Lasteaed kahele: mida mõelda?

Ei ole lihtne luua ühes ruumis ruumi, mis oleks mugav kahele lapsele. Topelt keeruline, kui lapsed on eri soost. Mida kaaluda poisi ja tüdruku lasteaia interjööri loomisel?

Jaga võrdselt

Ülemaailmne ja väike. Kui värvida pool tuba roosaks ja pool tuba siniseks, siis ei lahene tsoneerimisprobleem. Palju õigem on tähistada piirid tüdruku jaoks mõeldud mööbli ja poisi jaoks mõeldud mööbli tahtliku paigutusega.

Tüdrukule mõeldud teismeliste mööbel ja poisi teismeliste mööbel võivad olla samas stiilis. Kas sisustus on teistsugune? Lapsed saavad oma asju riiulitele panna. Pöörake tähelepanu sellele, et peate eraldama lastetuba, mitte lapsi endid. Ära liialda liiga paljude selgete piiridega! Sel moel on teismeline mööbel Näiteks riidekapp või raamaturiiul võib olla jagatud.

Kahe teismelise tuba saab sisustada kooskõlastatud stiilis ja teismelised korraldavad oma mööblit ja panipaiku iseseisvalt.

Kas lasteaia sisustuse stiil sõltub lapse vanusest?? Sõltub, kuid mitte ainult vanusest, vaid ka lapse soost: tüdrukute toad ei ole kindlasti väga sobivad poistele. Võib juhtuda, et lapse toas on kaks erinevas vanuses vastassugupoolset last. Sellisel juhul on kõige parem teha neutraalsem interjöör.

Kas lasteaia stiil sõltub lapse vanusest?? Sõltub, kuid mitte ainult vanusest, vaid ka lapse soost: tüdrukute toad ei sobi kindlasti poistele. Võib juhtuda, et kaks erinevas vanuses ja samast soost last elavad ühes lastetoas. Sellisel juhul on kõige parem muuta interjöör neutraalsemaks.

Peida

Juhinduge oma lapse iseloomust. Kui õed-vennad on erineva temperamendiga, tuleks luua "eraldi" tuba mugav ruum igaühe jaoks.
Näiteks paigutage mööbel laigutüdruku jaoks lähemale aknale, samas kui öökullipoisi jaoks tuleks mööbel viia toa tagumisse ossa.

Loe edasi  Tuba kahele: 3 kaunistust

Võtke arvesse lapse vanust. Tüdruku toa mööbel ei sobiks hästi väikelapse võrevoodi juurde. Tuleb teha kompromiss: noorte mööbel võtab suurema osa ruumist ja lell saab endale "saare" – Koos võrevoodi ja mänguväljakuga.

Kui laste vanusevahe on suur, on selge tsoonide jaotamine hädavajalik.

Magamisruum

Üks voodi või kaks? Lihtsaim võimalus kahekorruseline voodi. Oluline on see, et narivoodi tase ei tohiks olla madal. Väljavõetav voodi säästab samuti ruumi toas. Kuid ebavõrdne magamiskord võib põhjustada konfliktid laste vahel. Seda varianti peetakse kõige õnnetumaks, eriti kui vend ja õde- teismelised. Parem on osta kaks voodit ja paigutada need ruumi eri osadesse. Või kõrvuti.. Kõrvalseina võib paigutada kas seljaga vastastikku või risti ja kõrvalseina võib kujundada lapse maitse järgi.

Põrandavoodid või väljatõmmatavad voodid säästavad ruumi lapse toas, kuid kahe teismelise – eriti erinevast soost – jaoks on parim võrdse suurusega voodi.

Tööpiirkond

Üks või kaks lauda? Kui lasteaia suurus võimaldab, siis- Kaks lauda, kõrvuti või ruumi eri osades. Väikeses ruumis sobib üks, kuid suur laud – L-kujuline, mis koosneb kahest võrdsest osast või pikast lauast, mis on jagatud kaheks tsooniks Värvidega või piiritletud joonega.

Arvutid on kõige parem osta paarina: see kulu säästab nii teie lapse kui ka teie enda närve. Halvem kui "üks klass korraga" õppetunnid võib olla ainult võitlus mänguaja või mälumahu eest kõvakettal.

Veenduge, et nad saavad oma lastele garderoobi ja öökapi. Kui see ei ole võimalik, siis jagage vähemalt riiulid: igaüks olgu oma poole eest vastutav. Laua sahtlid tuleks samuti võrdselt jagada, kusjuures ülejäänud osa tuleks jagada.

Kahekohalise lapse toas tuleks tööala paigutada vastavalt ruumi suurusele&nbsp- kui kaks lauda ei mahu, siis paigutage L-kujuline või pikk laud, millel on eraldusjoon. Kõige olulisem on, et töökohad on ergonoomiliselt kujundatud ja võrdselt varustatud.

Loe edasi  Mis stiili peaks lapse tuba järgima??

Mänguala

Kuidas jagada?? Psühholoogid ütlevad sageli, et mänguala ei tohiks jagada- nii et lapsed saavad üksteisele lähemale. Kuid kogemus on näidanud, et vaatamata suurtele vanusevahedele on igal lapsel erinevad huvid, tegevused ja eelistused. Sama võib öelda ka eri soost laste kohta, isegi kui nad on samas vanuses… Siin on mõned võimalused mänguala jagamiseks:

  • Seadke vahesein ( võimalus ainult suure ruumi jaoks );
  • Hankige mobiilne ( parem ratastel );
  • valige erinevad põranda- ja seinakatted ( võite panna eraldi matid, panna kontrastse tapeedi või värvida seinad eri värvi ).

Ühine mänguala toob samaealised ja -soolised lapsed kokku.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: