Kuidas lõigata PVC paneel?

PVC paneel on üks populaarsemaid sisekujundusmaterjale. Selle kasutamine interjööris meelitab mitte ainult välimust, vaid ka taskukohast hinda, hoolduse ja paigaldamise lihtsuse. Tänu loetletud omadustele eelistavad paljud inimesed PVC-paneele ja mitte kohvikuid, kui nad viimistlevad isikliku hügieenitoad.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Materjali omadused

PVC paneelid – üks kaasaegseid viimistlusmaterjali tüüpe, mis on valmistatud ekstrusioonist ja kasutab nii vannitoas kui ka elutoas. Peamine tooraine selliste toodete tootmisel on polüvinüülkloriid, mis on täidetud valukojaga. Nii et paneelide saaks anda soovitud värvi, nende koostis lisab teatud koguse purustatud looduslik kriit.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

PVC-paneelide kaunistamist saab läbi viia ühes järgmistest viisidest:

 • värvimine;
 • termohet;
 • Ofsettrükk.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Termoprint kantakse plastikust pinnale spetsiaalse eelsoojendatud kõrgete temperatuuridega, mis pressivad filmi toote pinnale. Tänu sellele tehnoloogiale on võimalik kiiresti ja selgelt rakendada joonist ilma pildi heleduse kaotamata. Paneel ise ei vaja täiendavat lakkide katmist. Ofsettrükk rakendati palju harvemini oma kõrgete kulude tõttu.

Lõikamise vahendite valik

Sellise viimistlusmaterjali paigaldamise protsessis kodus nägu kasutajad väikese probleemiga: hoone kauplustes müüdud paneelidel on pikkus 3 meetrit ja ülemmäärade kõrgus enamikus paneelmajades on 2,5 meetrit.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

Spetsialistid remonditööde täitmisel, mis on nende kutsetegevuses PVC-paneelide paigaldamise teostamiseks, teadma palju saladusi, mis on seotud plastmaterjalide õige lõikamise suhtes ja kogu. Pärast nende analüüsimist saavad iga omanik, kes soovib iseseisvalt remonti teha, saavad talle kõige sobivama professionaalse tööriista või ära kasutada.

Lõikamispaneelide meetodi valimine sõltub tavaliselt ülesannetest ja magistrikraadidest. Allpool on lõikamismaterjalide liigid.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Lõikur

Enamik kogenud spetsialistid, kelle tööriistad on laia valikut ja on mõeldud kvaliteetse plastitöötlemise jaoks, eelistavad lõigata PVC paneelid spetsiaalse lõikuriga. Selle tõttu on plastikust pinnale sile viil ilma palju pingutusteta, mida iseloomustab purgi ja hakkimise puudumine. Lõikur müüakse peaaegu igas ehituspoodis ja tal on üsna taskukohane hind.

Loe edasi  DVP-paneelide ülevaade

Kuidas lõigata PVC paneel?

Vajadusel saab seda vahendit sõltumatult teha bakalaureuse tööriistadest, mille jaoks see piisab järgmiste soovituste järgimiseks:

 • On vaja valmistada metallist riba, mille paksus on vähemalt 2 mm ja laius on 1 cm;
 • Siis on vaja lõigata ühe tühja servade lõigatud 45 kraadi nurga all;
 • Isese valmistatud toote serv on vajalik, kasutades lihvimiskivi;
 • Vastupidine külg tuleb pakitud lindiga, mis võimaldab käe kaitsmisel kahjustada.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Professionaalne lõikur plastil on suhteliselt madala hinnaga, nii et selle omandamine võib olla kasumlik investeering, sest tänu sellele instrumendile muutub PVC paneelide lõikamise protsess mitte ainult mugavamaks, vaid ka üsna kiireks.

Hacksaw

Üks materjali lõikamise universaalseid seadmeid on häkkimise, mis ilmselt leidub iga kapteni arsenalil. See on ta, kes aitab vajadusel lõigata plastist seinapaneeli. Selline töö võtab kauem aega, kui kasutate erilist lõikurit, aga märkimisväärse kattemahtude puhul ei mõjuta see oluliselt remondi kogu kestust.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Hacksawi kasutamisel tasub kuulata järgmisi spetsialistide soovitusi:

 • Töötada plastkattematerjalidega, kasutage tööriista väikeste hammastega, mis on tavaliselt mõeldud töötama koos metalli või puiduga;
 • PVC-paneeli lühendamiseks ei ole vaja rakendada tugevaid füüsilisi jõupingutusi, mis võivad materjali kahjustada;
 • Teil on võimalik vähendada mõningaid osi koputamisega korraga, volitades neid virna ja konsolideerides läbipainde vältimiseks või kompenseerimiseks.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

Selleks, et lõigatud ei saa armukade, ei ole soovitatav kasutada vahendit, millel on lahutatud erinevatesse suundadesse.

Elektrilised tööriistad

Kiire saagimise PVC paneelide jaoks on elektri tööriist kõige sobivam. Selleks saab kasutada peaaegu iga seadet, mis aitab oluliselt vähendada paigaldamise ettevalmistamisel kulutatud aega.

Sageli tehakse lõikamine järgmiste vahendite abil:

 • Electrolovka;
 • Bulgaaria;
 • Ringikujuline.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Töötada plastmaterjaliga, siis on lubatud kasutada ainult madalaid revolutsioone, sest olulist kütmist hakkab see sulama ja rõhutama inimkeha mürgine aurustamine ja selle juhtumi sisselõige on välja rebenenud.

Loe edasi  Kõik kiilu ankrute kohta

Electrolls kasutamine aitab muuta PVC-paneelide valmistamise protsessi paigaldamisele põhiliselt kiiremini kui manuaalse instrumendi puhul.

Sellise töötlemismeetodi puhul tuleks arvesse võtta järgmisi nüansid:

 • Isegi enne tööd, on vaja pendeli välja lülitada;
 • Seda tuleks kohaldada pillile maksimaalse lapiga;
 • On vaja kehtestada väikseim kiirus koorimise liikumise, mis väldib liigset kuumutamist plastikust.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

Abiga elektrolybiz, see on väga mugav lõigata paneelide korstnad, kuid see on vaja tagada, et nende kõrgus ei ületa pikkus koorimisvahend.

Bulgaaria on tunnustatud kõige mugavamate ja praktiliste elektriliste tööriistadena, Millega saate seina PVC-paneeli lõigata. Paigaldades lõigatud plaadi, saate mitte ainult sirge, vaid ka arvasid plastikust pinnal. Plastist ringi töötlemisel lülitub see sisse ainult madalate revidega, mis väldib sulamiste servade tõttu kahju.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Nuga

Puudumisel praktilisemad ja mugavamad vahendid, PVC saab lõigata nuga.

Sellise ülesande lahendamiseks sobivad järgmised lõiketooted:

 • Köögi nuga. See tööriist sobib mitme paneelide lõikamiseks nende parandamise või nende asendamise protsessis. Suuremahulise seina kaunistamiseks on selline menetlus liiga pikk ja valus.
 • Ehitus nuga. Käsitsi lõikamise tööriista hulgas on selline seade üks optimaalseid võimalusi, et saavutada tasapinnaline lõigamine suhteliselt väikeste jõupingutuste rakendamisega.
 • Kirjatarbed nuga. Puidust joone või ruudu abi abil võimaldab see tööriist saavutada täiesti sujuva paneeli kärpeid, nii et seda kasutatakse sageli nende lõikamiseks.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

Põhireeglid Lõikamine

Nii et jõupingutused PVC-paneelide lõikamiseks ei kao ja töö tulemus on põhjendatud ootused, eksperdid soovitavad järgida mitmeid reegleid plastikust töötamiseks. Need väikesed saladused aitavad mitte ainult oluliselt vähendada rikutud materjali arvu, vaid hoiab ka viisardit tarbetute finantspuhastuste ja vigastuste eest.

Soojenduseperioodi töö tegemisel ei tohiks te alustada paneelide lõikamist, mis olid hiljuti loetletud. Plastik peaks olema loomulikult soojeneda toatemperatuurini, mis saavutatakse vähemalt 12 tundi. Fakt on see, et madalatel temperatuuridel muutub plastpaneel habras ja seetõttu võib suured fragmendid puruneda ja rullida.

Loe edasi  Manual Jigsaws: Omadused ja Specielies operatsiooni

Kuidas lõigata PVC paneel?

Sõltumata valitud materjali töötlemise meetodist peaks see olema näost välja, mis väldib paneeli deformatsiooni ja raskusi edasises paigaldamisel. Kui lõigatakse valelt küljest, saate tuvastada esiküljel mikrokorta, mis avaldub ajaga ja rikkub sisekujundust oluliselt.

Planeeritud lõigatud otsejoont on vaja postitada, mida saab teha lihtsa pliiatsiga ja kirjatarvete liiniga.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Et kiirendada protsessi valmistamise materjali paigaldamise töö, saate lõigata või nägin mitu PVC paneelid üheaegselt. Selleks on piisav, et lisada need virna ja luua kahepunkti toe. Vastupidise serva korstnad on parim pudemine seina, mis aitab vältida toote nihe, mis tuleneb üksikasjad sama pikkusega.

Ohutusnõuded

Nagu töötamine mis tahes ehitusmaterjalidega, nõuab PVC-paneelide töötlemine mitme turvaeskirjade järgimist. Need soovitused on eriti olulised, kui see on kavas töötada tööriista toiteallikaga ühendatud võrguga ühendatud, näiteks pusle või veski. Plastiku lõikamise korral on elektri tööriist suur oht, et fragmendid ja saepuru võivad paneelidest lennata. Seetõttu soovitavad eksperdid eelnevalt omandada kaitseprillimist, mida ei tohiks töö lõpuni eemaldada. Need näiliselt lihtsad isiklikud kaitsevahendid aitavad kaitsta teie käed ja silmi vigastuste eest.

Kuidas lõigata PVC paneel?

Kuidas lõigata PVC paneel?

Need näpunäited peaksid aitama määrata tööriistade valik, Ja looge ka oma unistuste sisemusse ja vältige kõige vigu, sest vähe jõupingutusi, saate saavutada soovitud tulemuse, säästes märkimisväärset raha.

Kui lihtne ja selgelt lõikamine plastpaneel on kirjeldatud video.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: