Väike paradiis üksikule mehele

Korteri interjööri loomisel tõi disainer Viktoria Goluseeva esile omaniku parimad omadused. See Riia ajaloolises linnaosas asuv korter ei meenuta sugugi poissmeeste eluaset: tänu materjalide ja värvide kombinatsioonile on see muuseas ja soliidse välimusega.

Korteriteave: 63-ruutmeetrine korter Riias 19. sajandi lõpu hoones

Omanike kohta: ärimees

Kliendi soovid: Interjöör vastab ajaloolise linnaosa atmosfäärile

Valge ja selle mitu tooni, tumeroheline kuldne, must, tihe pruun- selles interjööris ei ole palju värve kõrvuti. Kuid erinevates materjalides ja tekstuurides mängivad nad üksteisega, tekitades keerulisi ja ootamatuid assotsiatsioone. Selliseid interjöörivärve võib leida kuskil Vatikani muuseumides, aga miks mitte kasutada neid ka ilust palju teadva intellektuaal-ärimehe korteris?? Roheleva grafiidi värvi tapeet kordab voodiplaadi kujundust; raske raamitud peegli all oleva konsooli tume puit kordab laminaatpõranda tooni… Eri ruumides olevad asjad loovad vaikiva dialoogi. Kellel on kõrvad, et kuulda.

Külalisi tervitab kreemikat värvi tehiskivist sein. Kreemjas värv, kivi erinevates tõlgendustes, stiliseeritud pilastrid ja araabeskid kohtuvad selles korteris rohkem kui üks kord.

Esikusest elutuppa-elutuppa. Looduslik kivipaneel valgel taustal on eduka mehe sümbol… mitte ainult täna, vaid alati. 2,5 meetri kõrgune sisseehitatud garderoobikapp saadab meid tagasi antiikajalukku: disainer Viktoria Goluseeva on otsustanud kasutada lae kõrgust maksimaalselt ära. Pilastrid avanevad täies kõrguses, mille taga on riiulid ja rohkelt ruumi.

Kaks kõrvuti paigutatud lühtrit üsna väikeses ruumis muudavad interjööri kaunistatuks ning rõhutavad sümmeetriat ja teravaid proportsioone.

Magamistoa interjööri värvid on tagasihoidlikud, kuid samal ajal esitatakse terve kollektsioon erinevaid tekstuure. Seintel kasutatakse tapeeti

Paradiisilinnud tapeedimustris on muutunud autori jaoks rahulikku rahulikkust sümboliseerivaks sümboliks. Tapeedi värv ja stiil kordub ka polsterduses.

Ja looduslik kivi, nagu selgus, ei esine mitte ainult elutoas, vaid ka köögis, tööpindade ja "põllu" kujunduses.

Loe edasi  Kolmekorruseline maja Eesti pliidi ja jahipidamisruumiga: projekteerija Andrzej Stube
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: