KEFi disainerite koostöö

Kuidas disainer ja tarbija võib olla huvitatud ettevõttest, mis toodab kõlareid muusika taasesitamiseks, ütleb Oleg Lugin, MMS Cinema levitamisettevõtte arendusdirektor. Ja ärge unustage ka asjaolu, et tehnoloogia areneb kiiresti, sest kõlarite turule sisenevad sellised koletised nagu Apple ja Google.

KEF Muo

Pildil: KEF LS3/5A

Siin on lugu ühest inglise ettevõttest, kes soovis teha koostööd rahvusvaheliselt tuntud disaineritega, ja sellest, mis juhtus. Lühike reis ajas tagasi 1961. aastasse, Maidstone'i ( Kent ) kui ettevõte asutati Kent Engineering Foundry ( KEF ). Ettevõtte asutas endine BBC raadioinsener ja uue ettevõtte peamine toode on LS3/5A stuudiomonitorid, millest sai salvestustööstuse de facto standard. Hoolimata oma silmapaistvatest omadustest ei näinud need monitorid hästi välja, kuid keda huvitas tol ajal kõlarite välimus salvestusstuudios??

Pildil: KEF Muon ja Ross Lovegroove

Aastate jooksul on KEFist saanud suurettevõte, mis valmistab kümneid kõlaritooted – alates väikestest kuni suurte ja alates põrandakõlaritest kuni katusekõlariteni. Kuid kuigi kõlarite helikvaliteedis ja ettevõtte maines ei olnud kahtlust, hakkasid tarbimisharjumused oluliselt muutuma Inimesed ei olnud üha enam mures mitte ainult stereote heli pärast, vaid ka selle pärast, kuidas need välja näevad. Strateegiline otsus on tehtud koostööks tuntud disaineritega, et kujundada mõne meie hiljuti väljatöötatud kõlarite väliskuju. Selleks, et alustada katsetusi, ei ole esimese taolise kujunduse puhul kulusid kokku hoitud. Ja nad on loonud kõlarisüsteemi, mis on endiselt oma klassi lipulaev KEF Muon poleeritud alumiiniumist valatud korpusega, kohandatud disainiga kõlarid koos jagatud crossoverplaatidega ja neljakordse võimendusega. Aga see oli kohe esimesel pilgul märgatav nende ebatavaliste süsteemide puhul on Briti disaineri loodud välimus Ross Lovegroove ( Ross Lovegroove ). See peegeldas tema nägemust kaasaegsest disainist: orgaaniline, voolav, ilma nurkadeta, disain, mis põhineb looduslike vormide ja tehnoloogiliste uuenduste ühendamisel.

Loe edasi  Loft stiil: mineviku ja tuleviku vahel

Pildil: Porsche Design / KEF Gravity One

Edueksperiment. Viimase kümne aasta jooksul on KEFi ja KEFi ühine mõttekoda Ross Lovegrove eksponeeritud mitte ainult kõrgetasemelisi heliseadmeid müüvates müügisaalides, vaid ka Briti moodsa kunsti muuseumis, Pompidou muuseumis Pariisis, Guggenheimi muuseumis New Yorgis jne. KEFi järgmised disainieksperimendid on andnud elu mõnele ainulaadsele Tera, Komposiit, silmapaistvad väikesed vennad Muon- kaasaskantav KEF Muon, KEFi poolt koos oma tuntud stuudioga turule toodud mobiilitarvikute valik Porsche disain ja pälvis Red Dot disainiauhinna.

KEF Blade

Kuid KEFi insenerid ei olnud hõivatud mitte ainult disainiga. Tehnoloogia on tõesti muutumas ja kaasaegne muusikatarbimise mudel, mis pärineb peamiselt internetist, mitte CD-delt, on muutumas. Ja mikroelektroonika areng on võimaldanud meil lahendada probleeme, mis kümme aastat tagasi tundusid võimatuna. Oma viiekümnendal aastapäeval oma pärandit uuesti määratledes vabastab LS50, ja seejärel LS50 Wireless poolt Marcel Wanders, Sel aastal toob KEF välja uue mudeli oma LS-seerias. LS nimi viitab kõige esimesele KEF LS3/5A-ile KEF LSX.

KEF LS50 'Nocturne' Marcel Wandersi poolt

Mis teeb need kõlarid siis eriliseks?? Esiteks töötati väliskuju välja tihedas koostöös KEFiga Michael Young ( Michael Young ), tunnustatud tööstusdisainer Hongkongist. Teiseks, neli kõlarit viiest ei kasutanud spooni ega plasti, vaid Taani tehase KVADRAT kangast. Ja kolmandaks KEF LSX on kasutanud kogu oma kogemust, et luua võimalikult mitmekülgne ja kasutusvalmis toode.

KEF LSX

Lisaks sellele, et need beebid on mitmekülgsed ja sobivad tänu viiele erinevale viimistlusele mis tahes interjööri, ei vaja need beebid ka täiendavaid investeeringuid riistvarasse. Nad ei vaja mingeid võimendeid ega muid komponente, on võimelised ühenduma WiFi ja striimima muusikat sellistest populaarsetest teenustest nagu Tidal ja Spotify. Kui teil on võrgus muusikafailide pood, saavad nad neid mängida. Nende külge saab ühendada teleri, vinüülimängija, isegi Bluetooth-toega telefoni, ja kui olete mures bassi pärast, on olemas subwooferi väljund. Ja nad on tõesti juhtmevabad, te ei pea neid üksteisega ühendama, vaid ainult igaühega 220 V vooluvõrku.

Loe edasi  Kahe magamistoaga korteri kujundamine: kuidas kasutada pinda mõistlikult

Muide, suurepärane uudis kõigile Apple'i fännidele: alates 1. jaanuarist 2019 toetavad nad Apple Airplay2'i. See tähendab, et teil võib olla üks paar elutoas ja teine magamistoas ning luua mitme toa kogemuse, kasutades Apple'i nutikat ja intuitiivset disaini.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: