Sissejuhatus tasemete kohta

Lasertasemed vĂ”ib öelda, et need on kallid, kuid tĂ”husad. Ainult ĂŒks kompaktne seade asendab mitu tĂ€pset montaaĆŸitööriista, mis on sageli ĂŒsna mahukad.

Millised tasemed on saadaval?

Laser, optilised ja muud. Vastuseks otsingule nagu "mis on tase? VÔime öelda, et tasandusseade on laser lai. NÀiteks on olemas optilised tasandid, mida saab kasutada punktide vahelise kÔrguse vahe mÀÀramiseks. Aga kui me lisame vÔrrandisse sÔna "laser", siis me ei otsi laserit, kÔik langeb paika.

Miks kasutada lasertaset??

Lennuki ehitus. Lasertasapind on instrument, mis on mÔeldud horisontaalsete, vertikaalsete ja kaldpindade ning tÀisnurkade konstrueerimiseks. Pinnale projitseeritakse heledat joont ( vÔi punkti ).. ja teil on tÀpne paigutus kÀeulatuses.

Kasutusalad

Pilt: Skill lasernivelleerija mudel #8201-CL.

Igasugused paigaldustööd. Lasernivoo on kasulik mitmetel juhtudel: torude paigaldamisel, liistude, ripplagede, seinte, ukseraamide, akende paigaldamisel, pĂ”randate valamisel, plaatimisel, mööbli paigaldamisel, treppide ehitamisel…

Mis on suurepÀrane tasandamise juures

Üks tööriist mitme asemel. Libelliin vĂ”ib asendada veejoa, loto ja kompassi. Ka laser "joonistab" Lasertasapinnaga saab pinnale teha pika joone ja seega asendab see mahukat joonlauda.
Töötab piiratud ruumides. See on oluline, sest vaakumiga ei pÀÀse alati kuhugi.
Ei jĂ€ta pinnale jĂ€lgi. LasermĂ€rgistuse saab seinalt eemaldada ĂŒhe nupuvajutusega.
Lihtne kasutamine. Lihtsalt seadke see Ă”igele kĂ”rgusele ja lĂŒlitage see sisse. Sa ei vaja partnerit. Te ei pea ettevaatlikult tasandama, sest sellel on automaatne tasandusseade, mis stabiliseerib tööelemendid. TĂ”si, sellise isetasandamise puhul ei tohiks seadme kaldenurk ĂŒletada 4-5 kraadi.

Loe edasi  Mida peate teadma, kui valite vĂ”rgutoitega kruvikeerajat

Erinevad lasertasemed

Lasertasemed

Pildil: GLL 2 Professional projektsioonitasand Boschilt.

Konstrueerib prisma abil tasapinna. Ehitussektor kuni 120-160 ( mĂ”nikord 180 ) kraadi. Selleks tabab laserkiir prisma ja jaotab selle Ă”igel viisil laiali. Ilma spetsiaalse detektorita, töökaugus 10 kuni 50 meetrit, tĂ€psusega.. ±0,2-0,3 mm/m, st iga meetri kaugusel seadmest ja seinast annab joone kĂ”rvalekalde ĂŒles- vĂ”i allapoole kindlaksmÀÀratud veamÀÀra vĂ”rra.
Projektsioonitasemed vÔivad olla:

  • Spot ( ehitab 3 vĂ”i 5 punkti erinevates suundades ),
  • Lineaarne ( projekteerib horisontaalseid ja/vĂ”i vertikaalseid jooni ),
  • Kombineeritud ( joonistab nii jooned kui ka punktid ).

Pöörlevad tasemed

Pildil: Hilti PRI 2 pöörlev tase.

Planeeri lennuk, pöörates tala. Pöörlev nivelleerija pöörab laserkiirt reguleeritava sagedusega kuni 600 pööret minutis, mis moodustab suletud joone ĂŒmber seadme. Pöörake tasandajat 90 kraadi ja saate vertikaalse tasapinna.
Pikkade vahemaade puhul. Kui projektsioonimudelite ulatus on kuni 80-100 m koos kiirgusanduriga, siis pöörlevate mudelite ulatus on kuni 80-100 m Tasandit saab joonistada sadade meetrite kauguselt ja tipptasemel seadmete viga on vÀiksem kui ± 0,1 mm/m. Rulltasandur sobib hÀsti vÀlitöödeks vÔi sisetöödeks, kuid on ökonoomsem.
Mitte ainult pöörlevad. MĂ”ned mudelid on vĂ”imelised konstrueerima ka piiratud sektoris olevat joont vĂ”i projitseerima punkti. Hea abiline – Kaugjuhtimispult, mis teeb teie töö palju lihtsamaks, kui olete seadmest eemal.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kÔigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen pÔnevil vÔimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mÔista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: