Kuidas korraldada kodus mugav ja tervislik töö- ja puhkeruum isolatsiooni ajal

Sundisolatsioon – mõnede jaoks rõõm, teiste jaoks väljakutse. Piirid töö ja vaba aja veetmise vahel on hägustumas ja tähelepanu kõrvalejuhtimine suureneb. Selleks, et teie kodu oleks mugav koht lõõgastumiseks ja töötamiseks, on mõned reeglid, mida tuleb silmas pidada.

1. Vabanege ebavajalikest asjadest

Kui olete pikemat aega kodust eemal, võite hakata märkama, kui palju asju te ei vaja, mõned neist on sõna otseses mõttes teie elu takistuseks. Ümbritsege end funktsionaalsete ja end hästi tundvate esemetega. Visake ära asjad, mis on aastaid kasutult riidekapi nurgas seisnud, mis toovad meelde ebameeldivaid mälestusi või raskendavad liikumist.

Puhas ja korrastamata kodu on palju kutsuvam, hubasem ja visuaalselt avaram. Arvestades, et me veedame nüüd praktiliselt kogu oma aja kodus, on need omadused muutumas oluliseks mugava ja tervisliku keskkonna loomiseks ja säilitamiseks.

2. Eraldi töö- ja puhkealad

Me ei tööta seal, kus me lõõgastume, ja vastupidi. See on “Kuldne reegel teie kodu mugav keskkond. Korraldage oma tööruum: eraldage töölaud ja mugav tool, paigaldage laualamp jaheda sinise valgusega, ostke mürasummutavad kõrvaklapid, et vältida segadusi. Ideaalis ei tohiks teie töölaud olla ruumis, kus te magate: töötamine magamistoas, veel vähem voodis, häirib teie magamist. Me ei seosta magamistuba enam magamisega: rahu ja une leidmine muutub raskemaks.

3. Säilitage oma kodu õhu puhtust ja kvaliteeti

Vastupidiselt levinud arvamusele võib siseõhk olla kuni 5 korda mustem kui välisõhk. Saasteallikad korteris on palju arvukamad, kui esmapilgul paistab: puhastusvahendid ja õhuvärskendajad, gaasipliidid, vaibad ja põrandakatted ning isegi mööbel. Veelgi enam, mida kauem olete kodus, seda rohkem tolmu te toodate. Peamine koostisosa tolmu.. 29 grammi naharakke, mida kaotate igal nädalal.

Loe edasi  Väike, kuid nutikas: kuidas korralikult planeerida lapse toa sisustust

Dyson PH01 ( Pure Humidify+Cool™ ) jahutusfunktsiooniga õhuniisutaja.

Veenduge, et vaibad, põrandakatted, mööbli polsterdus ja muud pinnad ei koguneks tolmu ja lemmikloomade karvu, mis võivad olla üsna tugevad allergeenid. Isegi kui me lihtsalt liigume korteris või istume diivanil, satub tolm õhku ja me hingame seda sisse.

Dysoni mikrobioloogialabori eksperdid usuvad, et kõige lihtsam viis kodu puhtana hoida on Tolmuimeja regulaarselt. Juhtmevaba tolmuimeja aitab teil kiiresti ja väsimatult puhastada: ei ole vaja rasket seadet koos tolmulapikuga ringi vedada ning juhtmete ja voolikute puudumine aitab teil jõuda raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse. Kaasaegsed kliimaseadmed ei aita mitte ainult kõrvaldada lõhnu ja potentsiaalselt kahjulikke aineid, vaid ka niisutada õhku: liiga kuiv õhk kuivatab teie nahka ja limaskesta, muutes teid vastuvõtlikumaks külmetushaigustele.

Dyson V11™ juhtmeta tolmuimeja.

4. Režiimi kinni pidamine

Õige valgustus kodus aitab meeleolu tööle, ärkamisele või magamaminekuks valmistumisele. Pimendavad kardinad magamistoas, et blokeerida eredat valgust heledatest tänavatuledest ja aidata teil magada. Kasutage magamistoas sooje lambipirne ja tööruumis sooje lambipirne jaheda. Kui võimalik, alustage hommikul heleda päevavalguse või jaheda sinise valgusega, lülitades õhtul soojema valguse peale. Ärge unustage teha sama ka oma nutitelefoniga: kiirseadete abil saate seadme programmeerida nii, et see lülitub "sooja" ja "sooja" vahel ja "külma valguse sõltuvalt kellaajast, ja saada veel üks panus teie heaolusse.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
  1. Kaupo

    Kuidas saab luua kodus töö- ja puhkeruumi, mis on mugav ja tervislik isolatsiooni ajal? Kas teil on soovitusi, kuidas tagada ergonoomiline tööasend ja hea valgustus? Missuguseid tegevusi võiks puhkehetkedel harrastada, et hoida end vormis ja vaimse tervisega tasakaalus? Kuidas saab kodust rutiini leevendada ja luua õdus atmosfäär?

    Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: