Vannitoa ümberehitamine linnakorteris: millised võimalused on olemas?

Mida saab teha vannitoaga linnakodus? Selgub, et võimalusi on. Seda saab ühendada, laiendada või ümber paigutada. Kuidas õigesti rakendada vannitoa ümberkujundamist, räägib Natalia Naumova.

Selleks, et maksimeerida elamismugavust linnakorteris, on sageli vaja koos eluruumi ümberkujundamisega kujundada ümber ka vannituba. Peamised muudatused, mida saab seadustada vastavalt Eesti Föderatsiooni elamuseadustiku nõuetele, on vannitoa ja WC ühendamine / eraldamine, vannitoa pindala suurendamine ja selle viimine korteri teise ossa.

Ühendamine/eraldamine

Jaotamine. Kõige lihtsam viis hoida vannituba ja tualett eraldi. Sellise ümberehitusega ei ole raske nõustuda ja püstitada vaheseinu. Väljakutse on siinkohal ukseava paigutus. Ka projekteerija jaoks ei ole see probleemiks, sest enamasti ei ole kõik vannitoa seinad kandvad konstruktsioonid ( erandiks on mõned uued hooned ).

Kombineerimine. Vannituba ja tualettruum võivad üldjuhul olla ka kombineeritud, välja arvatud juhul, kui nende vahelisel seinal on ventilatsioonikanalid, nagu näiteks stalinistlikus hoones ja muud sõjaeelsed majad.

Fotol: Vannitoa interjöör, Natalia Naumova disainibüroo

Magamistoa vannituba. Kui paigutate vannitoa magamistoa kõrvale, loetakse seda samuti kombineeritud vannitoaks. Sellisel juhul peab korteril olema ümberehituse heakskiitmiseks veel üks vannituba, mille sissepääs on mitteeluruumis ( koridoris, koridoris ).

vannitoa laiendamine

Vannitoa pindala laiendamine aitab suurendada sanitaarseadmete arvu – paigutada bidee, dušš, hügieeniline dušš, paigaldada pesumasin, mis ei ole alati võimalik väga väikeses ruumis. Oluline on meeles pidada, et "märjad tsoonid" Linnas kuuluvad korterid mitteeluruumide hulka. See tähendab, et vannituba saab laiendada ainult muude mitteeluruumide – koridori või kõrvalasuva panipaiga – arvelt. Tänu köögi ala suurendada suurus vannituba praegune Eesti seadusandlus ei võimalda. Kui vannituba laieneb, on vajalik täiendav põrandate hüdroisolatsioon naaberruumides. Vana põrandakate eemaldatakse, paigaldatakse hüdroisolatsioonikiht ja seejärel paigaldatakse uus põrandakate.

Loe edasi  Vannitoa areng Eestil

Liiguta vannituba

Te võite oma vannituba ümber paigutada või paigaldada teise vannitoa, kui paigutus võimaldab uue vannitoa paigutada koridori või eraldi panipaika. See on palju lihtsam korterite või esmaste korruste või mitteeluruumide ( büroo-, kaubandus- ) ruumide omanikele. Teoreetiliselt võivad nad vannituba viia korteri mis tahes punkti, kus on võimalik pidada sidet, ilma et see kahjustaks selle funktsionaalsust. Aga igal juhul peaks vannituba olema eraldi ruum. Valikud, kui vannituba kaunilt seisab keset buduaari, saab realiseerida ainult individuaalses majas.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: