PARTICLEBOARD

Mööbli materjal.

( puitlaastplaat ) saadakse puitlaastude kuumpressimise teel koos siduvate vaikudega.

Kappmööbel, töötasapinnad ja voodiraamid on selle odava materjali kĂ”ige levinumad kasutusalad. Erinevalt puidust ei ole puitlaastplaadil oksad ja sisemised tĂŒhimikud, samuti ei pragune see; parafiiniemulsiooni lisamine muudab selle niiskuskindlaks. Pind on homogeenne ja jĂ€ik.

Sellel materjalil on kaks peamist puudust. Esiteks, see ei suuda naelu ja kruvisid kindlalt kinni hoida, eriti mööbli uuesti pingutamisel ( mööbli kokkupanekul ja lahtivĂ”tmisel ). Teiseks ei ole see keskkonnasĂ”bralik. Plaatide valmistamisel kasutatavad sideainevaigud eraldavad teatud koguses formaldehĂŒĂŒdi, mis on inimesele kahjulik.

Kemikaalide sisalduse jÀrgi eristatakse ( lastemööbli jaoks heakskiidetud puhastusvahendit ) ja E2. Kuid olge ettevaatlik: ainult puitlaastplaadi avatud servad on kahjulikud. Seega, kui plaat on tÀielikult spoonitud, ei ole vaja loobuda sellisest mööblist: see ei kujuta endast ohtu tervisele.

Loe edasi  Köögimooduli tĂŒĂŒp
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kÔigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen pÔnevil vÔimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mÔista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: