Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Puidu väärtuse ja nõudluse kohta remondi- ja ehituses, ei ole vaja rääkida – selle puhul jõudsin peaaegu igaüks. On valdkondi, kus puu on loomulik ja materjal on paljude omaduste loomulik – teil on vaja vähe uuendada. Või pigem tugevdada oma operatiivseid omadusi. Üks nendest transformatsioonitehnoloogiatest on puidu stabiliseerimine.

Kõik stabiliseeritud puidust

Mis see on?

Stabiliseerimine Helistage spetsiaalse materjali töötlemise tüübile, milles tema poorid on täidetud spetsiaalsete kaitsekompositsioonidega. Esiteks on nende tegevuste eesmärk parandada puu dekoratiivseid omadusi – tagada, et need omadused jääksid võimalikult kaua muutmata. Kuid samal ajal suurendatakse materjali kõvaduse näitajaid ning resistentsust väliste tegurite mõju kohta.

Protsess ise on üsna töömahukas ja mitte väga kiire. Ta nõuab vastutustundlikke suhteid ja teatavaid teadmisi. Selle meetodi kasutamiseks tööstuslikul tasandil ei ole väga ratsionaalne, kuid väikeste individuaalsete tööde puhul on see suures osas hädavajalik. Sobiv stabiliseerimine mööbli, puidust käsitöö ja mänguasjade omaduste muutmiseks, erinevate sisekujunduste, nuga käepidemest.

Esialgu tegeles stabiliseerimine puude kaitsmiseks niiskuse eest. Kuid järk-järgult dekoratiivsed eesmärgid läksid esiplaanile. Niipea, kui see sai selgeks, et üks määrdumine on võimalik muuta puu välimust ja selle tööprofiili, hakkas töötlemist kasutama aktiivsemalt.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Mis on vaja?

See protseduur muudab materjali kohe mitmetes suundades. Ja sageli säästab kapteni vahendeid ja tugevust, kes võiksid saavutada sama eesmärke, kasutades korraga mitmeid kulukaid tehnoloogiaid. Puidu stabiliseerimist kasutatakse järgmistel eesmärkidel:

 • Puu muutub tahkeks ja tihedaks;
 • Materjali vastupidavus niiskusele kasvab, samuti vastupidavus termolaalide ja päikesevalguse kokkupuute suhtes;
 • Puude lakkab olema nii haavatavaks enne süttimist, stabiliseerumist muutub paintworki takistuseks;
 • Keemiline ja bioloogiline mõju materjalile on ka neutraliseeritud, tüve ja mädanemine lakkab ilmselge puidu ohud;
 • Materjal muutub esteetilisemaks ja dekoratiivsemaks;
 • Käsitsi ja mehaanilise töötlemise pärast puidu stabiliseerumist on valmis rohkem.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Ilmselgelt muudab tarbija kvaliteedi materjali oluliselt. See ei ole ainult pinna immutamine, praimer, see täidab maksimaalset poori mahtu. Selline menetlus on noa käepideme jaoks väärtuslik, mis mitte ainult veega pidevalt suhtleb, vaid ka puudusi, kuumade objektide ja ainetega kokkupuutes. Puit muutub stabiliseerimiseks termiliseks ja seetõttu kasvab selle töö.

Loe edasi  Vali brändi pähklile veski

Muide, pärast protseduuri, materjali meenutab rohkem puu, kuid looduskivi. Sellise puidu lõigatud joonistus on väga sarnane marmori mudeliga. Ja see on tõesti ilus.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Vaated

Kõige sagedamini stabiliseerub puu kahes värvitoonis. See on tavalisem ja tulemus on prognoositav. Aga kui kahe tooni stabiliseerumine tundub olevat midagi lihtsat, rakendatakse tehnoloogiaid Mitmevärviline stabiliseerimine. Nad on keerulisemad ja algajad on selle ülesandega raske toime tulla. Lisaks sellele kasutatakse seda liike sagedamini dekoratiivsel eesmärgil, st mitte kõnealuse puu tegevusomaduste tugevust ja suurendamisel (need ei ole prioriteediks). Aga kuidas täpselt, kuidas saavutada muutusi materjali – küsimus palju alternatiive.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Stabiliseerimise meetodid

Tõhusad vahendid selleks otstarbeks on palju: epoksüvaigust kasemahla.

Kõik stabiliseeritud puidust

Külma immutamine

Seda meetodit saab nimetada kõige taskukohasemaks, seda kasutatakse väikeste puidust toorikutega tegelemisel. Puit tõmmatakse külma koostises välja. Ja see võtab selle protsessi vähemalt 3 päeva (ja üldiselt jõuab 2 nädalat). Leotamise aeg sõltub valitud toorainest. Sellise toote helge näide – linaseemneõli.

Impregneerimisprotsessi funktsioonid linaseemneõliga on.

 • Kompositsioon tungib sügavale pooridesse, kuivatades välja, moodustades polümeeri, mis ei karda mädanevat. Tehniliselt immutamine võib olla pealiskaudne, aharu abil ja vaakumi paigaldamise abil.
 • Puu mitmes kihid immutatakse (esimene on lahutatud tavaliselt tärpentiiniõli), iga uus kiht rakendatakse rangelt pärast kuivatamist eelmise.
 • Õli säästmine on umbes nädal, kuid protsessi saab kiirendada.

Sama kompositsiooni saab kasutada erinevalt. Niisiis, järgmise immutamise tüüp (kuum) õli saab keedetud.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kuuma immutamine

See valik on keerulisem, seda kasutatakse sagedamini puittoodete omaduste muutmiseks. Protsessi kestus kestab 2-3 päeva, levik on sügavam. See on täpselt väljavõte või isegi seedimine kuumates kompositsioonides, kuna see on selles vormis, et nad on vedelikumad.

Selle tulemusena on polümerisatsioon tõhusam.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Tolmuimeja töötlemine

Selle meetodi rakendamiseks on vaja vaakumi kambrit. Pumpamine õhk sellest toob vedeliku eemaldamise puidust. Siis Kaameras pakub kapten stabiliseerimiseks lahenduse, see täidab avamispooride.

Kõik stabiliseeritud puidust

Surveravi

See meetod on väga sarnane ülalkirjeldatud kirjeldatud, kuid on märkimisväärne erinevus. Puitkaitse Sel juhul on võimalik saavutada kõrge rõhu tõttu. Puidust tühi saadetakse konteinerisse spetsiaalse kompositsiooni, paigaldatud kambrisse. Kõrge rõhk aitab sõita sadamatest välja ja Void tungib eelnevalt valitud kompositsiooni polümerisatsiooni jaoks.

Kõik stabiliseeritud puidust

Mida sa vajad?

Seal on palju võimalusi, mis täpselt kasutavad. Kaaluge kõige populaarsemaid vahendeid Polümerisatsiooni jaoks.

Loe edasi  Nudes: Omadused, tüübid ja rakenduse ulatus

Kõik stabiliseeritud puidust

Soolalahus

Sool – kõige odavam ja taskukohane vahend puidu stabiliseerimiseks. Võtke supilusikatäis absoluutselt mis tahes lihvimise kõige levinumat kokksoola, kasvatatakse 1 liiter vees, keedetakse puidust billet selles kompositsioonis umbes 3 tundi.

Mitte öelda, et see valik on eriti praktiline, kuid mõnikord rakendage seda mõnikord.

Kõik stabiliseeritud puidust

Sugulane

Hea koostis puidust käsitöö stabiliseerimiseks. Kuna sellel on taimeõlid, mis on juba soojuse töötlemise läbinud, pakub see puu ja vastupidavust niiskusele ja hirmutamatuse päikesekiirte ees.

Ja selleks, et muuta õlide viskoossus piisava töötamiseks, lisatakse sellele lahusti.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kasemahl

Keskkonnasõbralik stabilisaator ei ole kompositsioonis kahjulikke komponente, mille jaoks nad armastavad paljusid meistreid. Ta ilmneb vaakumi kambris, seejärel töödeldud toode nõuab head kuivatamist kõrgetel temperatuuridel.

Kõik stabiliseeritud puidust

Epoksiidvaik

Kasutatakse erinevate puittõuste suhtes, välja arvatud okaspuude. Isegi enne immutamist peaks kapten tagama, et kompositsiooni voolukiirus on rahuldav. Rakenda sagedamini alkoholi vaigulahust, kuid see pole üldse kerge süüa.

Kõik stabiliseeritud puidust

Vedelklaas

See on üsna populaarne majapidamislahendus, mis pärast puu rakendamist moodustab viimase kaitsefilmi. Tavaliselt käsitletakse erinevaid dekoratiivseid puidutooteid selliste vahenditega.

Lahendus mööda teed kaitseb objekti seen, mäda.

Kõik stabiliseeritud puidust

Polümeerivedelikud

Sellel tootel on kõrge läbistav võime ja looduslik polümerisatsioon on kiiresti. Kõige populaarsemate kompositsioonide hulgas – “Anacrol-90”. Seda kasutatakse ainult vaakumi kambris. On polüester immutamine transformeerides termoreaktiivse polümeeri. Pärast sellist ravi kaotab puu haavatavust tugeva mõju ja erinevate agressiivsete väliste tegurite suhtes.

Teine vahend samast seeriast – “100term”. See läbipaistev, keskmise viskoossuse vedelik.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

“Buvid”

Polümeeri toodet tehakse selle suure populaarsuse tõttu eraldi. See on tööriist optiliste pigmentidega, mis vastutavad puidu polümerisatsiooni eest. Toote viskoossus ei ole liiga suur, sest see tungib isegi raskete kohti. Kompositsioon takistab puidust toodete bioloogilist nakkuse. Ja ta on armastanud asjaolu, et ta rõhutab soodsalt puidu loomulikku joonist, näidates kogu kiudude loomulikku ilu.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

“Pentacryl”

Teine polümeer. Värvid ja pigmendid rasva lahustuva põhjal lisatakse sellele. Sellepärast Selle lahendusega ravitud tooted muutuvad ekspressiivseks, rikkaks.

Kompositsioon on kodus kasutamiseks mugav.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Juba mainitud õlide immutamise kohta. Lisaks voodipesu, pähklid, seeder, tungõli kasutatakse. Mis viis eelistada on küsimus individuaalse valiku: keegi otsustab töödelda loodusliku materjali ainult sama looduslike toodete, keegi usub, et tööstusliku polümeeri toimetulek oma ülesandeta ilma kaebusteta. Aga Oluline on mitte ainult valida õige koostis, vaid ka seda õigesti kasutada.

Loe edasi  Kõik maalimislaevade soklite värvimise kohta

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Kuidas teha kodus?

Kuidas täpselt oma käed pööravad tavalise puu ilusamaks ja säästvamaks, ütle järgmistele juhistele.

Polümeeri “Anacroli” puidu töötlemine.

 • Kõigepealt peate valmistama konteineri, milles töödeldava produkti paigutatakse. Võimsus on täidetud valitud kompositsiooniga, nii et toode võib sellesse uputada.
 • Siis on vaja luua sellised tingimused vaakumis nii, et õhumullid on peatunud välja paistma ja ei olnud vedelas nähtavad. Billet jäetakse sellesse põhjal sõna otseses mõttes 20 minutit, mille järel master seab ülerõhku (2-4 atmosfääri). Siin on vaja pumba või kompressori paigaldust.
 • Pärast protseduuri esimest osa on lõpetatud, peate ootama 30 minutit. Siis kõik korratakse. Kui toorik on vees vajuma, tähendab see, et selles pole täitmata. Kui see avaneb, tehakse uus töötlemine.
 • Lõpetab kuivatamise töö. Siin ilma kütteta ei saa teha, kuid spetsiaalsed seadmed ei vaja, kuivatage toode ahjus. Temperatuur – 90 kraadi.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kõik stabiliseeritud puidust

Kui soovite teha puu rohkem tähelepanuväärne, “Anacrol-90” saate lisada värvi (värvi pigment). Epoksüvaigupuu töötlemine on sarnane eelmisele, kuid voolavuse jaoks on tõsine korrektsioon. Kuna epoksüvaigu viskoossus on kõrge, lahjendatakse see tavaliselt alkoholiga – selline stabilisaator töötab. Kuid isegi sel juhul nõuab polümerisatsioon aega. Kui vaakum on loodud, peate järgima, nii et vaik ei keeta. Kui see keeleb, võib uue tooteliigi valmistamine minna ilma – mõju on peaaegu ettearvamatu.

Kõik stabiliseeritud puidust

Väikesed näpunäited:

 • Polümerisatsiooni kiirendamiseks peab puidust tooriku olema päris kuiv – see eemaldab liigse niiskuse ja avage see impregneeriva koostisega kergem kujutada;
 • Polümerisatsiooni lahendus on mõttekas filtreerida, sest kui tal on väike prügi, on see ka valmistootes – tavaline mitmekihiline märts sobib filtreerimiseks;
 • Värvimine stabiliseerimise protsessis – juhtum on sageli kompositsioonis, mida saate lisada pigmente, mis on puidust huvitavad ja ebatavaliselt jaotavad.

Valmis tulemus – tegelikult marmoris puit, nagu lakitud. Parim kvaliteet materjal salvestatakse, kuid uus muutub hea boonus toote välise transformatsiooni. Vajadus järgida juhiseid, vaadata meistriklasside kui küsimused jäid, ja ärge püüdke aega säästa aega säästa aega. Näiteks, kui rakendate pintsliga stabilisaatorit, ei tule midagi head: see ei tungida pooride paremale viisil. Ikka, parim uuring vigade kohta – kui nad on võõrad.

Kõik stabiliseeritud puidust

Kuidas teostada väikeste puidu tükkide stabiliseerimist kodus, saate teadaolevast videost õppida.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: