, millega vastata küsimusele: Mida te tegite kahju minimeerimiseks??

Ärge unustage, et "surma" ruumis oleks kindlasti teie nimi, kuupäev, kellaaeg ja kõne põhjus on salvestatud kõnelogis. See on tõendiks teie tegevuse kohta. Te peaksite hankima sõltumatu ülevaataja, et kindlustusandjad ei saaks nõuet alahinnata.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: