Kuidas ja mida lõigata pleksiklaas?

Üks levinumaid sünteetilisi materjale kodumaise ja tootmise eesmärgil kasutatavaid materjale on pleksiklaas, mis on toodetud metakrüülhappe ja oluliste komponentide polümerisatsiooniga. Selle koostise tõttu sai pleksiglas nimi akrüül. See on võimalik lõigata spetsiaalse seadme või kujuteldava ainetega. Plexiglassi lõikamise läbiviimisel tööriista abil on raskused sageli seotud asjaoluga, et materjal hakkab sulama ja jääma lõikamishoojale. Sellegipoolest on olemas viise, mis aitavad kodus akrüülida kodus.

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

Mida lõigata?

Värv ja läbipaistev orgaaniline klaas on teatud omadused, mis mõjutavad elektri tööriista hetkel, kui materjali kärped. Fakt on see, et Akrüülil on vara sulamine 160 ° C juures. Kui soovite sujuvat lehte painutada, saate seda teha pärast seda, kui seda kuumutatakse 100 ° C-ni. Kui puutute elektri tööriista lõiketeraga kokku puutunud, kuumutatakse lõigatud lõigu asukoht ja materjali sulanud kujul jääb oma pinnale kinni, nii et Plexiglass lõikamine – üsna problemaatiline okupatsioon.

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

Hoolimata töötlemise keerukusest on akrüülklaasil lai kohaldamisala. Materjali lõikamiseks, andes talle soovitud suurust, kohaldatakse kaasaegseid seadmeid tootmise all:

 • CNC laser masin, kus laser, nagu nuga, lõikab akrüülpind;
 • Electric freesimisveski, millega saate teha auke või lokkis lõigatud;
 • Masinad, mis on varustatud turvavöö tüübiga;
 • Diskitüübi elektriline plaat.

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

Laseri ja freesimist lõikamist iseloomustab suur jõudlus ja neid kasutatakse masstootmises. See seade on võimeline lõikama akrüülmaterjali suure täpsusega ja täpsusega. Lasertöötlemine on praegu tavaline, toimivuse täpsus saavutatakse selle tõttu, et ray on moodustatud, mille paksus on 0,1 mm.

Servad lõigatud materjali pärast töötamist laser saadakse absoluutselt sile. Kuid kõige tähtsam on see, et sellise lõikamismeetodiga ei ole jäätmed moodustatud.

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

Akrüülklaasi lõikamise läbiviimine mehaaniliselt koos küttematerjaliga, mille tulemusena hakkab see sulama, moodustades olulise suitsu. Sulamisprotsessi vältimiseks peab lõikamisoperatsioonile kaasas olema jahutus- akrüül, mis viiakse läbi veevarustuse või külma õhuvoolu abil.

Loe edasi  Mis on Lof profiil ja mis see on vajalik selle jaoks?

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

Omatehtud meistrid teevad sageli orgaanilisi klaasitöötlust sõltumatult, kasutades olemasolevaid tööriistu.

 • Metallide jaoks. Lõikamise lõuendit iseloomustab väikeste hammaste olemasolu, mis asuvad minimaalsel kaugusel üksteisest. Hoove lõuendil toodetakse vastupidavast karastatud terasest sulamist, nii et selle lõikamisosa blokeeritakse aeglaselt. Kasutage seda võimaldab teil saada sile viilu isegi liikluse tõttu tangentsiaalselt. Tööprotsessis ei ole soovitatav kiiresti vähendada nii, et akrüül ei soojendata ja ei puutu kokku plastikust kujul. Valmis lõikamine saadakse töötlemata, mis tuleb liivapaberiga tembeldada.

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

 • Akrüülklaasi lõikur. See seade müüakse jaemüügikettides ja see on mõeldud väikese paksuse pleksiklaasi lõikamiseks – kuni 3 mm. Orgaanilise klaasi pinnal oleva lame lõikamise saamiseks on joonlaud fikseeritud, seejärel valmistatakse materjal lõikuri abil (umbes pool selle paksusest). Pärast seda lõigati leht ettenähtud jooni. Valmis lõigatud on ebaregulaarne, nii et tulevikus on pikaajaline lihvimine pikk lihvimine.

Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

  • Ketassaag. Plexiglase saagimise ketas peaks olema väikeste sagedaste hammastega. Kui kasutate plaati suure sammu vahel nende vahel, võivad töödeldava materjali jaoks ilmuda kiibid ja praod. Pärast lõikamise saamist vajab tooriku lihvimise viimistlus.

  Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

  • Veski laagriga. See elektriline tööriist täidab kvaliteetse pleksiklaasi viilu, kuid lõikamisnuuad vilguvad kiiresti ja tulevad mahalaadimiseks. Lõikaja akrüüliga töötamisel soojendatakse kiiresti, kaasas see protsess tugev suits. Et vältida materjali kuumutamist, kasutage tööpinna jahutamiseks vett.

  Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

  • Elektropoliitanzik. See tööriist on mugav, sest sellel on võimalus kohandada lähteaine söötamiskiirust. Spetsiaalsed lõikamisseadmed kasutatakse orgaanilise klaasiga töötamiseks, mis on tühikäigu hoidikus fikseeritud. Vahetage sellised pecksid Web puidust, peamine asi on see, et nelk võib sageli asuda ja neil on väike suurus. Vajadus töötada madalal kiirusel, vastasel juhul hakkab materjali kinni jääma. Pärast lõigamise läbiviimist võib toorik kinni jääda või töödelda leegiga kergemalt. Electrolzik saate teha sirgeid või kõverdumisseadmeid.
  Loe edasi  Kõik Kips Celme kohta

  Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

  • Bulgaaria keel. Pleksika paksu lehe lõikamiseks saate rakendada kettat kolme suure hambaga, mis on mõeldud puidutöödeks. Selline tööriist hakkab hästi reitteeritud lõikamisega. Operatsiooniprotsessis ei sulata akrüülklaas ja ei jää kettale kinni. Sellega saate töödelda akrüül 5-10 mm paksuse.

  Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

   Kasutatakse mõningaid omatehtud käsitöö orgaaniliste klaaside lõikamiseks tavaline klaasist lõikur. Loetletud tööriistade toimimise tulemused sõltuvad täielikult kapteni kogemustest ja materjali rikkumise võimalusest sel juhul ei ole keegi kindlustatud.

   Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

   Reeglite lõikamine

   Selleks, et kvalitatiivselt lõigata plexiglass oma kätega kodus, Kogenud meistrid Soovitavad järgida mõningaid reegleid (need kehtivad mitte ainult akrüül, vaid ka pleksiklaasile, samuti rakulise polükarbonaadiga).

   1. Lõigake lokkis tühi suurus või puista siledat akrüülklaasi, on palju lihtsam, Kui te soojendate materjali soojusallika allikale enne töö alustamist: Gaasi taskulamp või ehitus föön. Kas see on vaja märkimisväärses kauguses, et mitte materjali keerata.
   2. Väikese paksuse pleksiklaasist lõikamist 2 mM kuni 5 mm-ni saab teostada elektrilise pusle abil. Sellega ei saa te mitte ainult sirget lõigata, vaid ka ringi lõigata. Töötada, peate väikesemate hammastega kitsas ja õhukese lõuend võtma.
   3. Split klaas on Web, millel on MP-märgistus. S. Steel lõuendite valmistamiseks on kõvanev ja suur tugevus.
   4. Lõigake klaas on vajalik lõikamisriie toitmise rullidel. Valige kiirus iga tööriista tööprotsessis praktiliselt. Saagimise protsessis on oluline tagada, et akrüülklaas ei käivitu sulamist.
   5. Orgaanilise klaasi lõikamise töö teostamine järgib kaitseprille või maski. Materjali saagimisel moodustub suur hulk peenküsimusi, mis on jagatud erinevates suundades suure kiirusega.

   Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

   Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

   Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

   Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

   Orgaanilise klaasi kodumaa suurimad raskused tekivad keerukate kõverjooksude lõikamisel. Lihtsaim ülesanne on lahendada lasertööstusseadmete kasutamine, kus automatiseeritud juhtimine võimaldab teil teha kõik vajalikud funktsioonid kõrgeima täpsusega ja inimeste osalemiseta. Käsitsi arvasin akrüül lõikamine läbi eelnevalt valmistatud malli. Lihtsaim viis katkestada. Saadud tooriku kontuurid on koos purgi ja karedusega, mis kõrvaldatakse lihvimise teel.

   Loe edasi  Taustapiltide eemaldamine tähendab: mida valida?

   Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

    Kodus, kiirendada orgaanilise klaasi lõikamise protsessi Hot Nichrome traat ühendatud pinge allikas 24 V. Soojendusega Nichrome traat maksab akrüül materjali läbi õige koha lõigu. Viilu servad saadakse sile.

    Selline seade on täiesti võimalik. See on kodus üsna võimalik, peamine asi on valida kõrge kvaliteediga nichrome traat parema läbimõõduga, et see oleks soojendamisel temperatuurini 100 ° C.

    Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

    Soovitused

    Koguneda akrüülleht sujuvalt töö ajal Oluline on jälgida lähteaine sööda kiirust. Lõikamise protsess on kõige parem alustada elektriliste tööriistade minimaalse käibega. Valige optimaalne režiim saab eksperimentaalselt olla. Kui töötamise ajal alustati akrüülmaterjali sulamisse ja liimile lõikamissaagidesse, siis tuleb töö peatada, riietuse puhastamiseks saastest puhastamiseks ja kokkuvarisenud billet andke aega jahtuda.

    Akrüül lõikamisel on kõige parem töötada hästi ventileeritud ruumis, kuna orgaaniline klaas kuumutamisel on väga väikesed ja rõhutab keemilisi komponente, keskkonnale kahjulikku.

    Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

    Väikese orgaanilise klaasi lõikamiseks saate kasutada Kruvikeeraja koos pesa otsaga. Kruvikeerajat kuumutatakse gaasipõleti kohal ja teostada selle liini osa vastavalt töötavale tühjale reale.

    Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

    Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

    Eelsoojendatud kruvikeeraja sektsiooni mõju all olevast materjalist ilmub materjalis madal soon. See soon saab süvendada veelgi rohkem ja seejärel murda klaasi serva või võtta saepesa ja soone suunas, et täita edasise saagimismaterjali. Pärast lõigatud lõikamist on tühja serva ebaühtlane. See on võimalik selle pika lihvima.

    See meetod on üsna palju aega, kuid see ei võimalda klaasi rikkuda pragude või kiipide ootamatu välimusega.

    Kuidas ja kuidas Plexiglasi lõigata?

    Järgmisel video saate õppida, kui kiiresti ja lihtsalt lõigata pleksiklaas.

    Hinnake artiklit
    ( Reitinguid pole veel )
    Lisage kommentaare

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: