Kõrgtehnoloogiline stiil

Stiil, mida tuntakse ka kui "industriaalstiili".

Stiili tunnuslause on "vorm järgib funktsiooni", st konstruktsioonidetailid muutuvad disainielementideks. Tüüpiline on konstruktsioonide hüpertroofne funktsionaalsus koos minimaalse dekoratsiooniga ja uuenduslike tööstuslike materjalide kasutamine uues kontekstis.

Nimi tuleneb sõnast "Korter". Hi-tech, lühend kõrgtehnoloogiast «kõrgtehnoloogia".

Kõrgtehnoloogia on tuntud ka kui "tööstuslik stiil". See sündis 1970ndate alguses Ühendkuningriigis postmodernismi lainel ja levis 1980ndate alguses teistesse Euroopa riikidesse ja Ameerika Ühendriikidesse. Selle stiili rajajad ja kõige silmapaistvamad esindajad on järgmised Richard Rogers ( Richard Rogers ) Renzo Piano ( Renzo Piano ) Norman Foster ( Norman Foster ).

Hooned kõrgtehnoloogilistel hoonetel on tavaliselt metallkarkass koos polariseeritud peegeldavate klaasist kardinatega, et varjata konstruktsioone, või alternatiivselt on neil tugikonstruktsioonid ja üleminekud fassaadil. Lisaks sellele sisaldab fassaad sageli sisemisi varustussüsteeme, kuna arhitektuurse kujunduse. Need võivad olla eredavärvilised torud, kanalid, liitmikud jne. . Kõrgtehnoloogia äärmuslikus otsas ohverdatakse isegi tehniliste seadmete otstarbekus formaalse väljenduse nimel.

See stiil sobib ideaalselt äriruumidesse ( kontoritesse ) kuid seda kasutatakse sageli ka disainis interjöörid eluruumid. Disainis kasutatakse ulatuslikult tööstuslikke materjale ja seadmeid: vaip- või kummipõrand, tööstuslik valgustus. Rahulik, hajutatud valgus loob ruumilisuse tunde. Siseruumi suurendavad ka purunematu klaasist uksed ja vaheseinad, alumiiniumraamiga lükanduksed, fotodioodiga klaasuksed. Värviskeemid on üldiselt tagasihoidlikud, ühevärvilised. Lemmikmaterjalid metall, klaas, plastik.

Fotol: FC03 / Blow up by Alessi, kujundus Campana Fratelli.

Mööbel Samuti väga tehnoloogilised, sageli valmistatud uuenduslikest materjalidest või traditsioonilistest, kuid ebatraditsioonilistest ( näiteks paagutatud, näiteks puit ebatavalise tooni jaoks ). Mööbel saab integreerida ruumi seadmetega.

Tugevad motiivid:

  • geomeetriline: sirged jooned ja lihtsad kujundid;
  • Tehnoloogiline: torukujuline konstruktsioon;
  • Lühikokkuvõte: konstruktivistide ja kubistide armastatud figuurid.
Loe edasi  Rohelised leheküljed: kuidas kaunistada moodsaid interjööre ökostiilis
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Comments: 1
  1. Alar

    Kas kõrgtehnoloogiline stiil on laiemalt levinud disainivalik või eelistatakse rohkem traditsioonilisi stiile? Kuidas seda stiili saaks oma kodus või kontoris kõige paremini rakendada? Millised on peamised tunnused või elemendid, mis iseloomustavad kõrgtehnoloogilist stiili?

    Vasta
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: