Traditsioonilise vannitoamööbli materjalid

Keerulised tingimused, milles mööblit vannitoas kasutatakse, esitavad erilisi nõudmisi raamide ja foonide materjalidele. Kapid, riiulid ja sahtlid peaksid olema vastupidavad ja vähese hooldusega.

Nõuded

Niiskuskindel ja vastupidav. Vannitoamööblit kasutatakse rasketes tingimustes: kitsad ruumid, kõrge õhuniiskus, temperatuurikõikumised. Ka materjal peab olema tehnoloogiliselt arenenud – vajate kompaktset vannitoamööblit.

  • Puit. Aga kindlasti erilise lakiga viimistlusega. Vastasel juhul paisutab vesi varem või hiljem täispuit.

Pildil: Restoration Hardware'i Jeffersoni pesutuba.

Traditsioonilised materjalid

  • Metall. Metallist vannitoamööblit saab pressida või haamritada. Kuid aja jooksul, olenemata tootmismeetodist, hakkab see roostetama. ( rooste eemaldamine, kruntimine, ümbervärvimine ) rooste eemaldamine, kruntimine, ümbervärvimine &#41 pikk ja "räpane" protsess.
  • Klaas. Kasutatakse ainult karastatud materjali: kui ()õnnestub see purustada, on killud väga peened ja mitte teravad. Nii et klaasist vannitoamööbel on traumeeriv. Kuid klaasil on puudus – Pinnale jäävad plekid, isegi puhtast veest.
  • puitlaastplaat ja MDF. Kõige levinum materjal mööbli masstootmiseks, sest see on kvaliteedi ja hinna poolest optimaalne. Isegi niiskuskindlad variatsioonid ei ole nii kallid kui looduslik puit, klaas või metall ning dekoratiivne viimistlus tagab lihtsa hoolduse: piisab, kui pinda pühkida veidi niiske käsna või pehme lapiga. Kuid sellel mööblil on ka puudusi. Odavamates mudelites on servad isoleeritud plastilindiga ja niiskus võib tungida läbi vuukide, põhjustades delaminatsiooni ja isegi täispuidust paisumise. Selle vältimiseks on kallima mööbli ühendid tavaliselt värvitud mitme kihi ühendiga.
  • Plastikust. Ei karda vett, lihtne puhastada. Kuid kvaliteetsest ja vastupidavast plastikust mööblit leidub ainult imporditud kollektsioonides ja see ei ole sugugi odav. Plastid ei ole mustuse suhtes vastupidavad, kriimustuvad kergesti ja purunevad kergesti.
Loe edasi  24 ovaalset lauda

Millest on tehtud fassaad?

Tavaliselt valmistatud MDF-ist. Keskmise tihedusega plaati peetakse niiskuskindlamaks. Sellega on lihtne töötada- on veel üks eelis, mis võimaldab fassaadielementide huvitavat kujundamist ja näiteks toonitud klaasi lisamist. Laastplaatfrontiga vannitoamööblit saab täiendavalt kaitsta, lisades spooni või kandes mitu kihti kruntvärvi ja läikivat emaili. On olemas ka puitkiudplaadist esipaneelid, kuid need on vähem eelistatavad.

Pildil: Panama droits Bordeaux valamu Pyramilt.

Millest on valmistatud raam?

Kõige tavalisem on puitlaastplaat. Vannitoamööbel on enamasti valmistatud lamineeritud puitlaastplaadist raamiga, harvemini – plastkattega spoonitud. Selleks, et vältida niiskuse sissetungi ( mis on vannitoas vältimatu ) kasutatakse plastist ABS- või PVC-serviiri, mis kinnitatakse kuumliimiga.

Kuid MDF on parem. See peab paremini vastu vee ja auru agressiivsele mõjule, millega vannitoamööbel pidevalt kokku puutub. Ülemise ja alumise osa ning seinte otsad tuleks kindlalt kaitsta PVC-servakaitsega ja eelistatavalt mitme värvikihiga. MDF-raamid võivad olla viimistletud laminaadi, spooni või lakiga.

Mittetraditsioonilised materjalid

Graniit ja marmor. Neid kasutatakse sageli vannitoamööbli topside loomiseks need kestavad kauem kui standardsetest materjalidest valmistatud tooted. Graniidist ja marmorist töötasapindu on lihtne hooldada- neid tuleb lihtsalt puhastada pehme lapiga. Puudus – need on kallid ja neid on raske paigaldada.

Värvid

Traditsiooniline. Kodumaise tootja vannitoamööbli ostmine erksavärvilise esiküljega on peaaegu võimatu. Arvestades nõudlust valge, sinise ja muude tuttavate värvide järele, on ettevõtted väga vastumeelsed riskide võtmisel ja eksperimenteerimisel.

Sobiv vannitoamööbel

James Brookmani Bayswateri edevusüksus Buk kapis Agape brändi Casanova SPA valamu Reflex Angelo Glamour kollektsioonist Casanova SPA
Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Valter Ehitaja

Tere kõigile! Mina olen Valter Ehitaja ja olen põnevil võimalusest jagada oma kirge seadmete remondi ja paigaldamise vastu teiega. Kui autor sellel veebisaidil, juhib mind minu armastus tehnoloogia vastu ja soov aidata teisi mõista ning lahendada oma seadmetega seotud probleeme.

Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: