Mondrian stuudio: vähem seinu, rohkem värvi

Fountain Boulevardil asuv stuudiokorter oli mõeldud välja üürimiseks, seega oli Lauri Brothersi disainerite jaoks oluline, et 52-ruutmeetrine ruum oleks võimalikult mugav ja praktiline.

Mida oodatakse üürikorterilt? Funktsionaalsus, hubasus, ruumilisus. Tahetakse tuua oma lemmik ruuduline lambanahkadega üürikorterisse ja panna see silmapaistvale kohale tassi – ja mitte selleks, et oma asjad näeksid välja, nagu oleksid need "maandunud" võõras keskkonnas. Sellise korteri kujundus peaks olema universaalne ja külalislahke, kuid mitte ilma omaenda poeetikata.

Värvid on Mondriani projekti tunnusjooned. Terrakottapunane värv, mida HEXi värvipaletis nimetatakse Cherrywoodiks, on kogu interjööris ühendavaks motiiviks – siin töötavad nii heledad tekstuurid kui ka mustad aktsendid sellega võrdselt hästi koos.

Töö selle projekti kallal Lauri Brothersi jaoks algas ümberkujundamisega. Aga lihtsalt selleks, et "luua rohkem ruumi" mitte palju. Lammutatud seinad tähendavad ka uut ergonoomikat, tsoneerimist, valgusküllaseid ruume ja muidugi ruumi ideedele.

Algselt oli korteris väga tagasihoidliku suurusega köök, avar loggia ja suur magamistuba, mis asus nende vastas. Väike ruum niššis on planeeritud magamiskohana ja ülejäänud tühi põrandapind toas on muudetud elutoaks. Selle ja köögi vaheline sein on maha võetud ja osaliselt asendatud tsoneeritud riiulitega, mis on viimistletud kandva sambaga. Loggia liideti köögiga, suurendades seeläbi viimase suurust.

Köök jääb silma tänu küllastusele – terrakota on domineeriv värv. Projektis kasutatud plaadid on Vog Ceramic, mis katab nii köögi esipaneeli kui ka köögi, koridori ja vannitoa põrandat. Need on valdkonnad, kus "räägitavat Vannitoas vahelduvad värvid kivitekstuuridega ja minimalistlike must-valgete elementidega.

Mis puutub puhkealadesse, siis laminaadi ja rohkete tekstiilidega tekstuurne mööbel näeb palju kodusem välja. Need samad tekstuurid mõjutavad ka värviskeemi, muutes selle soojemaks. Interjööri tipphetkeks on originaalsed Fildi valgustid.

Loe edasi  Kahekorruseline linnakorter: disainer Maxim Languev

Stiilne "alasti" ruum on tõeline pilkupüüdja valgustite paigutus ja kontrast elutoa üldise hubasuse ning lae ja tugisamba jõhkruse vahel – viimaste puhul otsustasid projekteerijad säilitada algse betoonist tekstuuri ning värskendasid vaid värvi värviga. Muide, see lahendus ei andnud interjöörile mitte ainult erilist võlu, vaid võimaldas meil ka raha kokku hoida – lõppude lõpuks oli üürikorteri kujundusprojekti eelarve väga kitsas.

Samal põhjusel on enamik ladustussüsteeme valmistatud puitlaastplaadist. Kuid et valged riiulid ei näeks liiga sünge välja, valisid disainerid kontrastsed mustad äärised, mis andsid mööblile erilise visuaalse geomeetria.

Paar tundi stuudios piisab, et mõista, kui suurt tähelepanu pööratakse selle kujundamisel detailidele. Köögiosade mugav funktsionaalne paigutus, mille vahel ei pea toiduvalmistamise ajal maratoni jooksma, avar duširuum, mille vastu te ei põrutse kitsastes oludes küünarnukke – ja veel palju muid pisiasju, millega on palju meeldivam elada kui ilma nendeta. Sest disain on ennekõike empaatia.

Tekst: Darina Karapetyan

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: