Milline on parim kangas??

Kuigi me kĂ”ik eelistame looduslikke materjale, kasutame enamasti sĂŒnteetilisi vĂ”i segatud materjale polstrite, vaipade, padjakate ja diivanipolstrite valmistamiseks. Miks? Selgitatud aadressil !

Segukangad

Looduslik kangas + sĂŒnteetiline kangas. Kui te vaatate tĂ€helepanelikult kaasaegseid kardinate ja polstrite materjale, on nad ĂŒsna "kahtlased": nad on ĂŒhtlaselt kootud, ei kortsu, ei toeta pĂ”lemist, ei ima vett. Isegi kui see nĂ€eb vĂ€lja tĂ€iesti looduslik ( puuvill, siid, lina, vill ) kuid kui te loete koostist, sisaldab see tĂ”enĂ€oliselt polĂŒamiidi, atsetaati ja muid sĂŒnteetilisi kiude. See ei ole veel tĂ€issĂŒnteetiline, vaid lihtsalt segukangas.

Looduslikest ja keemilistest tekstiilkiududest kootud segukangas, mida kasutatakse mööblitööstuses pehme mööbli polsterdamiseks ja mis ĂŒhendab endas loodusliku kanga vĂ€limuse ja kĂ”rged kasutusomadused.

KĂ”ige tavalisem segukangas- Puuvill koos polĂŒuretaani ja polĂŒestriga. Kui lisada atsetaatkiudusid, muutub materjal nagu siid. Alumiiniumhapneva borsilikaatklaasi kiududest valmistatakse nn klaaskangas.. vĂ€rvitava tapeedi alus. fliis, ( tsellulooskiudude ja polĂŒmeeri segu ) kasutatakse ka seinakattematerjalide valmistamisel.

NĂ€iteid mittekootud tapeetidest.

  • Mudel 17051 Arte tehasest
  • Elitis mudel Azzurro 743-04
  • Kallianti Grasses 110156 by Harlequin, kujundanud Hulse Clarissa
  • HĂ€rra Perswalli triibud

Arte mudel 17051.

Mikropoorsest auru lĂ€bilaskvast polĂŒpropĂŒleenist ( muidu- Tuntud spunbond ) kasutatakse mööbli valmistamiseks. NĂ€iteks madratsi vedrude vĂ”i diivanite ja tugitoolide seljatoe katmiseks vĂ”i tehnilise katte valmistamiseks.

impregneeritud kangad

Looduslikud kangad + sĂŒnteetiline impregneerimine. Isegi kui tekstiili etiketil on mĂ€rgitud, et see on 100% puuvillane, ei tĂ€henda see, et seda ei ole töödeldud. Kaasaegsed kangad ei veni, ei pĂ”le pĂ€ikese kĂ€es vĂ€lja ja kortsuvad vĂ€he, kuna neid on töödeldud sĂŒnteetilise impregnatsiooniga.

Looduslike kangaste immutamine:

  • Antiseptikumi, et vĂ€ltida parasiitide, nĂ€iteks koi vĂ”i tolmulestade levikut;
  • antistaatilised, et vĂ€ltida staatilise elektri teket ja tolmu ligitĂ”mbamist;
  • TeflonipĂ”hised mustust ja vett hĂŒlgavad ĂŒhendid ( peamiselt tekstiiliga polsterdatud aiamööbli jaoks );
  • tulekaitse impregneerimine ( "restoranile" );
  • lĂ”hnaained ( mööblikollektsioon koos mööbliriie on saadaval nĂ€iteks tehasest Ratan Wood )-;.
Loe edasi  Lammhultsi auhind Plus One

Mööblitootmises kasutatavad kangad impregneeritakse sĂŒnteetiliste ainetega, nii et nad omandavad uusi kasulikke omadusi.. Neid saab teha veekindlaks, mustuskindlaks vĂ”i tulekindlaks.

Kahju vÔi kasu?

Mis on biotekstiilid? See materjal on valmistatud ökoloogiliselt puhtates tingimustes kasvatatud toorainest, mida on vÀrvitud ja töödeldud ainult looduslike preparaatidega. Seda ei ole isegi klooriga pleegitatud kasutada Marseille'i seepi ja kartuliekstrakti.

Pildil: Leuven Arm Chair firmalt Curations Limited.

SĂŒnteetilised kangad pĂ”hjustavad allergiat? Vastupidi, allergikud reageerivad tĂ”enĂ€olisemalt looduslikele materjalidele Untasapadjad, villased vaibad. Ja armastatud puuvillane pĂ”randakate – ĂŒks kĂ”ige keskkonnasĂ”bralikumaid materjale. Selle kasvatamiseks ja koristuseks kasutatakse tohutult palju pestitsiide ja taimekaitsevahendeid ( ĂŒhendid, mis pĂ”hjustavad lehtede mahalangemist )- samasugune, mida USA sĂ”javĂ€gi kasutas Vietnami sĂ”jas. See muudab kastide kokkupaneku masinaga lihtsamaks. Ja 20% meie kasvatatavast puuvillast on geneetiliselt muundatud.

Turvalised vĂ€rvained. SĂŒnteetilised kangad paistavad silma oma erksate vĂ€rvide poolest, samas kui looduslikud kangad on mustust ja vett hĂŒlgavad osutuvad tuhmunud. Kuid see ei takista keskkonnasĂ”bralikkuse ja puhtuse fĂ€nne. sest "ökosertifikaadiga" polsterdus vĂ”ib puudutada isegi paljaste kehaosadega – Allergikuid see ei heiduta.

Ökomööbli ökopolsterdus on toodetud ELi range ökosertifitseerimisprogrammi raames heakskiidetud tehnoloogiaid kasutades.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: