Kumb tapeet on parem: paber või vinüül??

Enamikul tapeedisortidel on kaks või enam kihti. Ülemine kiht on tavaliselt nn vinüül- või pabertapeet. Millised eelised ja puudused on vinüül- ja pabertapeetidel?

Tapeedi teadliku valiku tegemiseks juhinduge kolme "A" reeglist, st.. Määrake kindlaks kolme olulise omaduse – ökoloogilise, esteetilise ja toimivuse – õige tasakaal.

Pabertapeet

Üks või kaks kihti. Pabertapeet on saadaval ühe- ( simplex ) või kahepoolse ( kahepoolse ) kahepoolse ). Ühekihiline pabertapeet on viimasel ajal olnud vähese nõudlusega, t.. need ei ole sama vastupidavad temperatuurile, niiskusele ja päikesevalgusele kui vinüül. Nende eluiga on lühike. Duplekspaberitapeet, mis koosneb põhi- ja pealiskihist, tavaliselt mustriga.

Pabertapeedi ilu seisneb selle mustris, ornamendis ja lopsakates värvides.

Kui mustri kontuuril kasutatakse reljeefi, siis on tapeet reljeefne. Mõnikord kantakse pinnale akrüülkate ( kolmemõõtmeliste kriipsude, täppide, punktide ) kujul;. Mõned tootjad katavad pabertapeeti kemikaalidega, mis kaitsevad seda niiskuse ja mehaaniliste kahjustuste eest. Teave selle kohta on tavaliselt pakendil.

Pabertapeedi eelised. Plusspoolelt keskkonnasõbralik ja hingav. Tänu materjali looduslikule päritolule saab pabertapeeti kasutada magamistoas ja lastetoas. Paber on õhku läbilaskev, seega ei satu selle alla kunagi hallitust või seeni.

keskkonnasõbralik pabertapeet sobib kõige paremini magamistuppa.

Pabertapeedi puudused. Paberist seinakatted ei sobi kõrge õhuniiskusega ruumidesse, kus temperatuur muutub sageli (köökidesse, vannitubadesse )või koridoridesse, kus seinad võivad olla kaetud pritsmete või kingadest tuleneva mustusega. Paljusid pabertapeete ei saa puhastada niiskete käsnade või pesuvahenditega. Mõnda tapeeti võib pärast spetsiaalse puhastusvahendiga töötlemist pühkida niiske lapiga. Tasub mainida, et pabertapeetidel on lühem eluiga kui vinüültapeetidel, kuigi tootjad on mõlema puhul määranud sama eluea 10 aastat.

Vinüültapeet

Aluspõhi ja vinüülkate. Vinüültapeet võib olla paber- või vinüülpõhjaga, mis määrab suuresti tapeedi omadused üldiselt. Vinüültapeet annab ruumi disainile. See võib reprodutseerida mis tahes mustreid ja reljeefi, lisaks on vinüültapeet sageli tapeedi maalimiseks. On olemas nelja tüüpi vinüülkatted: jäik, sile, vahtvinüül ja siidikatted. Esimene kahe- on lame reljeef ja maksimaalne tihedus ( üks- suur, erinev.. madalam ). Vahustatud vinüül on kumer tekstuuriga ja suhteliselt väikese tihedusega. Siiditrükk on tekstiililaadne, kergelt läikiv, valmistatud kuumtemplimisega.

Loe edasi  Kuidas valida laste tapeet: 8 profi nõuannet

Vinüültapeet valitakse eelkõige selle pinna tekstuuri tõttu: siiditrüki läige või vahustatud vinüüli reljeefi väljendunud "karedus".

Vinüültapeedi eelised. Vinüültapeeti saab kasutada igas ruumis. Kui tegemist on vannitoa või köögiga, siis on parim pestav tapeet, millel on sile vinüülpind. Jäigad vinüültapeedid on vastupidavad mehaanilisele survele. Vinüültapeet on pika elueaga vähemalt 10 aastat kasutamist. Mõned tootjad annavad oma toodetele 20-aastase garantii, sageli kõrgekvaliteedilistele tapeetidele. Vinüültapeeti on lihtne hooldada: pühkige lihtsalt aeg-ajalt seinad niiske käsnaga üle. Siledad ja jäigad vinüülisordid on kergesti puhastatavad pesuvahenditega, kuid ainult kloorivabade pesuvahenditega.

Milline tapeet kasutada köögis: vinüül või paber? Mõned aastad tagasi oleks see küsimus olnud "ainult vinüültapeet". Tänapäeval on olemas ka spetsiaalse viimistlusega paberiga kaetud kollektsioonid: tapeeti võib pühkida niiske lapiga vaid kergelt.

Vinüültapeedi puudused. Vinüülina Tapeet on sünteetiline polümeer ja sarnaselt teiste analoogsete materjalidega tekitab kahjulikke heitmeid, nagu formaldehüüd, DOP, DBP jne. Isegi kui sertifikaatides on märgitud, et vinüültapeet vastab tervishoiu- ja ohutusstandarditele ning et nimetatud ainete heitkogused ei ületa maksimaalset lubatud kontsentratsiooni, on parem mitte kasutada seda lastetoas ja magamistoas. Muudes eluruumides tuleks neid samuti ettevaatlikult kasutada. Sellise tapeedi all võivad halva õhupidavuse tõttu tekkida hallitus ja seened. Ainult mõnel kaasaegsel sordil on kattes poorid.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: