Kuidas sisustada interjööri minimalistlikus stiilis

See stiil sobib väidetavalt loomingulistele ja ebakonventsionaalsetele inimestele. Igal juhul ei ole minimalism vaeste saatus. Selleks on vaja head disaini, nutikat valgustust ja mitmeid erinevaid nippe.

Stiili põhialused

Saksa arhitekt Ludwig Mies van der Rohe on üks minimalismi vaimseid isasid.

Pildil: Barcelona tool Knoll, disain van der Rohe Ludwig Mies.

«Vähem tähendab rohkem" — juba 1920. ja 1930. aastatel. selle moto sõnastas saksa arhitekt Ludwig Mies van der Rohe. Suur osa minimalismi esiletõusust interjöörides on saksa ja hollandi disainikoolide teene. Sakslased mõjutasid stiili lakooniliste vormide ja värvidega, dekoratiivsuse, funktsionaalsuse ja mugavuse hülgamisega… Madalmaad propageerisid põhilisi eredaid värve Iga tasapinna jaoks erinev värv ja ristkülikukujulised vormid.

Inspireeritud Jaapanist. Traditsioonilised Jaapani interjöörid on mõjutanud minimalistlikke disainereid: neis on vähe mööblit, palju meditatiivset tühjust ja harmooniat ning kõik materjalid on looduslikud. Jaapani traditsioonilistes majades on toolide asemel.. padjad istumiseks, voodite asemel – Futonmadratsid, madratsid põrandal, paberist vaheseinte lükandseinad võimaldavad ruumi kiiresti muuta ja dekoratsioonid, kui neid on, on sellises koguses, et silmad ei väsi nende rohkusest.. piisab vaasist kirsiõie oksaga.

Jaapani minimalistlike katusealuste voodite näited.

  • Voodi Ruutimine isola tehase poolt Bonaldo.
  • Voodi Lisa base by Piermaria.
  • Voodid Voodid – 3101 by BoConcept.
  • Morelato voodi 2882.

Minimalism disainis on Dieter Rams'i sõnul eseme vähendamine täiuslikule vormile, milles ei ole midagi üleliigset.

Fotol: Dieter Rams'i mööbel.

Minimalismi ABC. Seda nimetatakse tänaseni "Hea disaini põhimõteteks", mille sõnastas juba 1960. aastatel saksa minimalistlik disainer Dieter Rams. Hea disain on tema versiooni kohaselt seotud uuenduslikkuse, esteetilisuse, selguse, ökoloogilisuse, funktsionaalsuse ja läbimõeldusega. Ja mis kõige tähtsam – see sisaldab võimalikult vähe disaini, st ebavajalikud detailid ja sisustus.

Loe edasi  Sisekujunduse mikrotrendid: talvine palett

4 minimalistlikku põhiideed

Tühjus. Minimalism interjöörides ei saa ilma tühjade ruumideta hakkama. Kuid tühjus peaks olema korraldatud ja kujundatud nii, et see ei tekitaks kaotuse ja ärevuse tunnet, vaid vastupidi – ja tekitaks heaolutunnet tunduvad harmoonilised ja mugavad. Mitte igaüks ei saa endale lubada tühja ruumi luksust, eriti linnakorteris.

Valgusega mängimine. Tühjades ruumides, kus on vähe mööblit ja puudub sisustus, mängib valgus võtmerolli ja võib imet teha. Kaunilt paljastuv tala, mis langeb läbi pilude, võib olla peamine kaunistus. Valgus võib suurendada sisearhitektuuri tasapinna või väljaulatuva osa ilu. Õige valgustus võib rõhutada abstraktset skulptuuri või abstraktset vaasi valge seina taustal.

Pildil: SOFTPROFILE Smooth Small / Large by Flos.

Loomulik valik. Enamik minimaliste jääb selle juurde: valge, beež, naturaalne puit ja värvimata lina, must, erinevad ookri ja khaki toonid Siin on nende lemmikvärvid. Kui aga minimalistlik skeem tundub teile igav, lisage mõned iseloomulikud heledad aktsendid või valige minimalismi Mehhiko versioon: kohalikud minimalistid katavad seinad värvilise krohviga.

Looduslikud tekstuurid. Minimalism sisekujunduses ei meeldi sisekujunduses, kuid ei tõrju mängida tekstuurimaterjalidega: müüritise, ebaühtlase krohvi, patineeritud metalli, kangaid ja matte, millel on karm kudumine ja muidugi puit kõigis selle vormides.

Disainermööbel. See on funktsionaalne, minimalistlik ja oma ranges vormis ilus. Toolid ja lauad on mõnikord nii elegantsed, et need näevad välja nagu moodne kunst. Polsterdus polsterdus Nahk või tavaline kangas, ilma mustriteta. Kapimööbel peidab riided ja tarbeesemed suletud, lihtsate esiplaanide taha.

Kuulsad Euroopa tehased toodavad nüüd minimalismi klassikute loodud mööbli uusversioone ( näiteks Alvaro Aalto, Mies van der Rohe, Gerrit Rietveld jne. ).

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
  1. Kaarel

    Kuidas saaksin luua minimalistliku stiiliga interjööri ilma ülerahvastamise ja liigse dekoratsioonita? Kuidas valida õigeid mööbliesemeid, värve ja materjale, et saavutada minimalistlik ja funktsionaalne atmosfäär? Millised oleksid soovitused väiksema ruumi või korteri jaoks? Kas on olemas mõned olulised põhimõtted või nipid, mida tasuks järgida? Täname vastuse eest!

    Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: