Eesti vaim: helge ja ekspressiivne korter Düsseldorfis lastega perele

Selle projekti kliendid olid Saksamaal elavad Eestilased. See oli nende esimene kodu eemal kodust ja nad tahavad teha oma unistuste kodu. Milliste Saksa eluruumi eripäradega pidid MNdesigni disainerid tegelema??

Asukoht: Düsseldorf, Saksamaa
Ruut: 117 ruutu. ( välja arvatud terrass )
Arhitektid: Mihhail Novinski, Anastasia Konnova, Mark Grishin
Projekteerimise aasta: 2016

Kliendi eesmärgid

Kliendid juhatati Eesti disainistuudio juurde kahel põhjusel. Esimene.. et Saksamaal ei ole tavaline, et keskklassi kortereid projekteerib arhitekt. Sealne disainiteenuste turg on koondunud premium-segmenti ja praktilised keskklassi sakslased elavad pigem kas üürikorterites või eelistavad oma kodu ise sisustada. Teiseks põhjuseks oli saksa arhitektide lähenemine disainile. Kui Saksamaal domineerib enamikus korterites pigem kokkuhoidlik minimalism, siis meie kliendid soovisid moodsat, kuid samas väljendusrikka ja eksimatut stiili.

Määratud ülesanded

Korteri paigutus on jäänud peaaegu muutumatuks – Kliendid valisid konkreetselt kodu, mis algselt sobis neile kõige paremini paigutuse poolest. Töötasime välja ainult erinevad mööbli paigutused. Lisaks pidime säilitama mõned elemendid, millega korter müüdi, nagu parkett, uksed, köögimööbel… Lisaks suurele köök-elutoale on siin magamistuba, lastetuba kahele tütrele, väike tööruum, kaks vannituba, koridor ja panipaik.

Projekti omadused

Projekt tõi esile Saksa kodu eripära. Näiteks olid peaaegu kõik kompleksi aknad "prantsuse aknad", st põrandas ja avanesid väikestele prantsuse rõdudele, Välja arvatud üks mis lõpeb terrassiga. See, muide, tekitas mõningaid ebamugavusi elutoa paigutuses- Mahukat mööblit ei saanud ühegi seina külge paigaldada, see põrkas lihtsalt pidevalt vastu neid rõduuksel. Küte on põrandaküte. Kõik vannitubade sisemised ja välised kommunaaljuhtmed olid sisse ehitatud seintesse ja varjatud muljetavaldava varjatud kanaliga.

Loe edasi  Õhupallidega korter: disainer Andrei Anisimov

Stiililised valikud

Meie klientidel olid väga huvitavad soovid seoses stiiliga. Nad soovisid moodsat stiili, kus on palju huvitavaid detaile ja väga tugevaid disainitrikke. Neile meeldisid erksad värvid ja Missoni trükised. Lisaks tundus, et nad igatsesid sõna otseses mõttes oma kodu järele ( mis on ilmselt meie mentaliteedi eripära, erinevalt pragmaatilisematest eurooplastest ) ja disainis tahtsid nad "kõike korraga", nii et neid tuli sageli aeglustada.

Iga tuba oli sisustatud omamoodi, kuid seda ühendas ühine stiililine idee. Peamisteks juhtmotiivideks olid erksad värvid, dünaamiline mööblidisain, mitmekesine valgustus ja Missoni elementidega kaunistamine. Mõned ruumid tuli pärast esimest näitust täielikult ümber kujundada.. "unistuste kodu" tasemele need ei olnud klientide arvates nõuetele vastavad. Magamistuba näeb üsna isoleeritud välja, kuid kliendil olid ranged nõudmised ( isegi selles projektis ) magamistoale.

Koridori küsimus

Eraldi ülesanne oli töötada välja lahendus väga pika koridori jaoks. Meil oli vaja lisaks vajaliku funktsionaalsuse pakkumisele ka visuaalselt vähendada selle pikkust ja monotoonsust. Probleemi lahendamiseks projekteeriti muutuva sügavusega mööblisüsteem, mis lõpeb suure riidekapiga. Mööblifoonid olid vaheldumisi valge lakk-, puit- ja peegliviimistlusega. Sellised tehnikad tekitasid ekspressiivse dekoratiivse efekti, lõhkudes visuaalselt ruumi ja võimaldades maskeerida suurt kapi, astudes välja selle maksimaalse sügavusega. See lahendus oli üldiselt läbi mõeldud juba planeerimisfaasis ja rangelt võttes mõjutas selle loogiline ülesehitus oluliselt sisekujundust üldiselt.

Eesti stiilis sisustus

Huvitav punkt Projekti käigus ) mitu korda selgus, et projekti käigus oli vaja toota ja osta teatud projekti elemente ( näiteks autori mööbel, mõned ) valgustussüsteemid siin Eestil. Ausalt öeldes on see esimene kord, kui me puutume kokku mööbli ja sisekujunduse ekspordi ideega Eestilt Euroopasse, kuid loodame, et näeme selles valdkonnas uut tärkavat suundumust.

Loe edasi  Restoran Virsik

Tulemuseks on väga ebatavaline, silmatorkav ja dekoratiivne projekt. See on praegu ettevalmistamisel. Kaugus muudab meie osaluse selles etapis piiratumaks, kuid me ise oleme väga uudishimulikud, mis sellest kõigest saab.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: