Tallinn: stuudio 56m².

Väikeses korteris on kodukino, kaks töökohta ja garderoob. Interjöör on kergesti kohandatav väikeste muudatustega, et mahutada uus pereliige, säilitades samal ajal ruumikuse tunde.

See väike korter on kolm korda kohtunud oma uute omanikega. Kõigepealt oli üks, siis kaks. Ja peagi tuli veel üks pereliige, kes tuli majutada.

Teave objekti kohta:
Asukoht: Tallinn, Eesti
Pindala: 48 ruutjalga. m², pärast ümberehitusi – 56 m².
Aasta: 2007
Disainer: Stanislav Orekhov
Stanislav Orekhovi stuudio

Fotol: disainer Stanislav Orekhov

Selle korteri peamised eelised on vaba planeering, suur rõduplokk ja ainult üks tugisammas, mida tuli varjata või ümber mängida. Need põhitingimused võimaldavad tavaliselt kaaluda erinevaid saneerimisvõimalusi. Ainus puudus on vajadus tõmmata köögi väljatõmburi ventilatsioonikanal läbi peaaegu kogu korteri. Kuid ülesanne oli hõlpsasti lahendatud, kui see peideti mitmetasandilise lae sisse. Köök on ümber paigutatud ja rõdu- lisada. Lisaplussina on korteril suured panoraamaknad. Selle korteri ümberkujundamise variandi ametlikul koostamisel tekkisid mõned raskused, kuid omanikud olid selleks valmis.

Rõdu lisamisega on korter suurenenud 8 ruutmeetri võrra. . Endine rõdu on asendatud töö- ja magamiskohaga. Nii vabanesid elutuba ja köök üsna suureks ruumiks. Avatud ruumi tunde rõhutamiseks kasutati järgmisi tehnikaid: peaaegu puudub mööbel, lakooniline kujundus ja puuduvad kõik vaheseinad. Vaheseinte asemel on siin kasutatud nöörkardinaid, et eraldada elutuba töö- ja magamisruumidest.

Mööbli vähesust kompenseerib hoiusüsteem, mis on siinkohal põhjalikult läbi mõeldud. Sissepääsu juures on riietusruumide süsteem: üks Suletud ( pimedas ruumis ) ja teine- avatud. Voodi all olev poodium on väga funktsionaalne. See koosneb sissetõmmatavatest mahukatest sahtlitest. Köök on vaatamata oma visuaalselt tagasihoidlikule suurusele väga ruumikas. Lisaks köögimööblile, mida me näeme, on baaris peidetud veel täiendavaid kappe. Elutoas, vannitoaga külgnevas seinas, on täiendavad riiulid voodipesu ja rätikute hoidmiseks.

Loe edasi  Miniatuurne kahetoaline 57 ruutu: tõeline projekt Nižni Novgorodist

Aga mis kõige tähtsam Sisustust saab hõlpsasti ümber kujundada. Seda saab kohandada nii ühe inimese kui ka väikese kolmeliikmelise perekonna elule. Ruum kõigile mugavaks elamiseks ja töötamiseks.

Põhiplaanil on näha, et korter on ristkülikukujuline, suure klaasitud rõduga. Seda eelist otsustati maksimaalselt ära kasutada. Kui beebipoeg saabus, paigutati tema võrevoodi akna juurde, mitte laua kõrvale. Samuti on olemas muutmislaud ja hoiuruum beebi esemete jaoks.

Integreeritud valgustus valgustab elutoa perimeetrit ja köögi tööpiirkonda, rippvalgustid valgustavad aga Baarilett, mida saab kasutada ka söögilauana.

Lihtne valge ja rikkaliku punakaspruuni värvikombinatsioon annab täiusliku taustaks köögi ja samba looduslikule kivile.

Sisustuses kasutati ainult looduslikke materjale, nagu puit, nahk ja looduskivi. Üks tahab siin ainult paljajalu kõndida.

Mitmetasandiline lagi on vajalik ventilatsioonitoru varjamiseks. Kuid lisaks puhtalt praktilisele otstarbele on see ka väga dekoratiivne. Visuaalselt ümbritseb lagi köögi väikest nišši.

Magamistoas on poodiumile paigutatud voodi, mis on ülejäänud ruumist eraldatud heledate niidiga kardinate abil. Poodium on kokkupandav ja vooderdatud tahke, reljeefse korgiga.

Poodiumi kõrval asuva tööruumi jaoks telliti klaasist laud, mis on täpselt niši suurune. Pange tähele, et arvutimonitor saab pöörata 180° ja "töö" televiisor, mida saab enne magamaminekut vaadata.

Nahast diivan- See on koduteatri tugitool. Projektor on lae all, kõlarid mõlemal pool diivanit. Ja ekraan teenib täiesti valget ja siledat pinda vastasküljel oleval seinal.

Marmorsammas paistab loojuvas päikeses ise soojust kiirgavat. Samast kivist on valmistatud riiul monitori jaoks, mis voolab sujuvalt aknalaudadesse.

Magamistuba on valgustatud pealaega ja seal on paksud kardinad, et tagada nädalavahetusel hea uni. Pange tähele, kuidas ka töö- ja magamistuba ümbritsevad sambad on valgustatud.

Loe edasi  Avatud planeeringuga korter muutus kolmetoaliseks: Anastasia Topoeva meeskonna projekt

Teine arvutilaua on sellest vaatepildist selgelt näha. Seal on piisavalt ruumi kahele pöörlevale toolile, nii et kaks inimest saavad koos töötada, ilma et nad üksteisele teineteise tee peale satuksid.

Vannituba on vooderdatud sooja travertiiniga. Pehmelt valgustatud lambid, mis on peidetud keeruliselt nikerdatud lagedesse.

Korteris on loobutud lühtrist. Valgus tuleb laes olevatest vahedest, laualampidest, sambale paigaldatud valgustitest ja köögivalgustusest. Mis tahes valgusallikaga loob kardinate varjund kapriisne muster, mis asendab mis tahes tapeedi.

Külmkapp on peidetud vannitoa kõrval asuvasse nišši, mis varjab ventilatsioonikasti.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: