Kapi kaasaegses interjööris: mida on vaja teada

Kuni umbes 20 aastat tagasi võis peaaegu igas korteris, veel vähem suvemajas, leida pouffi. Tänapäeval on see mööbliese saanud uue ilme ja toob esile erinevaid interjööristiile.

The Point of Design disainistuudio. Projekti kunstiline juht Stepan Bugaev, disainer Tasha Tsyba

Disainistuudio "Point of Design". Kunstiline juht Stepan Bugaev, disainer Tasha Tsyba

Peida

Mis on buffet?

Sideboard on põrandal seisev kapp, mida saab kasutada nõude, lauanõude ja mõne muu köögi- või söögiriista hoidmiseks. Kapi alumine osa on tavaliselt massiivne ja varustatud puidust ustega. Veidi kõrgemal on tavaliselt lauaplaat, mille kohal on vaba ruumi Kapi ülemine korrus, tavaliselt klaasitud ustega. Seda pouffe'i konfiguratsiooni peetakse klassikaks. See on vaevalt muutunud alates selle kasutuselevõtust 17. sajandi sisekujunduses.
Viimastel aastatel on ilmunud uusi tõlgendusi diivanist, minimalistlikust disainist. Kuigi antud juhul on need pigem riiulid kui kapid. Muide, meie riigis nimetatakse seda mööblit sageli küljeplaadiks või slaidiks.

Kuhu panna küljepaneel?

Küljeplaadina mõjub küljeplaat sisustuses silmatorkavalt see on ikka veel natuke "nõukaaegne kapp", ( ja söögiriistade hoidmiseks, see paigutatakse tavaliselt söögilaua kõrvale. Viimane võib olla nii köögis kui ka elutoas.

Küljepaneeli stiil ja värvus

Pildil: Vitriin Domus Mobili kollektsioonist Charme

Köögis. Kõrvallaud võib järgida köögikapi stiili või lihtsalt veidi kajastada selle värvilahendust. Viimane trend on kasutada küljepaneeli sisustuse aktsendina. See saavutatakse sageli kontrastse värviskeemi abil. Rõhu saab luua ka erinevate stiilide kombineerimisega. Näiteks kui paned vanaaegse riidekapi minimalistlikku interjööri koos läikivate, läikivate köögifrontiividega. See stiililine kontrast näeb väga tõhus välja.

Loe edasi  Arketipo mõlkidega laud

Elutoas. Küljepaneeli olemasolu elutoas on loogiline, kui seal on ka söögigrupp. Parem on, kui see on kooskõlas elutoa üldise stiiliga ja ehk isegi ei paista liiga palju välja. Elutoas asuva küljepaneeli kujundamiseks peaksite valima neutraalsemad vormid, mis sulanduvad sujuvalt interjööri. Raamatukapi sisu rõhutamiseks võib kasutada spetsiaalset sisevalgustust. Koos klaasustega näeb see alati ilus ja mõõdukalt pidulik välja.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: