Geomeetria põhimõtted siseruumi korraldamisel

Michael ja Helene Miroshkin, stuudio "Geometrix Design" arhitektid, räägivad geomeetria põhimõtetest oma projektides.

Planeerimise dünaamiline põhimõte

Me kasutame sageli seda, mida me nimetame dünaamiliseks planeerimise põhimõtteks. Näiteks kui korteris on ette nähtud pikk koridor, siis püüame mitte teha lõpp-punktile täisnurka, vaid pikendada seinu nii, et see tunduks ummiktee.

Wellhouse'i paigutus

Sel juhul on jooned silmale juhiks, me ei takerdu üleliigsetesse nurkadesse, me ei otsi väljapääsu ruumide labürindist, geomeetria loogika ise juhatab ja suunab liikumist. Me püüame "pöörata saalid akende poole.

Aksioma korteriühistu

Sageli on ka keerulisemad ülesanded: luua mõned lisatsoonid, mis ei mahu standardruumi.

kontor Mosfilmovskaja korteris

Siis arendame seinu nii, et lisame ruumi olulisele ruumile vähem prioriteetsete valdkondade arvelt. Me kasutame seda tehnikat sageli oma projektides, sest lihtne paigutus ei tule alati toime keeruliste tsoneerimisülesannetega.

Kui me planeerime ruumis ruumi, näiteks korrapärase kujuga ruumi sees eraldatud nurk riietusruumi jaoks, siis välisnurka püüame samuti teha lahti, nii et me visuaalselt laiendame ruumi vahekäiku.

Geomeetria mööblidisainis

Geomeetria on sageli näha mööblidisainis. Lihtne lineaarne ladustussüsteem võib muutuda kompositsiooni aluseks, terveks kunstiobjektiks, kui lisada joontele dünaamikat.

elutuba Dominioni kompleksis

Saared on õige lahendus köögi planeerimiseks.

Meie arvates on geomeetrilised saared köögis tõesti hea lahendus: pliidipind vajab rohkem ruumi ja söögiala ei pea olema nii lai, nii et muutes tavalise ristkülikukujulise laua kuju trapetsikujuliseks, saate lahendada 2 probleemi korraga: laiendada visuaalselt söögiala vahekäikude jaoks ja funktsionaalselt pakkuda laiemat lauda toidu valmistamise ala jaoks.

Köök Skolkovo korteris

Geomeetria ja viimistlusvõimalused

Wellhouse elamukompleks

Loe edasi  Knolli mööblitehase muuseum

Sageli ei mängi geomeetria mitte ainult piisavat rolli interjööris, vaid paljastab ka materjalide potentsiaali: Wellhouse'i projektis olid just geomeetrilised paneelid need, mis paljastasid spooni potentsiaali, erinevate nurkade all näeme erinevaid sooni varjundeid, värvide mäng on hämmastav!

Interquartz müügisaal

Ja selles purustatud kollases mahus ilmneb kunstkivi potentsiaal, sest ainult sellega saab luua nii keerukaid õmblusteta ( ! ) vormid.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: