Esiku juhtmestiku planeerimine: 5 nõuannet

Juhtmete vahetamine, lüliti ümberlülitamine, uue pistikupesa ühendamine koridori või aruka kodusüsteemi paigaldamine on kõik lihtne renoveerimise käigus. Ja eriti keeruline on pärast paigaldatud kaitselülitit tagantjärele paigaldada. Mida tuleb siis eelnevalt arvesse võtta??

Kas on vaja lisavõimsust?? Enne kui alustate tööd koridoris, määrake kindlaks, kui palju energiat vajate mugavaks elamiseks. Elektriamet määrab tavaliselt 10-16 kW piirnormi korteri kohta. Enamikul juhtudel piisab sellest. Kui te kavatsete paigaldada võimsa ( kiirveeboileri, sauna, kuumaveeboileri )- Te peate projekteerima ja saama energiainspektsioonilt loa lisavõimsuse saamiseks.

Kas ma liigutan mõõtja koridori?? Elekter on ettevõttesaalis asuvast jaotuskilbist, kus on ka kaitsmed ja arvestid. Mõnikord paigaldavad üürileandjad viimaseid koridori- See tundub turvalisem ja mugavam. Näiteks võite oma korteris elektrit välja lülitada, ilma kodust lahkumata. Kuid te peate mõistma, et arvestid võtavad ruumi ja mõned mudelid on väga mürarikkad. Päeval te seda ei kuule, kuid öösel võib see olla häiriv vaikuses.

Kas elektripistikupesasid on piisavalt?? Oluline on otsustada, kui palju pistikupesasid ja lüliteid kasutada ja kuhu need paigaldada, enne kui lõpetate oma koridori kaunistamise. Näiteks on lüliti alati paigaldatud uksekäepideme poolele. Ja kui te kavatsete ukse ümber paigutada, peate ümber paigutama ka lüliti. Sõltuvalt teie koridori suurusest ja kujust soovitame paigaldada erineva arvu pistikupesasid ja lüliteid.

Määrake enne sisekujundustöödega alustamist kindlaks lülitite arv ja nende ideaalne asukoht.

Avatud või varjatud juhtmestik? Pärast elektripunktide õige asukoha määramist koridoris saate valmistada ette ruumi elektriühenduse. Üldiselt on kõik kaablid peidetud seinte sisemusse, kuid mõnel juhul näeb avatud juhtmestik huvitavam ja originaalsem välja.

Juhtmestiku asendamine. Ei ole soovitatav juhtmestikku ise muuta – Kõige parem on võtta ühendust hoone haldajaga, kellel on leping HOAga, või ettevõttega, kellel on vajalikud load elektritööde teostamiseks.Sõltuvalt töömahust ja vaevast võib juhtmestiku asendamise maksumus varieeruda. Näiteks vihmaveekanalisatsiooni puhul sõltub tellimuse maksumus vihmaveekanalisatsiooni suurusest, paigaldatavate pistikupesade ja lülitite arvust ning lisateenustest, mille hulka võib kuuluda ka kella paigaldamine.

Loe edasi  Oma kodu elektrifitseerimine: 5 sammu

Pildil: Celiane lülitusmudel Legrandilt.

Kas on olemas maandusühendus?? Kui teil ei ole sellist seadet, siis peaksite selle alati paigaldama. Kaasaegsed ehitusnormid lubavad kasutada kahte vooluahelat – TN-S ja TN-C-S. Esimesel juhul on kaitsejuht eraldi neutraalsest tööjuhist, kuid selline korraldus ei "tööta" alati Vanade võrkude renoveerimise korral. Seetõttu kasutatakse teist ( TN-C-S ), kus maandusjuht ja neutraalne tööjuhe on ühendatud vooluahela ühes osas.

Võrgu maandamist peaksid tegema spetsialistid, kellel on spetsiaalsed seadmed, et arvutada maa või muude objektide, millega maandusühendus tehakse, vastupanu. Asjakohased eeskirjad keelavad ka gaasi- ja kanalisatsioonitorude ning magistraaltorude maandamise.

Juhtmestiku planeerimisel ärge unustage, et see oleks maandatud ja et sellel oleksid maandatud kontaktid.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: