Rassveti tehase pööningupind

Hoolimata loft'i urbanistlikust stiilist on interjöör soe, hubane ja mugav igapäevaseks pereeluks. Erineva tunnetuse ja tunnetusega materjalide kombinatsioon – Cronaleva Disaini meeskonna poolt kõrgetasemeliselt teostatud disainiprojekti põhikomponendid.

Linn: Tallinn

Piirkond: 130²

Projekti autor: Cronaleva disain

Fotograaf: Sergei Krasiuk

Stilist: Daria Soboleva

Kinnisvara valmimise kuupäev: veebruar, 2019.

Ruum, millega Cronaleva disainistuudio sai töötada, oli tõeline kahekorruseline loft, mis asus Tallinn kesklinnas asuva uue elamukompleksi pööningukorrusel. Mur & Merilise mööbli- ja pronksitehase 20. sajandi alguse asukoht – Šoti ettevõtjate, kes annetasid pealinnale ka neogooti stiilis Keskkaubamaja, mõttetera. Nõukogude ajal asus seal Rassveti autotehas, mis on seotud silmapaistvate lennunduskonstruktorite nimedega… Praeguseks on piirkonnas kujunenud rikkalik hoonete kombinatsioon, mis peegeldab 20. sajandi ajalugu. Hooned on edukalt ümber ehitatud kahekorruselisteks loftkorteriteks. Algselt soovisid omanikud luua kunstiruumi valju peo jaoks; panoraamaknad ja kuue meetri kõrgused laed võimaldaksid neil oma plaane ellu viia, kuid tööde käigus selgus, et noor pere ootab uut peret. Seda õnnelikku sündmust silmas pidades muutsid Maria ja tema meeskond ruumi perepesaks. Elutoa kohal asuvat vahepõrandat laiendati see võimaldas neil suurendada kasutatavat ruumi kolmekümne meetri võrra ja lisada magamistoale lastetuba. Samuti projekteeriti klaasist lükandvahesein, et vajadusel eraldada privaatne istumisala parvepõrandal üldisest ruumist.

Diivan ja tugitool, Baxter, terrakota alcantara nahast; laualamp, Dantone Home; lambi all, kohvilaud ja kandik, kõik Moon-Stores; salvrätikud, Tkano; vaip, Dovlet House.

Stuudio disainerid Rubleva disain Tahtsin säilitada loft-vibe. Otsustati.. säilitada metalltalad ja -kolonnid – on maja olemasolev kandev konstruktsioon, millest on saanud peamine dekoratiivne element.

Peavannituba asub samal tasandil kui elutuba, vaid 9 m² suurusel väikesel pinnal õnnestus paigaldada saarevann ja täissuurune suur dušikabiin. Pesuruumis on kaks vabalt seisvat valamut ja peeglid. Vannituba viimistleti suureformaadilise marmorist keraamilise kiviplaadi ja keraamilise parketi abil.

Loe edasi  Rootsi: korter 42 ruutu.

Esimesel korrusel asuvad kombineeritud köök-elutuba ja söögituba, kus on teine valgusküllane ja suured aknad, külaliste vannituba, tööruum, koridor ja avatud rõdu.

Köök-söögituba

Köögi aktsent – elutuba on tõeline puuküttega kamin, mis ei jäta kedagi ükskõikseks.

Tuba oli kanaliseeritud tõelise puuküttega kamina jaoks, mida me muidugi ära kasutasime.",

— ütleb Maria Cronaleva. Ja nüüd veedavad kliendid oma külmi õhtuid elava tule ääres klaasi veini saatel, krakeldava puidu helisemise saatel.

Lühter, Vibia; söögigrupp, Cattelan Italia; köök, Nolte; vaas, kandik, purgid, kõik Moon-Stores.

Nutikas planeerimislahendus võimaldas ratsionaalselt kasutada iga sentimeetrit ruumi.

Tooli, B&B Italia; diivan, Aesthetica; peegel, dekoratiivpadjad, Tkano, Designboom; küljelaud, Dantone Home; vaip, Dovlet House; istutusnõud, Moon-Stores.

Sellest lähtudes loodi järgmine kava kliendi kontor, millel ei ole ühtegi akent. Seega paigutati töölaua kohale peegelpaneel, mis peegeldab päevavalgust, võimaldades otsevalguse sisenemist läbi klaasist liugvaheseina, et tekitada päevavalguse efekt.

Trepi all olevat ruumi ei ole raisatud; sinna on paigutatud funktsionaalsed valgustatud kapid.

Magamistuba

Voodi ja tool, Flexform; lühtri, Quazar; vaip, Dovlet House; vaasid, Moon-Stores; Olga Krasutskaja maal Tallinn galeriist ArtBrut. Laud tooli juures, Moon-Stores.

Maalimine kaasaegses stiilis on magamistoas helge aktsent.

Magamistoa voodipõhi on kinnitatud metallist kanalile, mis on sama nagu lagi, kuid see on viimistletud pehme nahaga, mis on meeldiva puudutusega. Voodi pealae taha on paigutatud funktsionaalne hoiusüsteem.. avar garderoob.

Vannituba

Maxfine Marmi keraamiline keraamika, FMG ja Villeroy & Boch vannitoakraanid.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: