Küte diislikütusega: plussid ja miinused

Kas on mõttekas paigaldada oma koju diislikütusega kütmine?? Sellele küsimusele saab vastata ainult siis, kui te mõistate süsteemi eeliseid ja puudusi – võrreldes teiste seadmetüüpidega.

Puhtama keskkonna nimel.
Tänapäeval võib katelde vedelkütusena kasutada ainult päikeseõli. Teised tüübid – kütteõli, prügi jne. – Ei pea vastu igasugusele kriitikale ökoloogia seisukohast. Seepärast on kodumaised seadmed, milles seda kütust kasutati, juba ammu tootmisest ja müügist kõrvaldatud.

Diislikatelde eelised

  • Kõrge tõhusus. Kütteõli põletamisel eraldub suures koguses soojust. Diislikatelde kasutegur ei ole palju madalam kui gaasikatelde kasutegur ühe protsendi võrra.
  • Lai valik mudeleid. Õliküttekatlad on valmistatud iga suurusega kodu jaoks. Teil on vaja ainult valida seadme õige võimsus. Selle arvutamiseks kasutatakse üldiselt valemit "1 kW 10 m kohta"2».

Diislikütus on kõikjal. Selle vedelkütuse tarnimisega tekib harva probleeme. Seda saab toimetada kõikjale, isegi kõige kaugemasse kohta… Teine küsimus on kütuse kvaliteet. Et vältida küttesüsteemi rikkeid, tuleb seda osta ainult usaldusväärsetelt tarnijatelt.

Pildil: eriline kütusetransport.

  • Vähendatud plahvatus- ja tulekahjuoht. Diislikütus on palju vähem ohtlik kui võrgukütus või veeldatud naftagaas. Seega on olemas teatav "kergendus" Reguleerivate asutuste poolt: diiselkütteseadme paigaldamiseks ei ole vaja luba ning katlaruumi ruumivajadus on minimaalne ja kergesti täidetav.
  • Madal energiatarve. Erinevalt elektriboileritest tarbivad diislikatlad vähe elektrit. See on vajalik ainult juhtimis- ja ohutusautomaatika ning kütuse- ja ringluspumpade jaoks. Järelikult võib diislikatlaid kasutada kohtades, kus on probleeme maja elektrivarustusega.

Diislikatelde puudused

  • ebameeldiv lõhn. Kütusepaak kütteõliga, mida aeglaselt põletitesse pumbatakse, eritab halba lõhna, mida on ebameeldiv lõhnata. Tuleb korraldada tõhus looduslik või sundventilatsioon. Nad tagavad ka tuleohutuse, takistades kütuseaurude kogunemist õhku.
Loe edasi  Artem Saurin kaunitest kaminatest, stiilidest ja funktsioonidest

Rohkem on parem. Diislikatla kütus võib olla pärit peaaegu igast mahutist. Kuid mida suurem on maht, seda mugavam: seda ei pea nii tihti täitma. Kütteõlipaak võib olla paigaldatud katlamaja ruumidesse, maetud maasse maja lähedale jne… Mahutid on valmistatud metallist või plastist.

  • Vajadus kvaliteetse kütuse järele. Aastaringne kütmine diislikütusega on võimalik, kui leiate eelnevalt kvaliteetse diislikütuse usaldusväärse tarnija. Vastasel juhul seisate silmitsi paljude probleemidega. Siin on mõned neist. Põleti hakkab suitsema, mis vähendab seadme tõhusust, soojusvahetid ja muud põlemiskambri osad ning korstnad on määrdunud. Selle tulemusena peate kutsuma kaptenit, et kontrollida tööparameetreid ja reguleerida katelt. ( Seda peate võib-olla tegema iga kord, kui kütusepaaki täidate. ) On selge, et see ei ole mitte ainult tülikas, vaid ka lisakulu.

Kütteõli saadakse toornafta destilleerimisel. See on üks kõige kallimaid kütuseliike.

  • Kõrged ekspluatatsioonikulud. Võimalik, et kõige olulisem puudus diislikatelitel põhinevate küttesüsteemide puhul on see, et. ( 2011. aasta alguses ) päikeseenergiaõli on elektrienergia järel teine kõige kallim kütus Katla poolt toodetud soojusenergia kilovatt-tunni kohta. Maamajade omanike seas on isegi üsna ebapopulaarne tahke kütus ( puit, kivisüsi, brikett jne.. ) palju odavam kui diislikütus, kuid mõningate nüanssidega.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: