Puidu laagerdamine: petmine ilma pettuseta

Kunstlikult vananenud mööbel on erinevalt antiikmööblist üsna taskukohane, mistõttu on see väga populaarne. Kuid mitte kõik ei tea, milliseid meetodeid kasutatakse puidu vanandamiseks.

Vananemine kui mööbli kunstivorm on loodud kelmide poolt. Ükskord tuli neil välja mõte, et uut mööblit antiikmööbliks nimetada, et müüa seda kolmekordse hinnaga. Kaasaegsed käsitöölised ei püüa kedagi petta- Ostja teab, et ta ostab kunstlikult vananenud mööblit ja mitte vana, kuid on siiski valmis maksma "ajastuajastu" eest – Isegi kui see ei ole üldse ehtne.

Kunstliku puidu vanandamise protsessid võib jagada kahte peamisse rühma: keemilised ja mehaanilised.

Keemia

Keemiline tee.. on puidu vanandamine plekkide, värvide ja lakkidega, ka pragude efektiga. Crackle-lakid näevad kõige paremini välja heledatel pindadel, seega kasutavad tehased seda tehnikat puidu vanandamiseks heledatel esemetel.

Crackle-lakk tekitab pinnale peente pragude võrgustiku.

Pintsel

Puidu mehaanilise laagerdamise peamine meetod Harjamine. See on saanud oma nime sõnast Brush- «harjamine.". Pinda töödeldakse tõepoolest metallharjadega, mis korjavad välja ülemised pehmed kiud.

Enne patineerimist kasutatakse ka harjamist. Kõigepealt valitakse välja ka polsterdatud osa, mis seejärel kaetakse värvilise vaha või õliga. Nad täidavad lüngad ja loovad värvilised veenid. Paljud ettevõtted valmistavad tänapäeval spetsiaalseid orgaanilistel lahustitel põhinevaid patiinapreparaate.

Antiikmööbli harjatud puit on tekstuurse välimusega ja paljastab loomuliku puidumassi.

Nööpnõelast laserini

Mõnikord tuleb aeg riidekapi või kirstu puukuuri pildil. Putuka poolt jäetud võluva kahjustuse jäljendamiseks kasutavad käsitöölised auku, puur ja isegi laserit. Samamoodi võib mööblil tekkida väiksemaid kahjustusi Laastud, kulumisjäljed, sarnased nendega, mida vana mööbel saab aastakümnete jooksul.

  • Como Impero PN219 sahtlituba tehasest Parlani
  • Tavolo rotondo allungabile OT502 söögilaud Parlani tehase poolt
  • Armadio 4 ante PN104 / PN104/B kapp, mis on valmistatud Parlani tehases
  • Parlani Vetrina 3 ante OT401 küljepaneel

Como Impero PN219 sahtli kapp Parlanilt.

Loomulik protsess

Kui teile ei meeldi mõte, et loodusliku materjali pinda kriimustatakse jämeda harjaga- Valige puidust mööbel, mis vananeb üsna loomulikult. Kaasaegsed tootjad kasutavad maha visatud kalapaatide planku ja lammutatud külahoonete palke, vanu vaiasid, liiprid, telliskivikastid jne – Eestietsia kanalipostid Selline "vananenud" mööbel on nii ainulaadne, et mõned ettevõtted annavad igale tükile isegi unikaalse numbri.

Loe edasi  Klaasi taga

Nii tootja kui ka tarbija õnneks on puitmööbli vananemine muutunud kuritegelikust ärist seaduslikuks äriks. Kasutagem seda saavutust, kuid tõeline antiik peaks minu arvates jääma muuseumidele!

Lisaks harjatud puidule kasutatakse antiikmööbli puhul ka looduslikult vananenud puitu.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: