Täiuslik kodu #13: Talvine interjöör soojade aktsentidega

Tuntud Eesti sisekujundaja Varvara Zelenetskaja valib oma lääne kolleegide disainilahendusi. Ja ta selgitab, miks ta nimetab seda täiuslikuks koduks. Virtuaalsel jalutuskäigul läbi interjööri paljastab Varvara silmatorkavad detailid ja tehnikad, mida tuleb tähele panna. Järgmises numbris vaatame penthouse'i Londoni Väike-Eestitsias.

Jahedad ja tumedad toonid muudavad interjööri talvel rahulikuks, samas kui šokolaadi-, marja- ja ahjuvärvid muudavad selle soojaks ja hubaseks.

Maja ajalugu. Penthouse, mis asub Londoni Little Venice ( Little Venice ) 1920ndate aastate maja viiendal ja kuuendal korrusel;. Interjöörid on kujundanud Philippe Starcki asutatud arendusfirma Yoo.

Miks täiuslik? Seda interjööri võiks nimetada talviseks interjööriks. Peamiselt tumedate ja jahedamate värvide suure hulga tõttu. Samal ajal pehmendab seda naturaalne puit, mis oma värviga loob sooja ja hubase atmosfääri. Veinitoonid, šokolaadivärvid ja värskelt küpsetatud leib tekitavad assotsiatsioone Prantsusmaaga. Ning põrandalampide ja tugitoolide kergelt etnilised vormid lisavad kogu interjööri eklektilisust.

Söögituba. Tekstuurid on selles interjööris olulised. Dekoratiivne betoonstukk "töötab" kontrastina naturaalsele puule, mis ilmub ruumis aktiivsete elementidena. Põrand järgib sama värviskeemi nagu seinad: keerukas, soe hall värv. Huvitav trepikodade valgustus: tavalised hõõglambid eri pikkusega ripplampidel.

Elutuba. Eriti huvitavad on siinsed põrandalambid, mille alused on valmistatud täispuidust ja lambivarjud on kaunistatud orgaanilise tekstuuriga ornamentidega. Kõik esemed elutoas on ühevärvilised, kuid ereda punase marjavärviga vaip hoiab kogu kompositsiooni üleval.

Köök. See ala on tehtud linna stiilis. Kroomitud pindadega köök meenutab professionaalset või tööstuslikku kööki. Baari puidust töötasapind "ühendab" seda ülejäänud ruumiga.

Köök. Väga peen ja ilus tekstuuride kombinatsioon! Kiltkivi ja hallivalge marmorist plaadid. Kontrastiks sellele on valamu ja terasköögi valge kontuur.

Magamistuba. Huvitav puudutus: vannituba on magamistoast eraldatud pooleldi klaasist seinaga. Magamistoa siseküljel kasutatakse kardinaid. Pluss riidekappi ja akent kattev kardinate maht. Koos loovad nad hubase ja turvalise atmosfääri. Voodi tahtlikult ebakorrapärane kuju ja õhukesed rippuvad valguspaelad loovad loft-taolise atmosfääri.

Loe edasi  Kiievi korter välismaalasele: disainer Ivan Yunakov

Vannituba. Vannitoa poolel "töötab" suurepäraselt ka läbipaistev tekstiilist sein. Raamitud peeglid näevad välja nagu pildid seinal. Kõik lauapinnad on valmistatud naturaalsetest täisplaatidest. Selle looduslik tekstuur loob erilise kontrastse efekti jahedamate toonide vastu seintel. Pesemisbasseinid on tööstuslike trumlite stiilis.

Külaliste magamistuba. Rippvalgustus selles kodus on väga oluline. Ja külaliste magamistuba ei ole erandiks. Heledad rippvalgustid on tegelikult peamine kontrast ja graafiline element selles ruumis.Korterprojekti kataloog

Lunev Designi projekti korteri sisustus Korteri interjöör Miss Green ökodisaini stuudio projektist Korteri interjöör arhitektuuribüroo KV-BURO projektist
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
  1. Siim

    Kas talvise interjööriga kodu loomine on keeruline? Millised on mõned näpunäited, kuidas lisada soojendavaid aktsente ning luua täiuslik kodu talveks?

    Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: