1. samm. Looge põrandaplaan

Mis on parim viis midagi õppida?? Vaatan, kuidas keegi seda teeb. Soovitame näha, kuidas remont töötab, samm-sammult, näites Tallinns asuva stuudiokorteri ümberkujundamist ja kaunistamist.

Korteri esialgne seisukord enne renoveerimist ja ümberehitamist.

Toimetusest. Saame sageli kirju lugejatelt, kes esitavad samu küsimusi: "Kuidas alustada oma korteri renoveerimist?? Kas on olemas "õige" viis seda teha? tööjärjekord?» Ühest küljest vajab igaüks nõu, kui ta korterit ümber sisustab, kuid on olemas universaalsed retseptid paraku – keegi ei ole seda veel välja mõelnud. Võite alustada ainult konkreetsest sisekujundusest ja kasutada seda näitena, et anda nõu oma korteri ümberkujundamisel.
Tutvustame uut artiklisarja "Renoveerimine samm-sammult". Ühe Tallinn korteri omanik otsustas teha eksperimendi: ta lasi oma veebilehe filmimeeskonnal ehitusplatsile külastada. Näitame selle sisekujunduse näitel, kust alustada korteri renoveerimist ning millised on erinevad sammud ja keerukused. Esitame üksikasjaliku fotoaruande koos spetsialistide kommentaaridega.

Nii et kust alustada korteri renoveerimist? Kindlasti olemasoleva põrandapinna täpne mõõtmine.Uuringule kulutatud aeg tasub rohkem kui ära – Täpne mõõtmisplaan hõlbustab projekteerimisprojekti ja hilisemate remonditööde teostamist.

Esiteks ei ole neil sageli näha avade laiust ( neil on ainult ruumi pindala ja seinte pikkus ). Teiseks on mõõtmised keskmistatud ja veidi liialdatud; tegelikkuses on korter sageli väiksem kui varem.

Me mõõdame lamedat

Kõigepealt pikisuunas, seejärel vertikaalselt. Seega on vaja mõõdulinti, pliiatsit ja paberit. Kõigepealt tuleb mõõta kõik pinnad horisontaalselt; parem on mõõta seinad rinna kõrgusel. Käige ringi, mõõtes kõike, mis kätte satub: seinad, aknad, nurkade kaugus ustest ja akendest, ukseavade laius, tõusud.

Pärast seda võtke alati vertikaalsed mõõtmised: kaugus põrandast laeni, kaugus akendest lakke ja põrandani. Vertikaalsed mõõtmised on kasulikud seinte ja mööbli skaneerimiseks. Aga ärgem jäägem ettepoole.

Loe edasi  Samm 23. Kokkuvõttes

Selline võib olla ligikaudne mõõtmiskava.

Umbkaudse mõõtmisplaani koostamine

Millist põrandaplaneerimisprogrammi te kasutate??
Esimene programm, mida ma õppisin, oli Corel. Minu arvates on üks suur puudus – mõõtmeid on raske salvestada, kuigi on ka pluss – sellel on lai värvipalett ja võimalik töötada kõverate joontega. Ma arvan, et see sobib ideaalselt joonistuste jaoks. Mulle meeldib AutoCAD paremini. Lihtne tööriistakomplekt muudab projektidega töötamise palju lihtsamaks. Eriti tähelepanuväärne on mõõtmete täpsus – mitte ükski millimeeter ei ole kaduma läinud.

Fotol: Marina Jankiewicz
arhitekt-konsultant

Me valime programmi.
Kui kõik mõõtmised on tehtud ja kõik arvud on teada, võite alustada mõõtmisplaani koostamist. Selle võib joonistada suurele paberilehele käsitsi või arvutiga. On palju erinevaid programme, mille abil saate oma kodu kujundada. See on ( kõige lihtsam programm ) ArchiCAD, Corel ja AutoCAD. Viimane eespool nimetatutest kõige populaarsem spetsialistide seas.

Seadistage skaala. Mõõtmisplaani koostamiseks peate otsustama skaala üle. Kõige mugavam.. 1:50 ja 1:10, kergemini arvutatav. Joonistage kõigepealt korteri põhijoonis, seejärel joonistage vaheseinad, ukse- ja aknaavad. Kõik muud elemendid.. Tõsteseadmed, torustik, radiaatorid, vee- ja gaasitorud, ventilatsiooniavad ja muud tundlikud sisustusesemed. Samuti on hea märkida plaanile akende ja uste täielikuks avamiseks vajalik ruum.

Lõplik mõõtmiskava.

Faili tööle panemine. Valmis? – Trükkige mitu koopiat mõõtmisplaani ( mida rohkem, seda parem- Võite mõelda ümberehitamisele, millal ja kus iganes soovite ). dubleeri tühja mõõtmisplaani arvutis, et teha erinevaid versioone ja seejärel alustada tegelikku ümberkujundamist.

Kuidas teada saada, milliseid seinu saab lammutada?
Lisateave: STEP 2
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: