Koduraamatukogu sisustamise nõuanded

Raamatud räägivad palju omaniku filosoofia kohta ning hästi korraldatud raamatukogu on märk intelligentsusest ja maitsest. Vaadake meie ideid!

1. Valige oma raamatukoguruum hoolikalt. Raamaturiipe ei tohiks paigutada magamistubadesse või lastetubadesse: raamatute tolmu- Väga allergiat tekitav. Suletud klaasuksega kapp võib seda osaliselt neutraliseerida, kuid siis tunduvad riiulitel olevad raamatud psühholoogiliselt vähem kättesaadavad.

3. Pane raamatud kõikjale. Igas kodus on miljon ootamatut kohta raamaturiiulite paigutamiseks. See võib olla konsoolilaua või aknalaua all, siseukse kohal ja ümber, trepi all. Ärge kartke eksperimenteerida!

Kaasaegsed raamatukogusüsteemid on kavandatud nii, et raamatute jaoks kasutatakse ära sõna otseses mõttes iga olemasolevat sentimeetrit seinapinda.

  • Paschen Excellence Libraries by Paschen Bibliotheken.
  • Team 7 Cubus raamatukogu 07 raamaturiiul.
  • Täispuidust raamatukogukapp Paschen Bibliothekenilt.
  • Lumi tehasest pärit salajane raamatukapp.

4. Asendage loomulik valgus kunstliku valgusega. Raamatud ei vaja päikesevalgust: UV-kiired on paberile kahjulikud. Raamatukogus on eelistatav kunstlik valgustus, kuid tuleks kaaluda valgusallikate kasutamist, et silmi lugemisel mitte häirida.

6. Hoolitsege treppide eest. Põrandast laeni ulatuvad raamaturiiulid on ruumikad ja muljetavaldavad, kuid ülemistele riiulitele on vaja turvalist juurdepääsu. Mugavad ümberehitustrepid, mida saab kasutada ka väljaastumiseks. Kui kapi kõrgus on siiski kuni 3 m, tuleb ohutuseeskirjade kohaselt kinnitada kapi külge redel.

Spetsiaalsed redelid kuuluvad sageli modulaarsete raamatukogusüsteemide juurde. Need on tavaliselt puidust astmelauad, mille peal on konksud. Eelistatavalt peaks neil treppidel olema laiad astmed, eriti ülaosas.

Valik raamaturiipe

7. Võtke arvesse raamatute arvu ja kaalu. Mõõtke vanad raamaturiiulid enne uute riiulite valimist läbi. Sõna otseses mõttes, mõõdulindi ja kaaluga. Kirjanduse mõõtmine meetrites ja kilogrammides lihtsustab teie tulevase hoiuruumi suuruse teadasaamist ja seda, kas piisab tervest raamaturiiulist või kergetest riiulitest.

Loe edasi  Brasiilia antikehad

Säilitamiseeskirjad

  • Ärge pange köiteid kahte ritta, see muudab teise raamatute rea lugejale peaaegu kättesaamatuks.
  • Hoidke CD-d ja DVD-d raamatutest eraldi – eelistatavalt selleks ettenähtud sahtlisse või kapis.

Pildil: EB raamaturiiul.BC.CLS.2 poolt La ebanisteria.

8. Vaadake raamatute erinevaid formaate. Kui teil on mitu suurt albumit, arvestage, et neil on vaja ka koht, kuhu neid panna. Professionaalsetes hoiusüsteemides on alumised riiulid spetsiaalselt valmistatud eriti sügavaks ja avaraks ( standardse riiuli sügavus on 35-40 cm ). Võite varustada kapi salongilaadsete riiulitega, et hõlpsasti tutvuda raske köite või albumiga. Suurte formaatide puhul tulevad kasuks ka teisaldatavad riiulid, mille kõrgust saab vastavalt vajadusele reguleerida.

9. Korraldage oma raamatud kenasti. Et mitmekesistada oma raamatukogu välimust, võiksite kaaluda paari tagasihoidliku, kuid pilkupüüdva raamatukapi ostmist mitmelt ettevõttelt. Raamaturiiulid ei ole horisontaalsed, vaid diagonaalsed

Disainerraamatukapid, millel on eriline riiulite konfiguratsioon, võivad lisada mitmekesisust teie raamatukogu interjöörile. Ei sobi tõsiseks raamatute hoidmiseks.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: