Tutvu pöörlevate kruvikeerajatega

Spetsiaalsed tööriistad on mĂ”nes olukorras hĂ€davajalikud. Seinapuurimine – see on tĂ€pselt nii. Milliseid eeliseid saab kodune heakorrastaja puulĂ”ikuri ostmisest?

Milleks on vaja allalÔiketera??

MĂ€rkimisvÀÀrne aja- ja töökulude kokkuhoid. Jointer on mĂ”eldud ainult ĂŒhe töö jaoks – selleks, et seda teha Freesimine ( avad kaablite vĂ”i ) betoon- vĂ”i tellisseinte jaoks. See on aeganĂ”udev ĂŒlesanne. Seda saab teha ka puuriga, kuid sel juhul tuleb puurida kĂŒmneid auke on veidi keeruline. NĂ”udliku töömahu puhul on kĂ”ige parem osta allalĂ”ikevahendi! Koos tolmuimejaga teeb see kĂ”ik kiiremini, paremini ja vĂ€hem tolmu.

Disain

Kaks ketast, kapuuts, reguleerimine, tolmueemaldus. LĂ”iketera on mĂ”nes mĂ”ttes Veski sugulane, ainult et see lĂ”ikab korraga kahe teemantlĂ”iketeraga. tĂ€ielikult varjatud kaitsekatte alla, millel on rullid ja lihtne mehhanism puurimissĂŒgavuse reguleerimiseks. Pesa laius mÀÀratakse spindlil olevate ketaste vahele asetatud puksidega. Veel ĂŒks oluline detail pilu lĂ”ikuri kohta tolmuimeja ĂŒhenduskoht. LĂ”ikamisprotsess tekitab palju tolmu, mistĂ”ttu on raske töötada ilma tolmuimejaga.

Pildil: AEG MFE 1500.

Kuidas seda kasutatakse?

Töö on lihtne. KĂ”igepealt reguleeritakse pesa laius ja sĂŒgavus, seejĂ€rel lĂŒlitatakse masin sisse ja kettad torgatakse seina sisse ning pesa lĂ”ikur suunatakse Ă”iges suunas. Mugava haarde jaoks on tagumine kĂ€epide ja esikĂ€epide. Masin teeb kaks lĂ”iget ja te peate ainult materjali nende vahele haamri vĂ”i kĂ€sitikkudega tassima.

Betooni ja kivi lÔikamise masinad

Varustatud ainult ĂŒhe teraga. Muidu on need masinad seadistatud samamoodi nagu tavalised pĂ”randasaed: neil on kaitsekapuut, millele tööriist toetub, ja pihusti tolmuimeja jaoks. Need tööriistad ei ole siiski tĂ”elised pĂ”randasaed. MĂ”nede meie pĂ”randasaagide ketaste lĂ€bimÔÔt on kuni 300 mm!

Loe edasi  Leroy Merlin niidab muru manööverdusvĂ”imelisemalt

Freesimisfreeside klassifikatsioon

Ketta lĂ€bimÔÔt on aluseks. See valik on oluline seadistusmehhanism, sest see mÀÀrab pesa maksimaalse sĂŒgavuse. VĂ€ikesed masinad töötavad 115 ja 125 mm lĂ€bimÔÔduga ketaste puhul. Keskmine – 150 ja 180 mm. Large- 230 mm.
VĂ€ikesed pesa lĂ”ikurid- kerge. 115 ja 125 mm lĂ€bimÔÔduga mudelid on varustatud 900-1400 W mootoriga ja nende pöörlemiskiirus on 8000-10000 p/min. On selgeid sarnasusi vĂ€ikeste pĂ”randasaagidega. Need pilupingid suudavad toota kuni 30 mm sĂŒgavuse ja laiusega sooned ning on suhteliselt kerged ( tavaliselt kuni 4 kg ). See on vĂ€ga oluline detail, sest freespinkide lĂ”ikur töötab kaalu abil.
Suuremad freesimisplaadid – vĂ€iksemad masinad töötavad kuni 125 mm lĂ€bimÔÔduga ketastega sĂŒgavate aukude löömiseks. 230 mm lĂ€bimÔÔduga ketaslĂ”ikurid pĂ”hinevad suurematel pöörlevatel poldilĂ”ikuritel, mille vĂ”imsus on 2600 vatti ja pöörlemiskiirus 230 mm PĂ”randasae maksimaalne lĂ”ikesĂŒgavus on 6500 pööret minutis ja maksimaalne lĂ”ikesĂŒgavus 65 mm. Sellised tööriistad kaaluvad rohkem kui 8 kg ja selliste mÔÔtmetega meisli ostmine on mĂ”ttekas ainult neil juhtudel, kui tĂ”esti on vaja sĂŒgavat meislit.

Kruvikeeraja vÔimalused

HÔÔrdumine on vÀiksem kui elektripuuride puhul. TikkimislÔikurite tootjad on konservatiivsed ja ei paku sama muljetavaldavat funktsioonide valikut kui nende joatorite kolleegid. Isegi vibratsioonivastane kÀepide on haruldane.
Elektroonilisi sĂŒsteeme on saadaval paljudes mudelites. See on tingitud tööriista olemusest. Kahe ketta pööramiseks on vaja vĂ”imsat mootorit, mis vajab elektroonika tuge.

  • pehme kĂ€ivitamine — VĂ€hendab vĂ”rgukoormust kĂ€ivitamise ajal.
  • sageduse stabiliseerimine — hoiab Ă€ra vajumise kettakiirused.
  • ohutussĂŒsteemid — SÀÀstab mootori ĂŒlekoormuse ( sealhulgas ummistumise ) ĂŒlekuumenemise ja juhusliku taaskĂ€ivitamise eest.


Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kÔigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen pÔnevil vÔimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mÔista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: